SmallLucia

19841984G. Orwell (pseudonym)

Naprosto perfektní román, kdy se člověk strachuje o hlavního hrdinu. Zalézá vám pod kůži tíživá atmosféra toho, že jste sledováni na každém kroku a nesmíte ani pomyslet na něco zakázaného.

13.09.2017

VypravěčkaVypravěčkaJodi Picoult

Nejlepší knížka o koncentračních táborech a celkově této době, jakou jsem kdy četla. Nešlo se odtrhnout, husí kůže, slzy v očích. Tohle je kniha, na kterou v životě nezapomenu.

06.01.2016

Odvrácená tvář láskyOdvrácená tvář láskyColleen Hoover

Nenechala mě ani vyspat, mrška...

26.09.2016

ZmizeláZmizeláGillian Flynn

Celý děj se úmorně vlekl a ten konec? No promiňte, ale tohle se mi teda vážně vůbec nelíbilo.

28.07.2017

GejšaGejšaArthur Golden

Nemohu hodnotit jinak, než plným počtem hvězd a na začátek chci říct: DĚKUJI.
Děkuji za tak nádherný příběh, který mi dal spoustu krásných myšlenek a pocitů, že se od něj prostě nedalo odtrhnout.
Každé trápení malé Čijo jsem prožívala stejně jako ona a každý nezdar a pád starší Sajuri jsem cítila také tak.
Někdy je až neuvěřitelné, jak nás některé příběhy dokáží pohltit a vzít sebou, abychom byli jejich součástí a prožívali ho spolu s postavami a jaké emoce v nás umí vyvolat.
Snad v životě najdu ještě nějakou takovou knihu.

26.02.2019

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

V prvé řadě zatleskáme autorce Twilight ságy, Stephenie Meyer, protože bez ní by tahle kniha asi nevznikla. Bohatý a snad ten nejkrásnější muž si všimne obyčejné a stydlivé dívky a najednou není žádná jiná, kterou by chtěl více. Anastasie se do Christiana zamiluje a on ji pomalu zasvěcuje do tajů svého života. No upřímně, nepřipomíná Vám to Edwarda s Bellou?
Jinak obsahově byla kniha strašně prázdná. Začátek dobrý, ale dalších 500 stránek se řešila pořád jedna a ta samá věc. A mezi řešením té věci bylo každou chvíli vloženo nějaké to "vzrušení" a Anino povídání se svou vnitřní bohyní.
Konec knížky jsem dočítala s donucením a zklamal mě její hrozně rychlý spád. Přišlo mi to velice náhlé. Jako by autorka sama nevěděla, jak to dokončit.
Zbylé dva díly si asi přečtu, ale jenom proto, abych věděla, jestli jsou lepší než tento.

19.12.2014

Harry Potter 1–7 (box) – Sedm let v BradavicíchHarry Potter 1–7 (box) – Sedm let v BradavicíchJ. K. Rowling (pseudonym)

Harry Potter. Příběh, na který nikdy nedám dopustit. Ať jsou to knížky, ať je to film, pro mě naprosto geniální. Děkuju paní Rowlingové za něco tak úžasného.

06.06.2016

Harry Potter a prokleté dítěHarry Potter a prokleté dítěJack Thorne

Je to sice něco jiného než na co jsem byla zvyklá, ale pořád je to Harry Potter, svět plný kouzel a já ho prostě miluju.

30.10.2016

MaminkaMaminkaJaroslav Seifert

Pro mě zatím nejkrásnější sbírka básní, jakou jsem kdy četla.

22.12.2016

Deník Anny FrankovéDeník Anny FrankovéAnne Frank

Naprosto odstrašující příběh života Židů v druhé světové válce. Člověk se při čtení snaží sám nedýchat a nedělat hluk, aby náhodou Annu a její rodinu nevyzradil.

17.09.2017

Líbali jsme seLíbali jsme seDavid Levithan

Úplně jiný styl vyprávění tomu dává neuvěřitelné kouzlo. Dostaly mě všechny osudy, všechna slova, celá atmosféra.

