Pater Pio - muž bolesti a lásky

Pater Pio - muž bolesti a lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89569/pater-pio-muz-bolest-89569.jpg 4 3 3

Stručné svědectví o utrpení italského světce a o jeho nekonečné lásce ke Kristu. Jeho poselství bylo podložené i fyzicky (pět ran Kristových).

honajz
03.04.2024 2 z 5

Osobně jsem měl problém tento "životopis" dočíst. Protože on to není životopis. Život otce Pia je pro autora jen odrazovým můstkem k jeho vlastním myšlenkám, čímž si postavu otce Pia bere jako rukojmí svých názorů. Nic proti, některé ty myšlenky jsou zajímavé, aktuální i dnes, jiné neaktuální, obhajoba II. Vaticana je až moc naivní (z dnešního pohledu), ale pořád je to žel víc o otci Bohuslavovi. Škoda, že nenapsal nějakou knížku sám za sebe, bez nějaké velké osobnosti, ale o svých názorech. Každopádně, pokud se knihou prokoušete, tak zhruba 20 - 30 % je vskutku věnováno P. Piovi, ačkoliv se jen shrnují známá obrácení a svědectví, ale pro úvodní seznámení s touto osobností dostačující.

smrček
28.09.2011 5 z 5

Otec Pio je můj oblíbený světec. Když mi bylo nejhůře, podržela mne jeho myšlenka" Modli se a důvěřuj!"

Faustynka
24.09.2011 5 z 5

Krásný a stručný životopis, který lze, díky ani ne 100 stranám přečíst takřka jedním dechem. Život P. Pia vás vtáhe a nepustí. Pro milovníky životopisných děl, zvláště pak světců, je tato kniha opravdu výborná.

Otec Bohuslav
slovenská, 1921 - 1994