smardice smardice komentáře u knih

Básnik Básnik Dominik Dán

Detektivky z komunistického Československa vůbec nevyhledávám, ale jelikož tato navazuje na Uzol, přečíst jsem musela a budu pokračovat dále, protože je to napínavé, občas drsné, občas vtipné, má to spád, zkrátka Dominik Dán ví, jak v nás udržet napětí.

01.07.2021 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Opravdu smutný příběh, ukazující, že zlo nabírá na obrátky s počtem zmanipulovaného davu, a je úplně jedno, zda se jedná o mladistvé či dospělé osoby. Skvělá psychologická sonda skupiny děti na pustém ostrově.

28.04.2022 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Poslech této "jednohubky" jsem si opravdu užila, a to nejen díky přednesu S.Neumanna (Harpagon), V.Brabce(Harpagonův syn), S.Zázvorkové(Rozina) a dalších. Nadčasový příběh o lichváři, jehož popis by se hodil na hodně lidi i v dnešní době.

03.06.2020 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

2. díl HarryPotterovské série pokračuje tak trochu detektivním pátráním po tajemné komnatě, které nic neubírá na kouzelnosti tohoto dílu. Skvělý zážitek při poslechu pana Pavla Zedníčka.

28.03.2020 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Napínavý příběh, mrazivá atmosféra a strhující závěr, jen by mohla být o třetinu kratší.

31.03.2022 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Čtivá detektivka, promyšlený a zajímavý příběh vč. komplikovaných osobních vztahů celkem sympatické vyšetřovatelky.

22.01.2022 4 z 5

Korene zla Korene zla Dominik Dán

Nemohu jinak a dávám plný počet hvězdiček. Budu se opakovat, ale parta kolem detektiva Krauze mě stále nepřestává bavit svými vtipnými hlaškami.

31.08.2021 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Skvělý psychothriller, který, přes pomalejší rozjezd, týkající se, proč nebo jaká je Anna Foxová, dofinišoval až ke strhujícímu a hlavně překvapivému závěru.

28.04.2021 5 z 5

Pohřešovaná Pohřešovaná Chris Mooney

Výborná detektivka. Sympatická detektivní vyšetřovatelka, skvělý a napínavý příběh a zajímavé rozuzlení.

24.08.2022 5 z 5

Lov Lov Bernard Minier

S touto sérií jsem začala od posledního dílu, jelikož se mi jako poslední díl skládanky hodil do ČV.
Temný příběh zasazen do nám tak známého období pandemie, který mi celou dobu připomínal jiný příběh. Ano a ten od Adler--Olsena se mi přece jen o poznání líbil víc. A jelikož je Martin Servaz čestný sympaťák s velkým charismem a dobrý detektiv, jdu si přečíst celou sérii hezky od začátku.

23.03.2022 4 z 5

Velmi čtivý příběh z dob faraonů starověkého Egypta, trošičku připomínající Egypťana Sinuheta. Nádherný příběh nekonečné lásky, bojů a putování, částečně se zakládající na skutečných postavách.

17.03.2022 5 z 5

Popol všetkých zarovná Popol všetkých zarovná Dominik Dán

Za mě zatím nejlepší kniha (chronologické pořadí č.14), i když linie s mafií mě moc nebavila. Opět skvělý přednes M. Geišberga. A víc vlastně není třeba dodávat, vše podstatné je napsáno v recenzích těch, co četli knihu přede mnou.

15.09.2021 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Román o utrpení vězně odsouzeného na smrt a jeho svobodě při myšlenkovém "cestování".

04.06.2020 4 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Klasika českých dějin formou pověstí. Kdysi přečteno jako povinná četba, tentokrát jsem zvolila formu poslechu, a moc krásně se poslouchalo. Audiokniha obsahuje 15 příběhů a mě se líbily všechny.

05.12.2019 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Viděla jsem film, ale audiokniha na mě zapůsobila opravdu silným dojmem. Neuvěřitelně nízký věk drogově závislých, neuvěřitelná rychlost propadnutí návyku na heroin, dětská prostituce - opravdu drsný příběh. Kéž by byla odstrašujícím příkladem pro všechny, kteří začnou experimentovat (ať už z jakéhokoliv důvodu) s návykovou látkou a měla by být povinnou četbou nejen ve škole.

23.07.2019 5 z 5

Zpěv v rahnoví Zpěv v rahnoví Ngaio Marsh

Stará dobrá klasická detektivka a tak trochu netradiční vrah, kterého jsem ani náhodou netipovala. Skvělá nahrávka a tudíž i poslech, který jsem si užila.

01.08.2022 4 z 5

Pochovaní zaživa Pochovaní zaživa Dominik Dán

Smutný, tvrdý a depresivní příběh hraničící s hyenismem, i když tady ty čtyřnohé hyeny určitě urážím. Všem přeji, aby se nás to nikdy netýkalo.

07.01.2022 5 z 5

Podezřelý Podezřelý Robert Crais

Knihu jsem přečetla velice rychle, jelikož mě bavila zápletka detektivky, ale hlavně díky pasážím o čtyřnohé pomocnici - Maggii. Nádherný příběh přátelství na život a na smrt mezi člověkem a psem.

29.06.2021 5 z 5

Uzol Uzol Dominik Dán

Poslech audio ve slovenštině. Ze začátku jsem se nemohla zaposlouchat (určitě to nebylo skvělým přednesem, který mi připomněl slovenské televizní pondělky), ale nakonec začal příběh gradovat do samotného konce a já budu pokračovat Básníkem a těším se na další setkání s detektivem Krausem.

16.06.2021 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Vynikající první kniha této série, kterou jsem hltala od první stránky až do poslední, která neměla nikde žádné hluché místo. Napínavá od začátku až do konce s opravdu překvapivým odhalením vraha.

26.12.2019 5 z 5