Moře kliduMoře kliduKatja Millay

Začátek knihy měl pěkně nakročen, to ano. Dva tajemní a zlomení lidé, kteří nějakým způsobem potřebují zachránit. Ale čím dále jsem v knize byla, tím více se mi chování obou hlavních postav zdálo nesmyslné, hloupé a nepochopitelné. Asi bych byla spokojenější, kdyby se tato kniha nakonec vyvinula v klišé s happyendem, než tyto všelijaké vztahové komplikace.

08.07.2018

PotomPotomMorris Gleitzman

Knihu mohu hodnotit snad jen jedním slovem. Zdrcující.
Z posledních stránek mě bolelo snad každé slovo. Závěr nečekaný, odstrašující, dohánějící k slzám. Ale takové konce za války byly, s nikým neměly slitování.

12.08.2018

Muffin a čajMuffin a čajT. Addair (pseudonym)

Tak milou a "lidsky" napsanou lovestory jsem už dlouho nečetla. Člověk si při ní uvědomí, že každý máme z něčeho strach, měli bychom se navzájem více doopravdy poslouchat a že bychom měli bojovat za to, co doopravdy chceme. A nevzdávat se, i kdyby to nemělo dopadnout. Aspoň si budeme jistí, že jsme udělali všechno, co jsme mohli.

14.08.2018

PolibekPolibekAnna Todd

V téhle knize bylo prostě všechno špatně.
V prvé řadě omílání stejných situací v každé kapitole možná funguje na platformě, jako je Wattpad, protože je to pro čtenáře poutavé, v knize už však ne.
Ještě nikdy se mi nestalo, že by mi všechny, opravdu všechny postavy byly už od začátku nesympatické. Oba dva hlavní hrdinové mě neuvěřitelně štvali, chovali se jednou tak, podruhé onak. Vždy to však skončilo větami "Ale já ho miluju a nemůžu bez něj být.", "Prosím neopouštěj mě." nebo jim podobnými, popřípadě nějakou sexuální scénou.
Knížka mě k smrti nudila a byla jsem z těch jejich věčných hádek tak unavená, že jsem u ní nikdy nevydržela dlouho a trvalo mi její přečtení skoro týden.
Jednu hvězdičku si kniha vysloužila pouze tím, že mi po 350 stranách začaly připadat úplně všechny situace tak komické a přitažené za vlasy, že jsem si i párkrát nahlas zasmála.

08.09.2018

Twilight sága (box)Twilight sága (box)Stephenie Meyer

Celá Twilight sága je něco, co bych si klidně mohla číst znovu a znovu. Nestydím se přiznat, že tyhle knihy o upírech a vlkodlacích prostě miluju, i když je každý podle zfilmované podoby odsuzuje. Já na tenhle příběh absoulutně nedám dopustit!

22.12.2014

ŠtěniceŠtěniceBen H. Winters

Pokud chcete knížku, která vás zaručeně znechutí, donutí vás si prohlížet postel, jestli po ní něco neleze, anebo jestli snad není nějaký ten brouk na vás, doporučuju!
Gradace skvělá do třetí čtvrtiny knihy, všechno to mělo skvěle našlápnuto a já čekala nějaké mistrovské rozpletení. Místo toho mě ale čekalo zklamání. Závěr byl slabý, spousta věcí zůstalo nedořešených, nevyřčených. Čekala jsem víc.

13.07.2018

Metro 2033Metro 2033Dmitry Glukhovsky

Tak dobrý nápad, u kterého hodně pokulhává zpracování. Do knihy jsem šla s velkým očekáváním a nakonec jsem docela zklamaná. Celou knihu jsem čekala na velkou zápletku, velké odhalení, čekala jsem na to, až se stane něco zásadního, ale všechny malé zápletky se vždycky nějak bez uzavření vypařily a tak hrdina bloudí v metru od ničeho k ničemu a nic zásadního se, kromě posledních strašně uspěchaných deseti stran, nestane.
Do dalších dvou knih jdu s nulovým očekáváním a snad mě aspoň něčím překvapí.

