Šmoulinka1980 Šmoulinka1980 komentáře u knih

Smrt ve zlaté kleci Smrt ve zlaté kleci Martina Frühaufová

Kniha mě velmi překvapila a její čtení mě moc bavilo. Je to velmi čtivá, napínavá detektivka od českých autorů. Manželka Romana spolu s dávnou kamarádkou Ivanou vymyslí promyšlený plán, jak se zbavit manžela a získat jeho peníze a majetek. Ovšem vše dopadne jinak, než Romana předpokládala a závěr knihy je velkým překvapením. Oddychové čtení spíše pro ženy, které doporučuji!

11.07.2018 4 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Ani já jsem této knize neudělila vysoké hodnocení jako většina. Chci však hodnotit opravdu poctivě jak na mě kniha působila a jak mě bavilo její čtení. 3 ⭐ jsou průměr a přesně tak knihu i vnímám. Není určitě špatná, ale ani to pro mě nebylo "wow" čtení. Není vůbec pochyb o tom, že Anna musela, uvězněná s rodinou za války v několika málo místnostech, zažívat strašné chvile. A psaní deníku pro ni vlastně bylo jedinou možností jak to "vězení" vydržet a přežít se zdravým rozumem. Ale upřímně...ty zápisky byly stále a pořád dokola o tomtéž, a to je asi ten důvod, proč mě čtení knihy až tolik nebavilo. Závěr...Určitě nelituji času, který jsem čtení Deníku Anny Frankové věnovala a vnímám jej hlavně jako velmi důležité a potřebné svědectví pro nás všechny, kteří dnes velmi často zapomínáme, jak se vlastně máme dobře!

10.07.2018 3 z 5

Hlavně to nikomu neříkej Hlavně to nikomu neříkej Miroslava Varáčková

Ačkoli už dávno nejsem cílová skupina, pro kterou je kniha napsána, moc se mi líbila a jsem ráda, že jsem ji náhodou objevila v knihovně. Četla se moc dobře, velmi jsem soucítila s hlavní hrdinkou Evou a přála jí odvahu a sílu, aby se někomu dokázala svěřit se stupňující šikanou ze strany spolužáků. Chvíli jsem se bála, že kniha bude mít smutný konec, že ani láska a zamilovanost Evě nepomohou vyrovnat se se vším zlým, co ji v životě potkalo. Téma šikany je v dnešní době dosti aktuální a proto si myslím, že kniha by měla být povinnou četbou všech teenagerů. Věřím, že by příběh spoustě dětí, kteří jsou šikanováni, dodal naději v řešení jejich situace a naopak šikanujícím dokáže, že páchají neodpustitelné zlo a přísný trest je nemine. Knihu doporučuji!

10.07.2018 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Já hodnotím plným počtem hvězdiček, protože mě kniha hodně bavila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. A asi by ze mě byl dost špatný detektiv, protože jsem až do konce knihy netušila, kdo v tom všem má prsty ;-). O to víc rychleji jsem obracela stránky a odkládala spánek. Takže za mě - skvělý námět, skvěle popsané psychické rozpoložení postav, skvěle dávkováno napětí - zkrátka knihu určitě doporučuji!

14.06.2018 5 z 5

Případ Sestra smrt Případ Sestra smrt Milada Emmerová

Jsem opravdu ráda, že pravda zvítězila a nevinná sestra byla osvobozena. Asi nikdo z nás si nedovede ani představit, co musela prožívat ve vazbě a při soudních jednáních. Chce se mi napsat - kéž by takových lidí jako je paní doktorka Emmerová bylo mezi námi víc! Ale to hodnotím spíše skutečný příběh než samotnou knihu a její zpracování. Podle mě byla kniha zbytečně moc plná odborných termínů a textů. Já sama jsem zdravotní sestra, takže spousta termínů je mi známá, ale myslím si, že lidem mimo obor se kniha bude číst dosti těžce. A to i přesto, že je na konci uveden seznam použitých odborných termínů a jejich vysvětlení. Ale zase rozumím tomu, že bylo potřeba napsat vše dopodrobna, aby došlo k pochopení všech věcí. Pokud tedy budete knihu brát jako literaturu faktu a ne jako román podle skutečné události, pak myslím, že budete spokojeni.

14.06.2018 3 z 5

Zastřelte toho chromého koně Zastřelte toho chromého koně Václav Gruber

Tato kniha je velmi smutným příběhem lidí ve středním věku. Je napsaná velmi čtivě a uvěřitelně. Dovedu si představit, že se přesně to samé může přihodit komukoli z nás. Moc jsem si přála pro hlavního hrdinu šťastný konec, byl mi sympatický. Někdy si určitě přečtu i pokračování knihy.

