Siwan Siwan komentáře u knih

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Nedokonalost....fakt dobrý.
Mě vlastně překvapilo, že se mi nakonec tenhle díl líbil víc než Vicious, což už jsem nečekala. Celá tahle série je prostě paráda. Před tímhle dílem jsem si říkala, jestli vůbec budu ten díl s Banem číst, ale tenhle díl mě na to dost navnadil :)
Takže hurá do toho. :))

17.06.2022 5 z 5

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

I druhý díl (nebo třetí? Jestli jsem to správně pochopila, tak Defy vlastně patří na začátek?) je skvělý.
Opět ho provází neschopnost říct si mezi hlavními postavami na rovinu, jak se co má, ale některé věci alespoň dávají víc smysl vůči prvnímu dílu - mezi všemi čtyřmi postavami. Takže tohle za mě dobrý.
Co jsem asi nebyla úplně schopná pobrat je fakt, že pokud by někdo, koho miluju, měl tuhle nemoc, tak bych se asi fakt snažila si s ním všechno vyřešit a ne nechat to deset let jen tak.
Jinak alkohol je sviňa a tak dál...ale každopádně je to napsané dobře a i tady je fakt cítit to, co si všichni přejeme. Být pro někoho naprosto výjimeční - a on pro nás.
Takže s nadšením se vrhnu na další díl.

15.06.2022 5 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Tak jasně, není to žádná novinka a já jsem evidentně zaspala dobu, že mi tahle autorka unikla. Mám dojem, že mě kdysi odradily ty debilní obálky...ale je to spíš matná vzpomínka. Každopádně k věci. Je to dobrý. Ne jen tak obyčejně, je to fakt dobrý.
Jasně je to přitažený za vlasy, hlavní i vedlejší postavy se pravidelně chovají jako idioti, místy dost na hraně se šílenstvím....ale...ze začátku jsem si říkala, proč si to prostě normálně neřeknou? proč se vzájemně trápí? proč? ....vždyť by to všechno bylo tak jednoduchý. A pak mě praštila po hlavě vzpomínka na to, jak jsem blbla kvůli klukovi, do kterýho jsem byla zamilovaná...a pak další vzpomínka...co jsem všechno prožívala za situace kvůli lásce. A no páni! Najednou mi ty postavy nepřipadaly jako takoví idioti...najednou jsem si uvědomila, jak strašně moc to někdy není jednoduchý říct ty nejjednodušší věci.
Za to, že mi tohle ta kniha připomněla dávám plnej počet.

14.06.2022 5 z 5

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

Jako dalo by se tomu kde co vytýkat...občas přitaženost za vlasy, občas málo prostoru pro některé vedlejší postavy, které by tomu příběhu daly víc ... ale vlastně proč by to člověk dělal? Je to prostě dobrý. Četlo se mi to samo, odsýpalo to jak namazaný stroj, prostě třikrát hurá. Během čtení jsem se nemohla ubránit si občas vzpomenout na sérii Papírová princezna...myslím, že kdo četl, tak se mu občas vybavilo, že to má něco společného. Asi tím prostředím, nevím. Pokud vám tohle sedlo tak si sérii Papírová princezna přečtěte, pravděpodobně se vám bude líbit taky. Každopádně se pustím do dalších věcí od autorky.

09.06.2022 5 z 5

Skandální noc Skandální noc Elle Kennedy

Určitě lepší než první díl. Úroveň předchozích sérií to nemá, ale je to přece jen čitelnější než první díl. Osobně tuším trochu problém s překladem. Některé obraty fakt krkolomné, pamatuju si, že u prvního dílu téhle série mě to tahalo za uši/oči. Jinak coby jednohubka OK.

25.05.2022 4 z 5

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

Nevím nevím...tohle je nějaká low cost verze Elle Kennedy nebo co.... ale dá se, coby zaplácnutí času.

22.05.2022 3 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Tuhle autorku jsem četla poprvé a nebyl to špatný zážitek. Určitě nejsem tak unesená jako spousta ostatních tady, ale kniha je to pěkná. Jednoduchá, čtivá, s pěkným a místy kouzelným příběhem. Postavy jsou sympatické a člověk si je snadno oblíbí. Osobně jsem si tuhle knihu vybrala hlavně kvůli prostředí New Orleansu a nebyla jsem zklamaná. Člověk dostane pěknou dávku té správné atmosféry.

15.03.2022 4 z 5

Dědictví z New Orleansu Dědictví z New Orleansu Alexandra Ripley

Kniha je skvělá. Celý příběh od začátku do konce plyne jak řeka a unáší vás s sebou. Perfektní a ještě jednou perfektní.

06.03.2022 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Opět velmi čtivé, přečteno za pár hodin. První jsem četla Za zavřenými dveřmi, která mi přijde o kousek lepší, ale spíš jen kvůli tomu, že už jsem ke konci byla utahaná tím, jak se v tom Cass pořád plácá. Konec docela rychlý, ale za mě super počtení. Moc na příběhy s takovými zápletkami nejsem, ale tady se jedná opět spíš o psychologický příběh. Zjevně typický autorčin styl, takže za mě velmi čtivé. Opět musím pochválit schopnost popsat duševní stavy a pocity postavy.

03.03.2022 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

(SPOILER) Tak tohle byla teda jízda. Na to, že hned od počátku víte, jak se věci mají je to neuvěřitelně čtivé a prostě vás to nepustí. Psychologie postav je dokonale vykreslená a proces toho, jak je obtížné se dostat z nemožné situace je perfektně vykreslený. Doufám, že si z toho každý odnese uvědomění, že pokud máte pocit, skutečně silný pocit, že někde něco nesedí, je dobré se tím řídit.

