Sixtinka144 Sixtinka144 komentáře u knih

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Na knihu jsem byla extra natěšená, protože jsem na ní viděla samé pozitvní reakce a všichni slibovali, že jsou zde nečekané zvraty, které celý příběh posouvají na úplně jiný level. Začnu asi tím, že kniha se čte moc hezky, autorka má osobitý styl psaní, který mi docela sedl, takže jsem příběh přečetla poměrně rychle. Hlavní hrdinka je moc sympatická postava a ráda jsem se dozvídala další a další informace o jejím napínavém životě. Líbí se mi, jak je kniha rozdělená a jak jí každý manžel ovlivnil a posunul úplně jiným směrem. Bohužel, jediné co mohu paradoxně vytknout jsou ty slíbené "šokující zvraty", které mi byli slíbeny. Jasně, pár věcí tam bylo asi nečekaných, ale ten hlavní zvrat jsem tušila přes polovinu knihy a nebyl zas až tak nečekaný :D. Jinak jsem si ale knihu moc užila a bylo to spíš takové oddechové čtení. Celkově ji mohu doporučit.

03.01.2024 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Jedna z posledních knih, která mi od autorky chyběla přečíst. Přiznám se, že jsem se lehce obávala, protože jsem na ni neviděla tak dobré recenze, jako na jiné autorčiny knihy, ale byla jsem mile překvapena. Příběh je krátký, takže se mi kniha četla opravdu dobře a udržela mou pozornost. Opět se zde odehrávají těžká témata, jak je u Hoover zvykem, i když pro mě bylo tentokrát težší dostat se hlavní hrdince do hlavy. Vzhledem k tomu, že mi momentálně chybí přečíst poslední kniha od Colleen, mohu porovnávat s ostatními, tudíž musím konstatovat, že tato je opravdu o něco slabší než ostatní autorčiny knihy (zvláště Námi to končí nebo Vzpomínky na něj), ale přesto jsem si ji užila a nelituji toho, že jsem ji přečetla. Colleen Hoover má opravdu velké nadání.

09.08.2023 4 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Tohle je tak silný příběh, že se z něj budu ještě dlouho vzpamatovávat. Od autorky jsem kromě dvou knih četla všechny, a vždy když beru do ruky další knihu si říkám, jestli mě něčím může ještě překvapit. Spousta z jejích knih mě úplně rozložila. Není pochyb o tom, že Colleen umí psát opravdu poutavě a zajímavě, ale stejně si vždycky říkám, jestli přišla s něčím novým, co bude alespoň stejně dobré, jako její předešlá kniha. A tady předčila má očekávání. Skoro celou knihu jsem probrečela, ale přesto jsem nemohla přestat číst, protože se nešlo odtrhnout. Opět jsem si oblíbila oba dva hlavní hrdiny téměř okamžitě a užívala jsem si každou stránku knihy. Moje nejoblíbenější autorčina kniha je Námi to končí, což je taky první příběh, který jsem od Colleen četla, a hrozně se mi vryl do paměti. Tahle kniha ji opravdu sahá na paty. Určitě ji doporučuji všem, a pokud Colleen knihy máte rádi, neváhejte a kupujte.

05.07.2023 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Jedna z posledních knih, kterou jsem od autorky ještě nečetla byla právě Možná jednou. Už na začátku jsem byla plně ponořena do příběhu, protože hudební tématiku mám v knihách moc ráda. Co jsem taky ocenila je to, že autorka nikdy nepíše "dokonalé postavy" tzn. něco se stane, ale naše hlavní hrdinka za to nemůže, protože to vlastně nebyla její vina atd. Nemám ráda černobílé postavy, naopak oceňuji, když je postava po celou dobu šedá a my si můžeme vybrat, jestli ji máme rádi i přesto všechno, co udělala/prožila. Zase se zde řeší těžká témata, jak je u knih od Colleen zvykem. Co mně už se osobně tolik nelíbilo byl konec knihy, který začal být dost přeslazený a né tolik uvěřitelný, jako zbytek příběhu. Trošku mi to zkazilo wauu z knihy, ale přesto jsem si ji velmi užila a určitě patří k těm lepším knihám, které jsem kdy četla.

