Siwan Siwan komentáře u knih

Králova přízeň Králova přízeň Philippa Gregory

Velmi pěkné, před lety jsem viděla film, který se mi líbil moc a řekla bych, že je to jeden z mála, který vystihl knihu a dobu stejně dobře jako kniha.

16.09.2023 4 z 5

Láska a tetování Láska a tetování J. D. Hawkins

No...jak začít? Téma perfektní, zpracování tristní. Od tohohle typu knih nevyžaduju moc. Fakt nečekám Vojnu a mír ani propracovanost postav. Ale co se počítá je určitá chemie mezi hlavními postavami a alespoň pokus o to, aby se z toho vymáčklo co nejvíc. Nevím jestli je to tím, že to psal chlap, ale popis erotických scén je tragickej. A tím myslím, že pokud svýho "sviště" popíše jako nabitou bouchačku, celý je to bez nápadu - pokud nepočítám, že přitom vystřídají sexuálních poloh jak na tréninku gymnastek, tak je to o ničem. Chemie mezi hlavními postavami má být "jiskřivá" a to teda určitě není. Přitom ten děj by se dal tak využít...pro představu k porovnání Samantha Young - Scotland Street.
Bohužel...tenhle pán by měl psát, ale určitě něco jiného než eroticko-zamilované romány.

15.09.2023 1 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Klasika, nijak výjímečné, ale jde to.

05.06.2023 3 z 5

Lvi na výsluní Lvi na výsluní Stefania Auci

První díl byl víc poetický a příběhový, v tomto mi připadalo, že se autorka snažila vměstnat obrovské množství informací o tom, čeho všeho rodina Floriů dosáhla do malého množství stran a na soucit s postavami, nebo snad na to začít je mít rád nebo nerad prostě nebyl prostor...ale stále zajímavé a dobře popsané.

07.05.2023 4 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

Autorka sice umí psát, ale to je tak všechno. Tenhle díl mě přesvědčil, že tuhle sérii číst dál nebudu, protože to se fakt nedá. Záplava nelogičností a nesmyslů, které má člověk udržet prostě přesahuje moji hranici.

23.02.2023 1 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Pokusila jsem se to přečíst, ale tak hrozně mě to nebavilo, že jsem to vzdala....cca ve čtvrtině...ne, že by to bylo nějak strašný, jenom mě to prostě ani trochu nebavilo.

16.09.2022

Dědictví z New Orleansu Dědictví z New Orleansu Alexandra Ripley

Kniha je skvělá. Celý příběh od začátku do konce plyne jak řeka a unáší vás s sebou. Perfektní a ještě jednou perfektní.

06.03.2022 5 z 5

Ostrov tisíce pramenů Ostrov tisíce pramenů Sarah Lark (p)

Jeden z nejlepších románů, pojednávající o životě v koloniích, z období plantážníků a také o životě otroků v té době. Autorka čerpá při psaní románů vždy z historických zdrojů a i když je zasazuje do fiktivních postav nebo situací je z nich tehdejší atmosféra výborně znatelná.
Doporučuji i její trilogii z Nového Zélandu.

21.02.2020 5 z 5

Božský Božský Christina Lauren

Co si pamatuju nějak to se mnou nezamávalo, ani nevím proč...

01.11.2019 3 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Tak mě utekl druhý díl stejně parádně jako první. Jestli bude třetí ještě lepší, jak se píše, tak se nemůžu dočkat :)

16.04.2019 5 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Klasická červená knihovna, na tohle téma bych řekla líp napsaný Hříšník od Ch.Laurenové, ale má to spád a čte se to dobře, takže v rámci žánru pohoda.

17.11.2018 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Naprosto souzním s komentářem Zuzis. Je to prostě děs běs. A film Sekretářka jsem viděla :)

24.05.2018

Tisíc oken Tisíc oken Binh Nguyen

Krásné básně :)

24.04.2018 5 z 5

Městečko Thunder Point Městečko Thunder Point Robyn Carr

Příjemná letní oddechovka. Propletené osudy několika postav tomu dodávají šmrnc a i když víceméně víte, že všechno dobře dopadne, je to fajn čtení. Druhý díl stejně příjemný. V rámci žánru výborný :)

15.04.2018 5 z 5

Vášnivý lhář Vášnivý lhář Christina Lauren

Přeskočila jsem třetí díl série, takže ten mě ještě čeká, ale oproti prvnímu dílu má tenhle, stejně jako dvojka, šťávu a baví :-) chemie mezi těma dvěma funguje a Lukova babička ačkoliv má jen pár hlášek je velevtipná :-)) Tahle série mě baví víc než Božský... Je to prostě hezký vzpomenout si na ten moment, kdy se z toho, že se vám někdo Líbí stane Láska :)

19.03.2018 5 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Tak jo...asi do půlky je to takový kostrbatý a upocený, jako když si do postele vezmete někoho, kdo prostě nějak neví jak na to...a vy vlastně taky nevíte a nejde tomu úplně přijít na chuť...a pak se něco stane a ono to začne dávat smysl a i když to není nejlepší noc v životě, je to úplně přirozený a funguje to. A tady to je stejný :) NAPSALY i lepší věci, ale tahle je prostě krásným začátkem něčeho většího, tahle serie stojí za přečtení :)

19.03.2018 3 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Četla jsem víc Deaverovek a prostě se mi líbí. Nejvíc asi Sběratel kostí, ale i další. Jsou lehce překombinované, ale k Deaverovi už to tak nějak patří a jemu to navíc všechno fešně vychází a funguje.
Lincoln a Amélie jsou supr čupr dvojice, tohle originální spojení je neotřelé a baví.

20.11.2017 3 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Moc se mi líbila atmosféra, jakási zvláštní poklidnost, která je pod povrchem vyprávění a člověk i přesto, že se právě děje něco dramatického, má klid v duši, že to prostě dobře dopadne.

20.11.2017 3 z 5

Zátiší s Datlem Zátiší s Datlem Tom Robbins

Nejlepší milostný román vůbec :-)

12.07.2017 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Chtěla jsem si nejdřív přečíst knihu, než se podívám na seriál. Seriál kvalitně obsazený, takže jsem se dost těšila i na knihu.
Za prvé musím říct, že jsem měla z počátku problém s formou prolínání dějových rovin. Nevím proč, ale je to hrozně divně napsané. Prostě jsem se do toho nemohla dostat. A to mám za sebou Atlas mraků, který mě vůbec nerozhodil.
Nicméně i přesto - zápletka excelentní, charaktery opravdu parádně propracované, má to švih, protože je v tom něco ze života každé matky. Jakobychom se zvenčí dívaly na to, jak žijeme jeden život s dětmi a jeden bez nich. Líbilo se mi to, i přes počáteční problémy s formou. Rozhodně si přečtu i další knihy autorky.

07.04.2017 3 z 5