11.07.2020

Spalovač mrtvolSpalovač mrtvolLadislav Fuks

Ze začátku byla kniha docela nudná, musela jsem se do čtení trochu nutit. Pak ale děj nabral úplně jiný směr, z pana Kopfrkingla se stal úplně jiný člověk s jinými názory a hodnotami. Hodně mě také překvapilo, jak nenuceně a meziřečí psal Fuks o jeho vraždách. Kniha je určitě zajímavá a dá se přečíst, pokud se dostanete přes první stránky.

28.10.2014

Bajky barda BeedlehoBajky barda BeedlehoJ. K. Rowling (pseudonym)

Podle mě je kniha skvělá. Pohádky jsou krásně napsané a poznámky Albuse Brumbála k jednotlivým příběhům některé informace doplňují a místy jsou i vtipné. Nejvíce se mi líbila Fontána příznivé sudby a Příběh tří bratří, který je pro mě neodlučitelnou součástí knih Harryho Pottera.

02.11.2014

Zloděj kufrůZloděj kufrůArnošt Lustig

Přečíst tuhle knihu mi dalo vážně zabrat. Ze začátku jsem se musela opravdu nutit, některé věci se opakovaly a v ději jsem se ztrácela. Asi v polovině jsem si ale zvykla na to, jak Lustig píše a už to nebyl takový problém. Líbily se mi hlavně pasáže o přátelství, lásce a Ludvíčkových citech k Markétce. Je to citlivě napsaná kniha, která ale podává realistický pohled na život v Terezíně. Nevím ovšem, jestli někdy sáhnu zrovna na další knihu od téhož autora.

07.12.2014

My děti ze stanice ZOOMy děti ze stanice ZOOChristiane Vera Felscherinow

Naprosto odstrašující případ. Ani nevím, jestli může říct, že kniha byla skvělá. Asi ve správném slova smyslu byla.. Knihu bych doporučovala přečíst každému, protože si myslím, že nikdo si to nedovede představit tak živě, jako díky pravdivých slov Christiany.

26.02.2015

Hobit aneb Cesta tam a zase zpátkyHobit aneb Cesta tam a zase zpátkyJ. R. R. Tolkien

Krásná kniha, která se jednoduše čte. Každý si musí dobrodružství pana Pytlíka zamilovat, a to nejen děti!

11.04.2015

KyticeKyticeKarel Jaromír Erben

Některé básně z této knihy jsou naprostá klasika, krása.

14.05.2016

Farma zvířatFarma zvířatG. Orwell (pseudonym)

"Ale nebylo už možné rozlišit, která tvář patří člověku a která praseti."
Za mě skvělá kniha.

02.06.2016

Řvi potichu, bráchoŘvi potichu, bráchoIvona Březinová

Tohle je prostě knížka, od které se člověk neodtrhne. Já sama ji přečetla za necelé dvě hodiny a musím přiznat, že se ve mně střídaly snad všechny pocit. Zasmála jsem se, ale také jsem měla slzy v očích. Tuhle knížku můžu jedině doporučit, protože se v řadách mých vrstevníků často setkávám s jedinci, kteří slovo "autista" používají, aniž by věděli co to znamená nebo obnáší.

19.01.2017

Dívka, již jsi tu zanechalDívka, již jsi tu zanechalJojo Moyes

Nádherně zauzlovaný příběh, který se pomalu odkrývá. Čte se snadno a téměř jedním dechem.

12.09.2017

Jsou světla, která nevidímeJsou světla, která nevidímeAnthony Doerr

Obdivuju autora, jak dokázal vymyslet tak zauzlenou zápletku. Všechno do sebe na konci přesně zapadlo. Nádhera.

451 stupňů Fahrenheita451 stupňů FahrenheitaRaymond Douglas Bradbury

Skvělé, místy až mrazící. O některých postavách bych se ovšem chtěla dozědět více.

Účastníci zájezduÚčastníci zájezduMichal Viewegh

Kniha nebyla špatná, ale zároveň mě docela nudila. Sice to občas bylo vtipné, ale žádné vysoké hodnocení si to nezaslouží.