04.07.2023 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Ach, jak já tuto autorku zbožňuji. Všechny knihy, které jsem od ní četla, mají nějaký přesah, který se mi vryje do paměti. Píše opravdu silné příběhy, a tento není výjimkou. Hlavní hrdinové se vídají jen jednou za rok, to je opravdu originální námět na knihu. Extrémně mě bavilo, jak je kniha rozdělena do šesti částí, a každý rok můžeme pozorovat, jak se hlavní hrdinové posouvají. A i když je to lehce nerealistické, líbí se mi, že se autorka držela u země a neudělala z toho klasickou, bláznivou romanci. Co se týká konce, vůbec jsem ho nečekala. Říkala jsem si, že tady autorka nenasadila žádné "drsné" téma, jako ve většině svých knih, ale zmílila jsem se. Není ani jedna věc, kterou bych příběhu mohla vytknout, a už se těším na další autorčiny knihy, které na mě čekají. Rozhodně doporučuji.

21.06.2023 5 z 5

Holky odnikud Holky odnikud Amy Reed

Kniha na mě svítíla v regálu a tak jsem neodolala a koupila ji. I když jsem na začátku nevěděla o čem má být, po pár stránkách mi to hned došlo, že tohle asi nebude úplně odpočinková romantika. Kniha má hrozně moc dobrých prvků: Krátké kapitoly, třídání pohledu třech hlavních hrdinek, ale nejen jich. Jsou zde i kapitoly z pohledu "MY", kde jsou různé situace, kterými si prochází/procházelo většina z nás. Jsou zde úryvky z blogu, které celý příběh dělají ještě zajímavějším. Autorka píše čtivě, a i když je tato kniha poměrně krátká a je zde hodně postav, tak i přesto mě bavilo číst dál a zjišťovat, jak to nakonec všechno dopadne. Je to opravdu silný příběh, který skončí poměrně realisticky (jsem ráda, že tady autorka nevymyslela nějaký super happyend, kde je všechno růžové, protože všichni víme, že to takhle v reálu není), i když tam byly pasáže, u kterých jsem přivírala oči. Jinak je to ale fajn kniha, která určitě někomu pomůže.

21.05.2023 4 z 5

Nelži mi Nelži mi A. V. Geiger

Kniha se mi pod ruku dostala skoro "omylem", a nic jsem o ní nevěděla. Vtipné je, že až teď, když píšu tuhle recenzi jsem zjistila, že toto je druhý díl. Celou dobu jsem si myslela, že se jedná o stand-alone knihu, takže jsem docela překvapená. Musím uznat, že příběh je velmi dobře napsaný, takže jsem se začetla hned a nepřipadalo mi, že by mi chyběla část informací z předešlého dílu. Příběh je docela originální, líbí se mi, jak jsou zde rozebírané nemoci hlavní hrdinky. Taky konverzace na sociálních sítích v knihách oceňuji. Říkala jsem si, že je příběh dost urychlený, ale možná to bylo způsobené tím, že jsem nečetla ten první díl. Některé pasáže jsou dost neuvěřitelné, což trochu kazí celý dojem. Nejspíš si někdy přečtu i první díl a uvidím, jestli mi "Nelži mi" bude dávat větší smysl.

19.05.2023 4 z 5

Spolu na věky Spolu na věky Shanna Miles

Na tuhle knihu jsem se neskutečně těšila. Postavy, které žijí v různých časových intervalech miluji. Například kniha "Neviditelný život Addie LaRue" je úžasná, a film "Age of Adaline" je taky super. Toto téma prostě v knihách zbožňuji, a proto jsem neváhala ani u této knihy. Začátek je fajn, všechno se rozjíždí, a když jsem se dostala do minulosti a pozorovala jsem naše dva hlavní hrdiny, užívala jsem si to. Přišlo mi to roztomilé a čtivé, zajímalo mě, kam se příběh bude posouvat. Bohužel mi nesedl sci-fi prvek knihy, kdy se hlavní hrdinové přesunuli do budoucnosti. Všechno se pak začne komplikovat a hlavní zápletka knihy se mi moc nelíbila, nepřišla mi nějak originální ani zábavná. Musím knihu hodnotit průměrně, i když měla velký potenciál, bohužel nebyl využit.