02.03.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Ta kniha je krásná. Protože všechny ty popisy přírody a především vztahu hlavní postavy k ní jsou fantasticky popsané a člověk je prožije. Nemyslím, že bych kdy toužila žít v bažině, ale po čem nejspíš zatouží každý člověk, který tuhle knihu přečte, je ten vztah k přírodě a souznění s ní. Ten prožitek je úžasný. Celý příběh je ucelený a všechno přesně sedí tam kde má být. Jenom jsem nějak nebyla schopná prožívat ty dramatické chvíle opravdově. To co ve mně zanechalo otisk je skutečně hlavně ten vztah k přírodě.

12.02.2022 5 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Na tohle hodnocení jsem si musela dát pár dnů odstup. Přiznávám, že mě ta kniha dostala. A to v nejlepším možném slova smyslu. Je v ní několik linek, které jsou každá samostatně zajímavá a z mého pohledu úžasně podané. Téma rasy, vztahy, jaké je to začínat v cizí zemi úplně od nuly, schopnost jedince pozorovat svoje okolí.
A právě tohle je to něco, co mě na knize uchvátilo nejvíc. Způsob jakým hlavní hrdinka pozoruje svoje okolí a uvažuje nad věcmi i nad svými pocity mě dostal a nadchnul.
Autorka se dokáže člověka dotknout, jakoby svým popisem a pozorováním vzbuzovala v nás samých potřebu dívat se s větším odstupem na náš život, na nás samotné, na náš způsob myšlení.
Pro mě jedna z nejlepších knih, které jsem četla.

11.02.2022 5 z 5

Dům duchů Dům duchů Isabel Allende

Miluju tuhle knihu....miluju všechny knihy téhle autorky obzvlášť tuhle a Sépiový portrét. Ta atmosféra, postavy, pachy, zvuky... všechno.

01.02.2022 5 z 5

Tajemné touhy Tajemné touhy Jennifer L. Armentrout

Mně kniha celkem chytla, mělo to spád a i když postavy nebyly bůh ví jak zábavné, šlo to. Téma celkové nevyčerpané a občas nelogické postupy a ta chemie mezi těmi dvěma....no bylo by co drbat, ale ono to tak nějak odsejpá, že se mi ani nechce. Škoda, že druhý díl u nás není přeložený, konec je samozřejmě otevřený.

12.01.2022 3 z 5

Klan Klan Adrienne Young

Tak za mě velmi milé překvapení. Osobně bych řekla, že tahle kniha buď skvěle sedne, nebo vám vůbec nic neřekne. Nic mezi tím. Mě osobně sedla moc, stylem nebo možná atmosférou mi autorka připomíná Julie Berry - Všechna pravda co je ve mně. Ne že by se jednalo o prostředí klanů, ale ta atmosféra je něčím podobná. Kdo očekává doják o tom, jak hrdinka přemítá nad láskou k někomu z cizího kmene, tak bude zklamán. Ano, nějaký ten vnitřní pocit proběhne, ale spíš okrajově. V zásadě je kniha opravdu o tom, jak nás příslušnost k tomu, v čem nás vychovali předurčuje k našim dalším názorům a myšlenkám. Mě osobně se pozvolný přerod hrdinky líbil, všechny ostatní postavy mi byly sympatické a i když to byla spíš taková pohádka o seveřanech její myšlenka i vyústění se mi líbily. Co se mi na tom líbí nejvíc je, že ve mně ještě dobu leží a občas nějaká myšlenka z knihy vytane na mysl. To by měla dobrá kniha probouzet a to taky dělá.

17.12.2021 5 z 5

Bratrstvo kamene Bratrstvo kamene David Morrell

Pro mě naprostá klasika tohoto žánru, svého času řekla bych dokonce nejlepší. První díl série bezpochyby nejlepší, má to svou velmi specifickou atmosféru.

06.12.2021 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Přes začátek prvních pár stran jsem se musela překousat, celkově se to trochu rozjelo po "svatbě". Pak už měla kniha spád, ale obecně je ze slabších kousků. Je možné, že je to jen pro mě, protože mi asi celkově není moc blízké to téma fanynky vs. idol. Ani postavy mi k srdci úplně nepřirostly. Završil to uspěchaný konec a za mě tři s odřenýma ušima.

06.12.2021 3 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Tuto autorku jsem četla poprvé a můžu jen potvrdit její status příjemných knih na dobrý relax. Vůbec nevadí když knihy nebudete číst po sobě, co mi říkaly kamarádky občas je nějaká vedlejší postava hlavní postavou v dalším díle, ale dějově o nic nepřicházíte. Postavy jsou uměřeně sympatické a celá kniha pohodově plyne. Nezanechala ve mně hlubšího dojmu, ale jako jednorázový odpočinek dobrý. Jenom nějak nic navíc. Například když to porovnám se Zahradou kouzel od Sarah Addison Allen - to je podle mě pecka.

06.12.2021 3 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Vzhledem ke všem komentářům mě překvapilo, že mě to nebavilo. Nápad je to výborný, jeho rozvedení taky. Škoda, že to nenapsal někdo se smyslem pro chemii, detail a takové to něco navíc, co by z toho udělalo zábavu. Vlastně je mi to líto. Zkusím ještě jiný díl téhle série...třeba z toho něco bude.

02.11.2021 2 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Tak druhý díl mě vůbec nebavil. Postavy mě absolutně nechytly, nulová chemie, přitom jsem se na postavu Brenny fakt těšila. Vyloženě jsem se musela kousnout, abych to vůbec dočetla.

31.10.2021 1 z 5