slasherko slasherko komentáře u knih

Klaun v kukuřičném poli Klaun v kukuřičném poli Adam Cesare

Neviem či zaslúžene, ale mne sa táto kniha bohovsky páčila :)
Mal som chvíľu čas, počasie prialo a pri opaľovaní bolo po 2 popoludniach prečítané a hodnotím za 90%
Pútavé, veľmi dobre napísané, chvíľami mrazivé a nie príliš dlhé.
Uprimne dúfam, že Fobos vydá aj ďalšiu plánovanú knihu autora.

25.06.2022 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Ach jaj :( Toto je jednoducho najhoršia kniha od Stephena Kinga, akú som kedy čítal. Ťahá sa to... a ďalej... a ďalej... a potom, keď nevie vymyslieť spôsob, ako príbeh natiahnuť ďalej, preradí na úplne inú zápletku, ktorá sa vlečie... ďalej. .. a tak ďalej... a tak ďalej... až nakoniec je koniec knihy ako z úplne iného románu, než ktorý ste začali čítať. A Billy je taká nevýrazná postava, že som sa nikdy ani neobťažoval získať mentálny obraz o tom, ako vyzeral.

17.04.2022

Bez slitování Bez slitování Miroslav Žamboch

Práve dočítané už 5ty krát. Žamboch v najlepšej forme. Ďakujem za túto knihu. Milujem ju.

20.02.2024 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Škoda, že nemáme sneh. Možno by to bolo o hviezdu viac, ale koniec bol na koniec tiež predvídateľný.

07.02.2024 2 z 5

Závěj Závěj C. J. Tudor

Vyhodené peniaze. Strašná hovadina.

07.04.2024 odpad!

Práve dočítané.. Idem ešte raz :)

22.02.2024 5 z 5

Vypůjčený čas Vypůjčený čas Zuzana Strachotová

Zaslúžilo by si to na obálku napísať YA. Pre dospelého čitateľa príliš naivné. Sorry.

25.01.2024 2 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

To čo bolo?
Mne sa to páčilo a zároveň nepáčilo.
Dlho som premýšľal či dať 2 alebo 4*
Nakoniec som sa rozhodol pre 3* a fakt neviem ci sa mi to páčilo alebo nie. To co ale viem určite je, že do ďalšej časti idem!

17.09.2022 3 z 5

Bratrstvo krve (Souborné vydání) Bratrstvo krve (Souborné vydání) František Kotleta (p)

Tak som si to prečítal druhý krát. Za mňa úvodná trilógia a Vlci za 5* ale Stalingrad u mňa ani na druhý krát nefungoval a dal by som mu 3*, ale ten koniec je za 5*

Som sktlratka romantik :)

07.11.2023 5 z 5

Svět v bouři Svět v bouři Kristýna Sněgoňová

Čakal som viac. Ono inému autorovi by som dal 3 hviezdy, ale autorka je sympoška a veril som v dôstojnejšie zavŕšenie série. Nevadí a ďalej..

01.11.2023 2 z 5

Poštár zvoní vždy dvakrát Poštár zvoní vždy dvakrát James M. Cain

(SPOILER) Hmm a poštár tu nikde spomenutý nie je :)

28.01.2023 4 z 5

Billy Silver Billy Silver Daniel J. Volpe

Hmmmm.... Zvláštne. Po dočítaní mi to príde skôr horší ako lepší priemer. Billy mi nie je nijak sympatický. Zo začiatku som z jeho života pociťoval miernu depresiu, ale to rýchlo vyprchalo. Stránky tejto krátkej knížočky sa naozaj otáčajú samé, no hororová je naozaj minimálne. Úprimne sa teším, že Goldendog ponúkol opäť nového autora. 50%

14.10.2022 3 z 5

Tanec papírových draků Tanec papírových draků Petr Brožovský

A mam to za sebou.

Najskôr som si myslel, že sa táto kniha bude snažiť hrať na nového Kotletu a tiež, že to bude mega prúser. A nebol to Kotleta a ani prúser :)

Prvých 30 strán som sa nevedel zacitat a trosku som sa v texte hľadal, no potom to už bola len jedna super jazda trvajúca dva večeri.