14.05.2023 3 z 5

Temné královny Fennbirnu Temné královny Fennbirnu Kendare Blake

Jsem tak moc ráda, že vyšla novelka a mohla jsem se díky ní vrátit do tohoto úžasného fantasy světa. Celou sérii mám moc ráda, i když měla sem tam mouchy, stejně autorka vymyslela geniální svět, který bude doufám i někdy zfilmovaný. Novely jsou občas ošemetné, protože se tam nemusí dít něco zajímavého, ale v tomto případě to nehrozí! Obě novely jsem si maximálně užila, jsem ráda, že jsme se mohli dozvědět, jak to doopravdy bylo s malými sestrami a jestli byla královna věštkyně opravdu tak šílená, jak se traduje. Kniha se čte sama, autorka to prostě umí. Tajně budu doufat, že autorka napíše ještě nějaké další doplňkové knihy k tomuto světu, protože si to rozhodně zaslouží.

14.05.2023 5 z 5

Bouřná vrána Bouřná vrána Kalyn Josephson

Do knihy jsem se začetla téměř okamžitě, originální fantasy svět, ve kterém jde o vrány, které jim ve všem pomáhají, létají na nich a jsou s nimi spříznění. První polovinu jsem si opravdu užívala, líbilo se mi, jak nám autorka postupně ukazovala zajímavé prvky světa. Hlavní hrdinka byla taky fajn, těšila jsem se, co se z toho vyklube. Bohužel druhá polovina knihy už mě tolik neoslovila. Přišlo mi, že příběh má strašně velký potenciál, ale autorka se raději rozhodla věnovat milostné lince, která mi tam přišla dost na sílu vecpaná. Chtěla jsem číst o magických vránách, které mají různé schopnosti, a ne o tom, jak se dva mají dát dohromady. Pokud u nás vyjde druhý díl, nejspíš si ho přečtu, protože tajně doufám, že si autorka to nejlepší nechala do další knihy, ale tolik tomu nevěřím. Takto je to za mě průměrná fantasy kniha.

14.05.2023 3 z 5

Překročit všechny hranice Překročit všechny hranice Annie Ward

Knihu jsem dostala jako dárek k nákupu, sama bych po ní nesáhla, ale nakonec byla docela fajn překvapením. Thrillery miluji, přečetla jsem jich už spoustu a proto mě jen tak něco nepřekvapí. Tady bohužel žádné překvapení nebylo, konec, který se zde odehrál jsem už několikrát četla, takže to nebylo nic neobvyklého. Přesto je kniha napsaná čtivě, i když bych možná některé kapitoly z minulosti vynechala. Postavy jsou napsané dobře, i když autorka s nimi nejde moc do hloubky. Jedná se spíš o takovou jednohubku, kterou přečtete za jedno odpoledne a za týden si nevzpomenete, že jste něco takového četli. Přesto musím vyzdvyhnout emaily a "dopisy", které hlavní hrdinka píše, hezky to celou knihu obzláštnilo. Jak jsem psala, od knihy jsem nic nečekala, ale nakonec nelituji, že jsem ji přečetla.

11.05.2023 3 z 5

Jsme nevyhnutelní Jsme nevyhnutelní Nofreeusernames (p)

Jsem tak moc ráda, že jsem se zase mohla vrátit do tohoto pohodového světa. Opět musím první pochválit zpracování knihy, které je opravdu skvostné! Krásná obálka, která mi hezky ladí s předešlými díly této série. Chaty a tentokrát nově i instastory jsou super, celou knihu posouvají na úplně jiný level a nejde se tak od příběhu odtrhnout. Je moc hezké, jak se autorka od prvního dílu posunula. Mým nejoblíbenějším párem stále zůstává Ava a Chris, kteří byli i v tomto díle (děkuji autorce za mini infarkt, ještě že jsem stihla tu bonusovku!), ale příběh Harper a Travise byl taky roztomilý. Knihu jsem přečetla během jednoho odpoledne a moc jsem si to užila, bylo to hezké rozptýlení mezi zkouškovým obdobím. Určitě mohu doporučit a určitě se k celé sérii někdy vrátím.

