Šmerka Šmerka komentáře u knih

Hořící kříž 1 Hořící kříž 1 Diana Gabaldon

Rozhodně nejslabší díl - žádná pořádná zápletka , vlastně se tam ani nic nestalo...o chybách v překladu ani nemluvě, často mi věty nedávaly smysl a největší vrchol byla překlep ve jméně Butler na Hitler. Přesto se teším na další díly!

13.03.2014 3 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

říkala jsme si- čtvrtý díl , to už bude takové o ničem, nebot předchozí dva díly mě nenadchly a bylo to čím dal slabší.Ovšem tenhle díl mě naprosto překvapil a byla jsme z něho tak nadšená jak z prvního dílu-Cizinky.

11.08.2013 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Moje první knížka od Kinga a jsem spokojená :) Nečekala jsem, že bude napsána takhle ( asi za to může to, že jsme si pořádně nepřečetla o čem to vlastně je ) , o člověku z budoucnosti , z naší doby, který se obětuje a jde do minulosti zachránit prezidenta.Nejzajímavější to začalo být po tom co ho zmlátili.Dokonce mě to i dojalo-dvakrát jsme se u toho rozbrečela.Tahle investice se vyplatila :)

26.03.2013 5 z 5

Příběh velkovévodkyně Toskánské Příběh velkovévodkyně Toskánské Josef Klempera

Anna Marie Fratiška určitě byla obdivuhodnou ženou, ale kniha mě jinak nenadchla....

19.09.2012 3 z 5

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

Knihu jsem nedočetla a myslím, že nikdy nedočtu.Vůbec jsem se do toho nemohla začíst, v postavách a jejich hodnostech jsem se nedokázala vyznat.

04.09.2012 2 z 5

Ženy v dějinách lidstva Ženy v dějinách lidstva Josef Polišenský

Kniha byla poučná, ale nic víc jsem ani nečekala.

27.12.2011 4 z 5

Královna diamantů Královna diamantů Jean Plaidy (p)

Zde je opravdu výborně popsaná aféra s náhrdělníkem

20.12.2011 4 z 5

Královnina guvernantka Královnina guvernantka Karen Harper

Pěná knížka, opět jsem se dozvěděla něco více o Alžebětě I. :)

20.12.2011 5 z 5

Královnina sokyně Královnina sokyně Carolly Erickson

Kniha se mi líbila.Nejvíce mě fascinuje to, jak se někdo mohl v 17. století dožít 93 let!

20.12.2011 4 z 5

Marie Terezie: Soukromý život panovnice Marie Terezie: Soukromý život panovnice Hannes Etzlstorfer

Více jak polovina knihy byla tvořena dopisy, což bylo ne mě hodně a málokdy si udržely mou pozornost, někdy jsme je i přeskočila.

20.12.2011 2 z 5

Sisi - moderní žena Sisi - moderní žena Sigrid-Maria Größing

Kniha mi připadla taková "obecná".Žádné větší podrobnosti o korunovaci v Uhrách apod. .Například tohle kniha postrádala, protože takhle se Sisi angažovala v politice jen jednou a to s velkým úspěchem.Naopak jsem se dozvěděla více o jejím sportování a cestování.

12.12.2011 3 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Konec je opravdu překvapení, ale proto tato kniha je tak neobyčejná a tím výjimečná.

07.12.2011 5 z 5

Kniha mě překvapila.Nejúžasnější a zároven nejhrozivější na této knížce bylo popisování smrti vojáků či jejich zranění, které je poznamenalo na celý život..

16.11.2011 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

poprvé jsem četla knihu ve 4. třídě - vůbec jsem děj nechápala a knihu jsem na pár týdnl odložila.Nezajímalo mě to.Nechápala jsem to.A nyní po čtyřech letech rozumím tomuto skvělému filosofickému myšlení.Kolikrát jsem odvrátila hlavu od této knihy-ne proto, že mě to nebavilo- ale abych se nad tím také mohla upřímně zamyslet.

20.04.2011 5 z 5

Panenka z ebenového dřeva Panenka z ebenového dřeva Ivona Březinová

Jako malé se mi ta kniha velice líbila :)

12.03.2011 4 z 5

Vůně deště Vůně deště Lenka Lanczová

Od Lanczové z mých nejoblínenějších :)

09.03.2011 5 z 5

Novodobé Popelky Novodobé Popelky Agathe Godard

Některé informace jsou zajímavé-ale tohle není žádná dobrá literatura....

09.03.2011 1 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

No....Někdy jsem si připala, že čtu v encyklopedii podmořského světa.Kolikrát se tam zminoval o řádech, čeledích, podřádech, atd.Pro mě moc informací najednou.Ale jinak bych nemohla nic vytknout :)

09.03.2011 4 z 5

Zamlženo Zamlženo Annie Dalton

Děj se mi velice líbil, pořád se tam něco dělo

07.03.2011

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Přiznám se, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout....Akorát nechápu, jak Christine, po tom, co všechno zažila, jak může ještě žít ...

07.03.2011 4 z 5