Vobec si nemyslím, že zápletka knihy bola extrémne dokonalá a všetko bolo super, no od knihy som sa nevedel odtrhnúť a tiež je autor pre mňa úplne nový, takže na prvotinu naozaj super.

Za mňa 90% :)

10.03.2022 5 z 5

Veterán Veterán Miroslav Žamboch

Už to nie je to, čo to bývalo.. Prvých cca 100 strán príbeh krásne beží a ja sa teším. No zrazu sa cítim ako v časovej slučke a príbeh mi príde strašne zrecyklovaný a najhoršie, že v tej istej knihe. Sorry..

04.03.2024 2 z 5

Mrtvé ženy Mrtvé ženy Martin Štefko

(SPOILER) Najviac ma sralo, že som stále nevedel, či mi je Hank sympatický alebo nie. Zároveň by som kapitoly knihy nazval skôr poviedkami, ktoré smerovali ku konkrétnemu vyvrcholeniu. A sorry, ale Sugar pre mňa nebola kvalitným cliffangerom.

13.02.2024 2 z 5

Poselství práva Poselství práva Brandon Sanderson

Oproti pôvodnej trilógii je to strašná slabota..

28.01.2023 3 z 5

Mickey7 Mickey7 Edward Ashton

Tak stručné zhodnotenie..
280 strán sa nič nedialo.
Prvých 50 strán bolo zaujímavých a potom to bolo stále dokola to isté.
Inak sexuálna scéna aj keď nebola popísaná, bola strašne nechutná a celkovo mi je fakt ľúto peňazí čo som za tú knihu dal. Celé sa to dalo zhrnúť do kratšej poviedky a pripomenulo mi to 150 stránkové romány z vydavateľstva Ivo Železny :(

Nakoniec som si 2* hodnotenie nechal uležať v hlave a fakt musím dať odpad. Veď tá kniha je celá úplne, že o ničom a to nehovorím o tom nijakom konci..

Keby tu knihu vydalo nejaké začínajúce vydavateľstvo, tak možno. Ale od Tritonu som čakal úroveň.

28.01.2023 odpad!

Zabudnuté spomienky Zabudnuté spomienky H. J. Bornemisza

A potom to všetko začalo..

Nemám rád ukončenie knihy takouto vetou :)

A inak kniha bola opäť skvelá a chcel by som už čítať ďalšiu časť.. Verím, že bude. Autorka do tretice udržala vysoký štandard. Veľkým plus je, že hlavný príbeh je uzatvorený, ale NIH by si určite ešte pokračovanie zaslúžili..

Prosííím

30.12.2022 5 z 5

Zmiznutie snúbenca Zmiznutie snúbenca H. J. Bornemisza

Ďakujem autorke za ďalšiu super knihu a verím, že raz sa dočkám aj klasického knižného vydania.

Druhá časť dopĺňa perfektne tú prvú a s treťou to bude očividne rovnaké :)

Hugo, Ilar a Noe založili detektívnu kanceláriu a púšťajú sa do svojho prvého oficiálneho prípadu, ktorý nám čo to objasní aj z udalostí, ktoré sa odohrali v predchádzajúcej knihe.

Strašne fandím Hugovi inak :)

27.12.2022 5 z 5

Krivdy minulosti Krivdy minulosti H. J. Bornemisza

Túto útlu knížočku som mal vo výhľade už dlhšie a konečne na ňu prišiel rad. Nevedel som čo čakať od mne neznámej autorky a zároveň človek má trochu obavu po prečítaní, resp. nedočítaní už väčšieho množstva slovenskej fantasy.

Po prečítaní tejto prvej časti som hneď zakúpil aj ďalšie dve pokračovania, pretože koniec ma šokoval.

Bál som sa, že to bude trochu červená knižnica, no aj táto moja obava bola po prečítaní vyvrátená.

Autorka sa u mňa radí od teraz na popredné miesta slovenskej fantasy a budem sa tešit na každú jej novú knihu.

Jedinou chybou je, že knihu nemôžem mať fyzicky v knižnici a najlepšie aj podpísanú, keďže vyšla len ako ebook :(

25.12.2022 5 z 5