11.05.2023 5 z 5

Poslední absolvent Poslední absolvent Naomi Novik

Jsem ráda, že jsem se díky knižní štafetě mohla vrátit do tohoto úžasného a děsivého světa od Naomi Novik. Vzhledem k tomu, že jsem první díl četla už před rokem, jsem na nějaké detaily (možná i větší detaily) zapomněla, ale docela rychle jsem se zase chytla. Kniha je opravdu čtivá, bavilo mě objevovat stále nové maly a nebezpečí, kterým se musí naše hlavní hrdinka vyhýbat. Co mě zklamalo bylo, že se autorka rozhodla udělat z naší sakrastické, drsné a nemilosrdné El "slušňačku" a superhrdinku, která se snaží zachránit celý svět. Další věc, co se mi moc nelíbila je vztah dvou hlavních hrdinů, kteří spolu skoro nemluví, ale pak jsou vlastně hrozně zamilovaní. Taky jsem čekala jiný konec, na který jsem se upřímně těšila celou knihu a nedostala jsem ho, z čehož jsem byla asi nejvíce smutná. Přijde mi, že nám autorka trochu vyměkla. Snad v posledním díle zase přitvrdí a bude to větší jízda. Jinak jsem si knihu ale užila, svět je opravdu originální, stránky mi mizely pod rukama a vedlejší postavy taky nemají chybu. Už se těším na třetí díl.

11.05.2023 4 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

Tahle série je krásná. Jsem ráda, že jsem se k ní konečně dostala, protože stála za to. Kniha je akční a plná zvratů, které jsem nečekala. Postavy se zase někam posunuly, takže kniha nabrala jiný spád a atmosféru, než předešlý díl. Musím se přiznat, že ten mě bavil o trochu více, ale i tak jsem si Rozetmění užila. Už jsem si dokonce zvykla na poznámky pod čarou, i když je stejně nikdy nebudu preferovat. Co se týče zakončení, čekala jsem něco trochu více wau, taky proto, že autor byl skoro celou sérii docela drsný a nevybíravý, takže jsem tak trochu očekávala, že konec bude plný krveprolití, a že z toho spadnu na zadek, což se nestalo, ale i tak to byl fajn příběh. Určitě mohu všechny tři knihy doporučit a od autora si přečtu i jiné knihy.

25.04.2023 5 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Druhý díl je za mnou, a já nemám slov. Autor píše tak, jako nikdo jiný. Vyžívá se v krutých scénách, které celé této knize dodávají ještě lepší atmosféru. Kapitoly jsem hltalan jednu za druhou, a kdybych neměla tolik školy, nejspíš bych měla knihu za jeden večer přečtenou. Miluju, jak se pomalu dozvídáme nové a nové informace o hlavní hrdince a ostatních vedlejších postavách. Mám ráda, jek se všechno začíná propojovat, a jak se nikdy u čtení nenudím, protože tento příběh je čistá akce. Je to jedno z nejlepších fantasy, které jsem četla, a že jsem jich četla opravdu hodně. Říkala jsem si, jak jsem se k autorovi a této sérii mohla dostat až teď, ale po přečtení tohohle dílu jsem neskutečně vděčná, že už je venku i závěrečný díl a já ho mám doma, protože jinak bych se asi zbláznila. A to nepřeháním, víc napínavě otevřený konec už jsem dlouho nezažila. Takže i tento díl naprosto doporučuji a jdu se hned vrhnout na závěrečný díl.

07.04.2023 5 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Konečně jsem si našla čas a pustila se do této skvělé a tajemné série od Kristoffa. Je to moje první autorova kniha a už jsem naprosto nadšená. Celý příběh má nádhernou, temnou atmosféru. která mě nutila číst dál a dál. Postavy jsou napsané opravdu čtivě, a spoustu z nich jsem si po pár stránkách zamilovala. Líbí se mi, že je zde hodně akce a vlastně pořád se něco děje. Co už se mi tolik nelíbilo jsou poznámky pod čarou, které jsou jistě velmi originální a setkala jsem se s nimi asi jen dvakrát ve fantasy knihách, ale pro mě je to spíše rušivý element. Možná je to tím, že jsem na ty poznámky zvyklá z vysoké, která mi je znechutila :D. Jinak jsem ale spokojená, dosáhlo to laťky, kterou jsem očekávala a těším se, až si přečtu další dva díly.

