Slečna L. Slečna L. komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

MOJE kniha. Při každém čtení nacházím nové a nové rozměry každé věty, každého slova! Skláním se před panem Exupérym!

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Škola a neustálé biflování veršů, kterým nikdo z nás nerozumí, u mě vypěstovala k této knize určitý odpor a negativní postoj, ale přeci jen má v sobě nějaké to kouzlo.

20.02.2011 3 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Knihu jsem přečetla za několik málo dní, i když mě nijak zvlášť nezaujala a místy jsem přeskakovala věty nebo dokonce celé odstavce. Některé situace jsou naprosto nesmyslné a snad k pousmání, i když je autorka myslí naprosto vážně.

Se třetím dílem jsou mými nejoblíběnějšími.

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Kniha má sice zbytečně dlouhé pasáže, které by se daly vyškrtnout, ale po "Novém měsíci" celkem příjemné překvapení.

Jako film zatím nejlepší díl.

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Tyto knihy mám vcelku ráda, pořád jsem ještě puberťačkou :) Ale tento díl stále považuji za nejslabší.

20.02.2011 2 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Vzpomínka na dětství, ke které se ráda vracím. Miluji knihy paní Lindgrenové!

20.02.2011

Němá barikáda Němá barikáda Jan Drda

Každá povídka měla něco do sebe, skvělé! Doporučuji :)

20.02.2011 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Tuto divadelní hru jsem přečetla jedním dechem. Skvělý příběh!

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Z počátku mě tato kniha moc nezaujala - zbytečné a zdlouhavé popisy, ale s přibývajícími stránkami vše "nabíralo na obrátky". Děj je ke konci strhující a moje pocity a emoce se měnily jako na běžícím páse. Děj mě naprosto pohltil, občas jsem Emu chápala, občas nenáviděla a podle mě to tak má být v každé knize. Každý hrdina nemůže být jen vzorem ctností a dobrého chování.

Babička Babička Božena Němcová

Babička mě nijak nezaujala, ale je možné, že na ní ještě nejsem dostatečně vyzrálá. Zdlouhavé pasáže, ale příběh rozhodně poutavý a opletený spoustou nejasností.
Filmové podání s paní Kurandovou a paní Šafránkovou je pro mě klasikou, která mě dostává (na konci pokaždé pláču) a divadelní zpracování Ypsilonky je také skvělé!

20.02.2011 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Skvělá knížka o odporných věcech. Myslím, že každého odradí od braní drog!

08.01.2011 5 z 5

Otec Goriot Otec Goriot Honoré de Balzac

Tato kniha je součástí seznamu naší povinné četby a příběh, který nám učitelka shrnula v hodině, mě zaujal. Bohužel Balzacovo podání tohoto příběhu už mě tak "za srdce nechytlo". Ubíjelo mě hlavně dlouhé a pro mě zbytečné popisování. S odstupem času od přečtení se mi dílo ale začíná zamlouvat víc.

08.01.2011 4 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Jelikož miluji kritický realismus, je Dáma s kaméliemi jednou z mých nejoblíbenějších knih.
Zápletka nebo zvrat téměř na každé stránce, přečetla jsem ji za jediný večer! Smutná, krásná.

08.01.2011 5 z 5