Nemoc jako symbol

Nemoc jako symbol https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/53149/nemoc-jako-symbol-53149.jpg 4 34 4

Podtitul: Výklad významů a příznaků psychosomatických chorob od slavného psychoterapeuta. Tato rukověť uvádí 400 klinických obrazů nemocí s více než 1000 příznaky (symbolickými významy). Nabízí tak čtenáři návod, jak pomoci sobě samému a jak rozluštit poselství nemoci.

Žánr:
Literatura naučná , Zdraví

Vydáno: , Pragma
Originální název:

Krankheit als Symbol, Handbuch der Psychosomatik


více info...

Komentáře (4)

Komentáře 4 Recenze 1

Slůník
Slůník
21.12.2023 3 z 5

Nezaškodí se zamyslet nad tím, co nám naše tělo říká.

hu_87
hu_87
27.08.2021 3 z 5

(SPOILER) Publikace má podobu abecedního "slovníku", ve kterých nejdřív rozebírá symboliku různých částí těla (třeba zuby, ruce...) a pak symboliku konkrétních neduhů.
Je to vhodné pro uvědomění si, co je třeba jádrem problému.
Bohužel to má nejen nádech psychosomatiky, ale i jakýchsi konstelací (což zmiňuje autor na konci každého neduhu, např. Jupiter-Saturn), tudíž je otázka, co brát jako psychologii/psychosomatiku a co už trochu odlišné obory.

Za mě je to spíš lepší průměr, ale vzhledem k mnohdy strohé oblasti věnované různým nemocem + ty zmiňované planety apod., knížce 4 hvězdy nedám...


martinakovarova
martinakovarova
29.12.2019 5 z 5

Neco pro uvedomeni...

Formol
Formol
30.03.2017 odpad!

Prolistoval jsem a musím konstatovat, že autor je naprostý šarlatán. To by nepřekvapilo, takových je spousta. Co je ovšem fascinující je to, jak moc je populární i mimo německy hovořící země, i když je jeho zcestná "symbolika nemoci" (u nás v umírněné formě propagovaná Hnízdilem) funguje v řadě případů jen a pouze v němčině, protože v jiných jazycích se používají jiné fráze, případně jsou zdánlivě podobná slova mimo němčinu nepodobná. Např. problémy s dospěním u rozštěpu patra "dokládá" podobností slov ústa (der Mund) a dospělý, svéprávný (mündig).