31.03.2023 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Ani nevím, co na to mám říct. Po dlouhé době se mi do ruky dostal thriller, který mě držel od začátku až dokonce. Miluji, když je kniha vyprávěna v přítemném čase a retrospektivně se vracíme zpátky v čase. Taky deníkové záznamy jsou super, a příběhu dodávají úplně jiný level. Od knihy jsem měla vysoká očekávání, a opravdu jim dostála. Líbila se mi atmosféra, která mě po celou dobu, co jsem četla, pronásledovala. Autor moc hezky vybudoval napětí, bravurně popsal psychologické prostředí a já si užívala každou stranu. Když jsem byla lehce za polovinou knihy, začala jsem mít tušení, jak to celé nakonec dopadne, a nakonec se ukázalo, že jsem měla pravdu. Hodně lidí konec šokoval, já jsem docela dobrá na odhadování zápletek, takže ani tady jsem nebyla úplně překvapená, ale co se týče originality, musím dát palec nahoru. Opravdu jsem přečetla spoustu thrillerů, a tenhle je hodně odlišný, hlavně díky konci. Líbilo se mi, jak se to hezky celé propojilo a dávalo to smysl. Za mě určitě tato kniha jedno velké ano, a pokud máte rádi thrillery, určitě se do toho vrhněte.

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Tak i já jsem konečně dočetla tento skvost, a nemohu být více než nadšená. Maas je pro mě bohyně, moje nejoblíbenější autorka vůbec. Na každou její knihu se neskutečně těším, a ani druhý díl Půlměsíčního města nebyl výjimka. Předešlý díl jsem četla hned když vyšel, takže jsem si ze začátku nepamatovala nějaké detaily, ale když jsem se začetla, tak jsem se ihned vzpomněla. Celý tento výborně fungující fantasy svět je úžasně napsaný. Prostředí, ve kterém se kniha odehrává je skvěle vymyšlené. Postavy naprosto zbožňuji, jsem ráda, že se nám zde hodně střídají pohledy všech hlavních postav, nejenom napříkald Bryce a Hunta. I když toto není žádná oddechovka, protože u toho musíte přemýšlet, naprosto jsem se tomu oddala a zamilovala jsem si znovu tento svět. Největší třešničkou na celém dortu byla poslední kapitola, a hlavně poslední věta. Ta kniha mě několikrát rozložila a zase složila, ale po té poslední větě jsem nemohla několik nocí zamhouřit oči, aniž bych nad tím nepřemýšlela. Maas to prostě zase dokázala, a jsem moc ráda, že píše takto úžasné knihy i nadále.

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Vzhledem k tomu, že autorku naprosto miluju, jsem se po přečtení většiny nových knih rozhodla pustit i do těch starších. Její kniha Bez naděje se mi moc líbila, i kdyz je to opravdu silný příběh, ketrý rozhodně není pro slabé povahy. Co se týče této knihy, Život jedna báseň, byla jsem trochu překvapená, že pro mě nedosáhla takových emocí, jako její předešlé knihy, ale stejně jsem si příběh neskutečně užila. Je opravdu hezky vidět, kam se za ty roky autorka dokázala posunout, a jak jsou její knihy lepší a lepší. Příběhu musím strhnout jednu hvězdu, a to z toho důvodu, že nemám moc ráda romantiku mezi učitelem a žákem. Taky je kniha opravdu krátká, a tak jsem si nestihla pořádně vypěstovat pouto s hlavními hrdiny. Ale i přesto jsem si knihu velmi užila, a i kdyz se neřadí mezi mé top knihy od této autorky, stejně ji mohu doporučit.

11.03.2023 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Moje první přečtená kniha tohoto roku, a nemohla jsem udělat lépe. Colleen je jedna z mých nejoblíbenějších autorek vůbec, a každá její kniha, je nečím jedinečná a velmi čtivá. Tato nejnovější není žádná výjimka. Postavy jsem velmi dobře napsané, hlavní hrdinku jsem si oblíbila okamžitě. Bavilo mě to nové prostědí, ta přirozená, nevinná láska. Jak to autorka umí, i tady nám odpálí hned několik bomb, které jsem ani nečekala. A i když příběh pojednává s vážně těžkými tématy, stejně jsem si ho moc užila. Knihu jsem měla přečtenou během pár dnů, protože jsem se nemohla dočkat, jak to nakonec dopadne. Jsem ráda, že si autorka stále drží svou kvalitu, a její nové knihy nejsou vůbec repetitivní. Za mě určitě doporučuji.