14.06.2018 4 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Názory na knihu jsou hodně rozdílné, ale já se řadím k těm, kterým se líbila. Pro mě to bylo čtivé, napínavé a strhující vyprávění. Byla jsem hrozně zvědavá jak to doopravdy bude, jestli hlavní hrdinka Lo má skutečně halucinace z pití alkoholu a užívání antidepresiv, jak jí podsouvá okolí nebo se na lodi skutečně stal zločin a někdo z posádky lodi je vrah. Ani začátek mi nepřišel nijak zdlouhavý, naopak se mi moc líbil popis luxusní lodi a seznámení s charaktery jednotlivých cestujících. Mě čtení této knihy moc bavilo a doporučuji ji k přečtení.

14.06.2018 5 z 5

Mrazivé léto Mrazivé léto Manuela Martini

Asi jsem opravdu nenáročný čtenář, ale mně se kniha vcelku líbila. Thriller to tedy určitě není, ale napínavé čtení pro mládež i s poučením určitě ano. Knihu jsem zvolila do ČV a přečtení nelituji. Byla to příjemná oddechovka a věřím, že čtenářkám/čtenářům cca 14+ se bude líbit hodně.

03.06.2018 4 z 5

Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Veronika Kašáková

Za mě je kniha určena spíše pro mladší čtenáře. A souhlasím s názory, že kniha je jednoduše psaná a místy se opakují fakta, která už byla řečená na předchozích stranách. Ale zase autorka není spisovatelka a jen autenticky popisovala svoje pocity a zážitky ze svého dětství do dospělosti. Život měla opravdu velmi nelehký, zážitky z dětství a pobyt v dětském domově ji určitě hodně poznamenaly, i když v knize píše o pobytu v DD vlastně moc hezky a bylo jí tam určitě lépe než v nefungující rodině. Určitě klobouk dolů před tím co dokázala a jak se nevzdávala svého snu.

03.06.2018 3 z 5

Co děláš, seš normální? Co děláš, seš normální? Edita Svatošová

Knížka je svým vzhledem útlé nenápadné "nic", ale obsahem je naopak plná bolavých a uvěřitelných myšlenkových pochodů hlavní hrdinky. Na začátku mi přišla kniha jako čtení pro náročného čtenáře (za kterého se rozhodně nepovažuji!) a říkala jsem si, že ji asi nepochopím. Ale asi jak jsem si zvykla na styl vyprávění, tak mě to začalo velmi bavit a knížku jsem musela bez odložení dočíst až do konce. A jsem tomu moc ráda, protože konec byl překvapující a na mnoho otázek, které jsem si v průběhu čtení kladla, mi poslední stránky daly odpovědi. Knížka asi není pro všechny, ale zaujme čtenáře, kteří mají v oblibě příběhy, co nutí přemýšlet... A dle mne je téma duševních nemocí v dnešní době velmi aktuální.

25.05.2018 4 z 5

Dvojité salto na talíři Dvojité salto na talíři Michala Jendruchová

Četla jsem už autorčinu první knihu - autobiografii - "Už je to za mnou", která mne velmi zaujala. Míša měla (má) můj obdiv za to, jak se po dlouhých strastiplných letech boje s poruchou příjmu potravy dokázala "uzdravit", jak ten boj nikdy nevzdala, i když ani sami lékaři jí moc šancí nedávali a moc bych jí přála šťastný život. A určitě jsem tímto pocitem byla ovlivněna při čtení tohoto románu, který se vlastně také dotýká PPP. Autorka v příběhu popisuje hlavně pocity a myšlenky postav. Kniha mě ale i přesto příliš nevtáhla do děje, jako bych četla jen popis něčeho/někoho. Nevím jak lépe své dojmy popsat :-(. Knížka ale určitě není špatná - takže si ji přečtěte a sama budu zvědavá na vaše názory...

24.05.2018 3 z 5

Krutá volba Krutá volba Diane Chamberlain

Další z čtivých a velmi dobrých knih od D.Chamberlain. Za mě skvěle zvolené téma příběhu - naivní mladá dívka z lásky udělá něco strašného a celý svůj další život se musí vyrovnávat s pocitem viny a žít s jinou identitou. Neskutečně poutavé čtení, které jsem velmi nerada odkládala. A závěr knihy pro mne byl dojemný a velmi jsem to Eve (CeeCee) přála. Minimálně za tu velkou statečnost udělat ono rozhodnutí - "krutou volbu". Rozhodně doporučuji a už teď se těším na další román od autorky.

