smardice smardice komentáře u knih

Verný dvojník Verný dvojník Sandra Brown

Knihy od S. Brown čtu ráda, ale přesto se mi více líbí ty s detektivní zápletkou. Tato nebyla špatná - zajímavý námět, trochu poodhalený svět celebrit, romantika, ale přece jí něco k dokonalosti a na větší počet hvězdiček chybělo.

27.01.2022 3 z 5

Tancuj, tancuj, tancuj Tancuj, tancuj, tancuj Haruki Murakami

Úžásná kniha, nádherný příběh hledání sebe sama. Mix fantasy, hororu a detektivky s příchutí tajemna. Moje první kniha tohoto autora, kterého jsem objevila díky Čtenářské výzvě, která ve mě stále rezonuje a pocit wow jen tak neodezní! Fantastická interpretace Matouše Rumla.

27.01.2022 5 z 5

Netrpělivost srdce Netrpělivost srdce Stefan Zweig

Skvělě vykreslený psychologický román plný emocí, u kterého ze začátku nevíte, kdo si vlastně získá vaše sympatie. A musím se přiznat, že převládly nesympatie k hlavní ženské postavě. Prostě rozmazlený, ufňukaný, manipulující a citově vydírající, i když ochrnutý, spratek. Emotivní, uvěřitelná atmosféra, nadčasové. Nádhera!

23.01.2022 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Čtivá detektivka, promyšlený a zajímavý příběh vč. komplikovaných osobních vztahů celkem sympatické vyšetřovatelky.

22.01.2022 4 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Detektivní příběh z období smrtelné pandemie. Napínavé, chvílemi depresivní a až děsivě aktuální.

20.01.2022 4 z 5

Muži v ofsajdu Muži v ofsajdu Karel Poláček

Laskavý a svérazný humor lidiček a hlavně slušných fotbalových fandů z prvorepublikového období a prostředí Žižkova.

18.01.2022 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Skvěle a čtivě napsaná kniha, která se mi dokonce o poznání líbila více než Hana. Silný příběh, který se jako nitka vine generací tří žen. Skvělý přednes interpretky.

17.01.2022 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Drsná, psychologická krutost, divné morální hodnoty, temný a ponurý příběh s překvapivým koncem.

14.01.2022 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Kouzelná kniha, ze které vyzařuje šťastné a bezstarostné dětství dětí z Bullerbynu. Nádherně lidsky poutavý příběh, který Vám, i když nechcete, vykouzlí úsměv na tváři od začátku knihy až do konce.

09.01.2022 5 z 5

Klbko zmijí Klbko zmijí Dominik Dán

Skvělá dánovka, i když politicky laděné detektivky nevyhledávám. Ale bohužel to k reálnému životu patří a mám pocit, že podvody a korupce nejen v politice jsou čím dál častější.

09.01.2022 4 z 5

Pochovaní zaživa Pochovaní zaživa Dominik Dán

Smutný, tvrdý a depresivní příběh hraničící s hyenismem, i když tady ty čtyřnohé hyeny určitě urážím. Všem přeji, aby se nás to nikdy netýkalo.

07.01.2022 5 z 5

Pastýř Pastýř James Patterson

Sice dobře načteno, ale bohužel mě příběh moc nezaujal. Určitě znám lepší příběhy tohoto spisovatele.

06.01.2022 3 z 5

Venuša zo zátoky Venuša zo zátoky Dominik Dán

Tato kniha byla zatím nejnapínavější. Mám pocit, že čím více se spisovatel dostává k aktuálnímu letopočtu, tím více je příběh realističtější, mrazivější, a depresivnější. Detektivka jak má být, je zde dostatek napětí, zapletek i nečekané rozuzlení.

03.01.2022 5 z 5

Chuť lásky Chuť lásky Sandra Brown

Knihu jsem četla mezi poslechem detektivek D.Dána. A i když patří vydáním mezi ty starší, tak příběh má zajímavý námět a má spád, kniha je čtivá a spadá do kategorie románu s detektivní zápletkou.

03.01.2022 4 z 5

Noc temných klamstiev Noc temných klamstiev Dominik Dán

Jednodenní pátrání na politickém pozadí, které mě tentokrát kupodivu nevadilo a špinavá hra tajné služby. Od začátku až do konce napínavý příběh, při kterém občas mrazí. Takže jednoznačně zase 5 hvězdiček.

26.12.2021 5 z 5

Kráska a netvor Kráska a netvor Dominik Dán

Přečteno (vlastně doposloucháno) skoro se zatajeným dechem. Dva souběžné fascinující a drsné příběhy. Budu se opakovat, ale opět skvělé.

17.12.2021 5 z 5

Včera mi přišel a vypadá opravdu skvěle a kvalitně. Těsím se na Čtenářskou výzvu, ale hlavně je to skvělý nápad a líbí se mi vše od dat narozenin a úmrtí spisovatelů až po krásné obrázky a kvalitní papír, záložky a gumičky na tužku a ostatní.

15.12.2021 5 z 5

Kožené srdce Kožené srdce Dominik Dán

Začátek mě překvapil, a to tak, že jsem se musela ujistit, zda opravdu čtu tu, kterou jsem chtěla. Ale jinak určitě jedna z těch lepších z této série. Víc netřeba psát, určitě doporučuji!!

14.12.2021 5 z 5

Knieža Smrť Knieža Smrť Dominik Dán

Zajímavý, trochu zamotaný, ale uvěřitelný příběh, zase něco víc ze soukromí nejen Krauze a Chozého, ale i ostatních detektivů. A pomalu si začínám zvykat na přednes Martina Mňahončáka.

10.12.2021 5 z 5

Studňa Studňa Dominik Dán

Jak píší mnozí, "Dánovka", jak má být. Zajímavé téma týkající se bezdomovců je stále více aktuálnější. Ale začátek a i děj mi připadal zbytečně natahovaný, a pro mě tudíž ne tak zajímavý, jak v knihách předešlých. Ale samozřejmě ne každému může vyhovovat dané téma.

06.12.2021 4 z 5