Skawin Skawin komentáře u knih

Aigen Aigen Žofie Hekelová

Když za mnou přišel syn Žofie Hekelové s tím, že vydal román, který kdysi napsala jeho maminka, tak jsme se hned domluvili na uspořádání besedy v naší knihovně. O paní Hekelové jsem dosud neslyšela, i když pochází z našeho kraje. Už při přečtení pár krátkých věcí obsažených v brožurce jsem zbystřila - ono je to i po těch letech zajímavé a velmi dobře napsané! Román Aigen jsem přečetla se zájmem a napětím. Nejsou tam žádná klišé ani prvoplánové zápletky. Škoda, že kromě tohoto románu a druhého Obyčejné děvče, toho autorka nestihla více vydat.

12.06.2023 5 z 5

Růže a čokoláda Růže a čokoláda Teresa Simon (p)

Kniha se pěkně a lehce četla. Dala bych 4 hvězdičky, ale ten konec nebyl nic pro mě. Chápu autorku, ale na mě to je moc červené a v životě nereálné

02.01.2022 3 z 5

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

Chtěla jsem si přečíst nějakou oddychovku a příjemná obálka knihy mě přesvědčila, že je ta pravá. Milé, příjemné čtení, které pro mě mělo pár mínusů - předvídatelný, nepříliš reálný děj a přílišná “sladkost” včetně závěru jak z harlequinky…

22.10.2021 3 z 5

Rukověť bojovníka světla Rukověť bojovníka světla Paulo Coelho

S mnohými pravdami Bojovníka světla nejsem zajedno, ale mnohé se mnou souzní. Normálně bych proto dala 3 hvězdy, ale jelikož jsme knihu poslouchala, tak za skvělou interpretaci Táni Medvecké musím dát hvězdu navíc.

21.04.2021 4 z 5

Bukukururuna Bukukururuna Zdeněk Karel Slabý

Vtipná a zábavná knížka pro děti i pro rodiče, kteří ji budou číst spolu s dětmi. Četly jsme ji nahlas s dcerou a pobavily se obě :-)

31.01.2021 5 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Trilogie století mi svou jednoduchostí a jasným a čtivým vylíčením klíčových událostí minulého století vyrazila dech. Tyto tři skvělé knihy by měly být povinnou maturitní četbou...

13.12.2020 5 z 5

Turnaj na Gorlanu Turnaj na Gorlanu John Flanagan

Stejně milé a příjemné čtení jako u všech ostatních dílů. Pokud si chcete oddechnout, tak ač je Hraničář zařazen do dětské literatury - doporučuji :-)

10.09.2020 5 z 5

Krásná čarodějka Krásná čarodějka Vladimír Neff

Třetí díl příběhů Petra Kukaně je stejným jazykovým klenotem jako dva předchozí. Kniha je zábavná, ale i poučná...

23.07.2020 5 z 5

Prsten Borgiů Prsten Borgiů Vladimír Neff

Petr Kukan da Kukan je můj nedostižný knižní hrdina :-) I ve druhé díle trilogie autor nezklamal. Vtipné, poutavé a jazykově výborně zpracované.

26.06.2020 5 z 5

Odvedu vás do Sierry Madre Odvedu vás do Sierry Madre Forrest Carter (p)

Skvěle napsaný román o hrůzách osídlování Ameriky a vyvražďování místních obyvatel. Posloucháno jako audio - namluvil Jiří Zavřel.

26.06.2020 5 z 5

Propustka na svobodu Propustka na svobodu Ken Follett

Zajímavý historický příběh, ale bohužel na můj vkus moc romantický. Nevím proč, úplně mě kniha nenadchla. Děj byl předvídatelný a (pro mě) zvláštně "plochý". Vystupují tam "ti dobří a ti zlí" a to mě vždycky irituje, protože v životě jsme každý od všeho trochu...

11.06.2020 3 z 5

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

Posloucháno jako audio kniha. Po této knize "jsem sáhla", protože ji namluvil můj oblíbený hlas - Jiří Zavřel. Přiznám se, že na mě byla trochu moc technická a chemická. Jinak to bylo zajímavé poslouchání...

04.06.2020 4 z 5

Brněnské Židovky Brněnské Židovky Naďa Horáková

Velmi hezky zpracované historické téma z dob Karla IV. Základem románu jsou tři "zločiny", které se staly v Brně.

04.06.2020 4 z 5

Královny nemají nohy Královny nemají nohy Vladimír Neff

Knížka mého mládí, ke které jsem se vrátila v audio podobě. Petr Kukaň z Kukaně - to je skvělé oddychové čtení, které nemá daleko k Třem mušketýrům a svým způsobem i k Donu Quijotovi a Járovi Cimrmanovi.

27.05.2020 5 z 5

Strach v hrsti prachu Strach v hrsti prachu John Ives

Stejně jako mnozí "čtenáři" jsem knihu poslouchala namluvenou panem Jiřím Zavřelem. Opět skvělé. Člověk se ocitá v poušti a trpí s oběťmi Duggaiho, ale přitom věří, že se z toho určitě nějak (i když se to zdá nemožné) dostanou. Když jsem poslouchala závěr knihy, tak jsem si sedla, udělala si pohodlí a vychutnala si jej. Pět hvězdiček je namístě.

Citrusový sad Citrusový sad Larry Tremblay

Nevěděla jsem do čeho jdu. Ze začátku jsem si říkala - co to vlastně čtu? Ale postupem se vše začalo vysvětlovat a vyjasňovat. Velmi netradiční pohled na život lidí, kteří se stávají sebevražednými atentátníky. Přečteno za dvě hodiny.

Údolí úžasu Údolí úžasu Amy Tan

Po knize jsem sáhla, protože mě zaujala obálka a jméno autorky - je to moje první kniha od ní. Nezklamala mě a na rozdíl od mnohých čtenářů se mi opravdu líbila. Skvěle vylíčené prostředí šanghajských domů kurtizán i Šanghaje samotné a také období španělské chřipky. Příběh se táhne přes dvě generace, tento styl románů mám ráda. Takže za mě - přečtení románu určitě není ztracený čas :-)

21.05.2020 4 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Posloucháno jako audio kniha. Agatha Christie je klasika a nikdy nezklame. Můj oblíbený Hercule se svým nadhledem a grácií rozebere patnáct let starou vraždu na částečky.

21.05.2020 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Posloucháno jako audio kniha - namluvil Jiří Zavřel. Od té doby, co jsem slyšela knihy namluvené panem Zavřelem jim dávám přednost. Jeho hlas posouvá dojem z příběhu na vyšší stupeň. Den trifidů je další z knih typu co by se mohlo stát, když se budeme cítit neomezenými a neohrozitelnými vládci planety. A to mě baví. Bavila mě i tato kniha...

21.05.2020 5 z 5

S Jaroslavem Duškem v mnohém souzním a obdivuji, jak dokáže dát své myšlenky do slov tak, jak já bohužel neumím. A krásně si slovy hraje. Ze mě, TvaRyTmy, Duše K... A takovým příkladem je i tato kniha :-)

24.04.2020 5 z 5