Slůník Slůník komentáře u knih

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Kouzelný příběh, s městečkem i postavami vykreslenými tak živě, jako byste u nich opravdu strávili Vánoce.

26.12.2023 5 z 5

Osamělý vévoda Osamělý vévoda Christi Caldwell

Úžasná hrdinka, obdivovatelka Jane Austenové, a úžasná knížka, jejíž autorka Jane Austenovou důstojně následuje.

25.12.2023 5 z 5

Nemoc jako symbol Nemoc jako symbol Ruediger Dahlke

Nezaškodí se zamyslet nad tím, co nám naše tělo říká.

21.12.2023 3 z 5

Sváteční vražda Sváteční vražda Ada Moncrieff

V oblasti detektivek nejsem nejostřejší tužka v penálu, takže pátrání po vrahovi mě bavilo, včetně autorčiných jemně ironických poznámek ke všem postavám.

18.12.2023 4 z 5

Poslední kacíř Poslední kacíř Martin Chadima

Kolem obyvatel Prahy roku 1420 procházejí dějiny, ale jen pár z nich je schopných uvědomit si, že žijí v převratné (rozvratné?) době.
U takto ambiciózní knihy mrzí nedokonalá korektura.

15.12.2023 3 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Jak na vánoční náladu, snadno a rychle :-)

09.12.2023 4 z 5

Přání! Přání! Leandra Sold (p)

Graficky je kniha úžasná, obsahově - na to, co všechno chtěla autorka sdělit, je tento příběh krátký.

01.12.2023 2 z 5

Hraj o svůj osud Hraj o svůj osud Stella Tack

Do příběhu bylo velmi snadné vklouznout díky autorčinu způsobu vyprávění, skvělý překlad! A šachová fantasy hra - opravdu neotřelý nápad!

18.11.2023 3 z 5

Trůnu předurčená Trůnu předurčená Hannah Whitten

(SPOILER) Oceňuji, že aurorka píše o sexu velmi decentně a přirozeně. A že i když je v příběhu spousta magie, nakonec jde o naše volby.

05.11.2023 5 z 5

Vlk z Wessexu Vlk z Wessexu Matthew Harffy

Poctivá historická detektivka, vše v příběhu funguje a je znát autorova práce s historickým materiálem.

02.11.2023 4 z 5

Srdcař v cílové rovince Srdcař v cílové rovince Jan Pirk

Nepodařilo se mi zvyknout si na způsob, jakým je kniha napsána, osobnost formátu pana profesora Pirka by si zasloužila ucelenější text.

29.10.2023 3 z 5

Lásce na stopě Lásce na stopě Alexandra Potter

Knížka mi připomíná Romantické útěky Julie Caplinové - báječná ochutnávka cizí země okořeněná humorem.

24.10.2023 4 z 5

Dovolená očima delegátky Dovolená očima delegátky Jitka Herzánová

Jaksi z podstaty je nezbytné, aby ve službách pracovali lidé - ne nezbytně se k nim jejich klienti jako k lidem chovají...

20.10.2023 4 z 5

Ničitel světů Ničitel světů Larry Correia

Nezbývá než doufat, že autor spěje do finále, které nezkazí všechno to, co zatím tak pečlivě buduje. Když jsem otvírala nenápadný 1. díl, absolutně jsem netušila, jak skvělé vyprávění to bude!

16.10.2023 5 z 5

Stručný příběh filmu Stručný příběh filmu Ian Haydn Smith

Základní vhled do světa filmu.

15.10.2023 4 z 5

Ariadna Ariadna Jennifer Saint

Feministická verze řeckých bájí, rozhodně podnět k zamyšleni.

14.10.2023 3 z 5

Temná harmonie Temná harmonie Laura Thalassa

Nedokážu úplně posoudit, nakolik autorčino rozuzlení série dává smysl. I napotřetí ovšem určitě platí, že mě moc bavila hrdinčina dobře proříznutá pusa a že by mě zajímaly i osudy jinych postav Handlířova světa.

10.10.2023 3 z 5

Rod zabijáků Rod zabijáků Larry Correia

Když si odmyslím různé fantasy propriety, je pro mě kniha asi nejvíc znepokojivá tím, jak ukazuje zákulisí politických rozhodnutí. Špatné tušení, že to na světě možná takhle funguje, způsobilo moje delší prokousávání se textem. Pomáhají postavy, které dělají správné věci, ač se jim to nehodí.

08.10.2023 5 z 5

Arazanini vlci Arazanini vlci John Flanagan

Magie nemagie, Flanaganovi hrdinové si každý úspěch musí poctivě "odpracovat" - úročí tvrdý výcvik, vše si dopředu plánují, trpí nepohodlím, postupují kousek po kousku. Jako učitelce je mi to velmi sympatické :-)

24.09.2023 4 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Tento "návod na život" je potřeba brát vážně - jeho autor si právo své čtenáře poučit odtrpěl.

10.09.2023 4 z 5