Šmerka Šmerka komentáře u knih

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Moje první knížka od Kinga a jsem spokojená :) Nečekala jsem, že bude napsána takhle ( asi za to může to, že jsme si pořádně nepřečetla o čem to vlastně je ) , o člověku z budoucnosti , z naší doby, který se obětuje a jde do minulosti zachránit prezidenta.Nejzajímavější to začalo být po tom co ho zmlátili.Dokonce mě to i dojalo-dvakrát jsme se u toho rozbrečela.Tahle investice se vyplatila :)

26.03.2013 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

poprvé jsem četla knihu ve 4. třídě - vůbec jsem děj nechápala a knihu jsem na pár týdnl odložila.Nezajímalo mě to.Nechápala jsem to.A nyní po čtyřech letech rozumím tomuto skvělému filosofickému myšlení.Kolikrát jsem odvrátila hlavu od této knihy-ne proto, že mě to nebavilo- ale abych se nad tím také mohla upřímně zamyslet.

20.04.2011 5 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

No....Někdy jsem si připala, že čtu v encyklopedii podmořského světa.Kolikrát se tam zminoval o řádech, čeledích, podřádech, atd.Pro mě moc informací najednou.Ale jinak bych nemohla nic vytknout :)

09.03.2011 4 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

říkala jsme si- čtvrtý díl , to už bude takové o ničem, nebot předchozí dva díly mě nenadchly a bylo to čím dal slabší.Ovšem tenhle díl mě naprosto překvapil a byla jsme z něho tak nadšená jak z prvního dílu-Cizinky.

11.08.2013 5 z 5

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

Knihu jsem nedočetla a myslím, že nikdy nedočtu.Vůbec jsem se do toho nemohla začíst, v postavách a jejich hodnostech jsem se nedokázala vyznat.

04.09.2012 2 z 5

Královnina guvernantka Královnina guvernantka Karen Harper

Pěná knížka, opět jsem se dozvěděla něco více o Alžebětě I. :)

20.12.2011 5 z 5

Královnina sokyně Královnina sokyně Carolly Erickson

Kniha se mi líbila.Nejvíce mě fascinuje to, jak se někdo mohl v 17. století dožít 93 let!

20.12.2011 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Konec je opravdu překvapení, ale proto tato kniha je tak neobyčejná a tím výjimečná.

07.12.2011 5 z 5

Kniha mě překvapila.Nejúžasnější a zároven nejhrozivější na této knížce bylo popisování smrti vojáků či jejich zranění, které je poznamenalo na celý život..

16.11.2011 4 z 5

Panenka z ebenového dřeva Panenka z ebenového dřeva Ivona Březinová

Jako malé se mi ta kniha velice líbila :)

12.03.2011 4 z 5

Memento Memento Radek John

S porovnáním ,,My děti te stanice ZOO'' se Memento nedá srovnat.Děti jsou rozhodně lepší.U Mementa jsem se i nudila a občas jsem se ani nebyla schopna zorientovat.Avšak přiznávám, že mě kniha ''přemluvila'' nikdy neukusit toto peklo..I když bych to samozřejmě nikdy neudělala, takhle si ničit život...

07.03.2011 3 z 5

Hořící kříž 1 Hořící kříž 1 Diana Gabaldon

Rozhodně nejslabší díl - žádná pořádná zápletka , vlastně se tam ani nic nestalo...o chybách v překladu ani nemluvě, často mi věty nedávaly smysl a největší vrchol byla překlep ve jméně Butler na Hitler. Přesto se teším na další díly!

13.03.2014 3 z 5

Příběh velkovévodkyně Toskánské Příběh velkovévodkyně Toskánské Josef Klempera

Anna Marie Fratiška určitě byla obdivuhodnou ženou, ale kniha mě jinak nenadchla....

19.09.2012 3 z 5

Ženy v dějinách lidstva Ženy v dějinách lidstva Josef Polišenský

Kniha byla poučná, ale nic víc jsem ani nečekala.

27.12.2011 4 z 5

Královna diamantů Královna diamantů Jean Plaidy (p)

Zde je opravdu výborně popsaná aféra s náhrdělníkem

20.12.2011 4 z 5

Marie Terezie: Soukromý život panovnice Marie Terezie: Soukromý život panovnice Hannes Etzlstorfer

Více jak polovina knihy byla tvořena dopisy, což bylo ne mě hodně a málokdy si udržely mou pozornost, někdy jsme je i přeskočila.

20.12.2011 2 z 5

Sisi - moderní žena Sisi - moderní žena Sigrid-Maria Größing

Kniha mi připadla taková "obecná".Žádné větší podrobnosti o korunovaci v Uhrách apod. .Například tohle kniha postrádala, protože takhle se Sisi angažovala v politice jen jednou a to s velkým úspěchem.Naopak jsem se dozvěděla více o jejím sportování a cestování.

12.12.2011 3 z 5

Vůně deště Vůně deště Lenka Lanczová

Od Lanczové z mých nejoblínenějších :)

09.03.2011 5 z 5

Novodobé Popelky Novodobé Popelky Agathe Godard

Některé informace jsou zajímavé-ale tohle není žádná dobrá literatura....

09.03.2011 1 z 5

Zamlženo Zamlženo Annie Dalton

Děj se mi velice líbil, pořád se tam něco dělo

07.03.2011