24.05.2018 5 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Kniha se moc příjemně četla a určitě nelituji času stráveného nad těmito stránkami. Ano, každý si někdy položí otázku, co by bylo jinak, kdybych se tenkrát rozhodla jinak. Ve skutečném životě žádná naše rozhodnutí zpátky vzít nejdou a život "nanečisto" žít nejde, a i proto bylo příjemné prožívat dva odlišné scénáře jednoho života mladé ženy. Doporučuji k přečtení ženám, které také chtějí někdy oddechovou nenáročnou četbu, která potěší. A nakonec, co je špatného na happyendech, ne?! :-)

17.05.2018 4 z 5

Dělej, že ji nevidíš Dělej, že ji nevidíš Mary Higgins Clark

Kniha byla určitě čtivá i napínavá, ale ani ve mně hlubokou stopu bohužel nezanechala. Svědčí pro to i fakt, že přesto, že jsem ji dočetla před měsícem, dnes si s velkými obtížemi vybavuji přesný děj a pachatele.

17.05.2018 4 z 5

Knihu jsem si půjčila v dětském odd.knihovny, protože mě zaujalo téma popsané v anotaci. A i když jistojistě věkem nejsem cílová skupina, pro kterou je kniha napsána, kniha mě velmi oslovila. Příběh je napsán retrospektivně formou zápisků z léčebny a já ho přečetla jedním dechem. Knihu doporučuji určitě všem dospívajícím, protože věřím, že jim nenásilnou čtivou formou ukáže rizika a důsledky experimentování s drogami. Samozřejmě že kniha všechny děti v pubertě od pádu do závislosti neodradí, ale i kdyby životní cestu jednoho dítěte ovlivnila pozitivně, měla smysl!

17.05.2018 5 z 5

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Je to moje první kniha od této autorky, ale určitě ne poslední! Je to opravdu dechberoucí příběh tří kamarádek a jejich životů. Zaujala mě anotace knihy, ale v samotném příběhu je toho mnohem více. Obracíte stránky jednu za druhou a děj je plný šokujících překvapení. Otevírat 13.komnatu je vždy velmi bolestné a ne každý k tomu má odvahu a sílu a o tom se přesvědčíme i v tomto příběhu. Je to příběh, který opravdu jen tak nezapomenu. Diane Chamberlain opravdu umí psát!

17.04.2018 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Po Dívce v ledu za mě opět výborné čtení. Kniha se čte lehce, příběh je napínavý a zajímavý i přesto, že autor vám odhalí vraha poměrně brzy. Ano, i já jsem si říkala, jak vrah vypátral Vévodu, to autor opravdu na konci knihy "odflákl". Ale nejspíše nejsem náročný čtenář a vnímám to jen jako detail, který mi celkový dojem z knihy nezkazí. Zkrátka knihu jsem přečetla téměř na jeden zátah, bavila mě a tedy podle toho ji hodnotím :-). A Temné hlubiny už mám v knihovně zarezervované a trpelivě si na ně počkám ;-).

17.04.2018 5 z 5

Dary se přece nevracejí Dary se přece nevracejí Ludmila Janáková

Tato kniha je na jednu stranu velmi smutná, protože vypráví o 2 holčičkách, které v ranném dětství musely zažívat opravdu ošklivé věci, jež je chtě nechtě poznamenaly do budoucího života. Ale na druhou stranu je kniha i plná naděje a opravdové bezpodmínečné lásky, kterou obě holčičky dostaly a dostávají od "nové" maminky, kterou - chce se mi napsat - jim seslalo asi samo nebe :-). Paní Janáková má můj neskutečný obdiv a jakákoli další slova jsou málo... Přečtení tohoto příběhu mě naplnilo vděčností, že mám to obrovské štěstí být maminkou dvou báječných zdravých kluků. A to že zlobí, neposlouchají a odmlouvají mi přišlo při čtení této knihy vlastně strašně malicherné!

17.04.2018 4 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Tak předem musím napsat, že já sci-fi vůbec nečtu a tuhle jsem zvolila do ČV, protože mě zaujala anotace, hodnocení a že všeho nejvíc obálka ;-). A jsem moc příjemně překvapená. Bavilo mě to a hlavní hrdinka Meg (Marguerita) mi byla sympatická. Pravda je, že konec je předvídatelný, ale i tak jsem obracela s napětím stránku za stránkou, jestli nepřijde nějaké šokující překvapení. Nepřišlo, ale zklamaná určitě nejsem a dokonce zcela vážně uvažuji o tom, že si přečtu další díl série až vyjde :-).

07.04.2018 4 z 5

Odsouzený Odsouzený Eva Bacigalová

Souhlasím s tím, že kniha určitě stojí za přečtení hlavně proto, aby bylo slyšet, jak až může drogově závislý člověk degradovat a kam až s sebou může stáhnout i své okolí, které ho má rádo :-(. Ale i ve mně hlodá pocit, že kdyby mu máma přestala dávat peníze dříve, padl by na tvrdé dno určitě rychleji. Ale mateřská láska je silná a vůbec nechci soudit. Ani trochu si neumím představit, jak bych se chovala já sama v takové situaci a hlavně si moooc přeji, abych nikdy před podobnou volbu nebyla postavena. Ale to jistě každá z nás!

06.04.2018 3 z 5