Sisinka874 Sisinka874 komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Jak je vidět, nestárnoucí klasika, která se znovu a znovu aktualizuje v reálném světě. Dokonalá beletrie a zároveň studijní materiál.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Bohužel jsem se nedokázala dostat přes první třetinu, vzdala jsem to. Knize jako by nic nechybělo a přesto mě nechytla. Moc nechápu ty nadšené recenze, postavy pro mě zůstaly studené, jejich osudy mě nezajímaly, tak trošku jako když šlape stroj.

28.12.2021

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Fantastický příběh, na který je třeba mít trochu náladu, dokážu pochopit, že s někým se to "eko" pozadí míjí. Jinak je to ale krásný příběh o jinakosti, vnitřní síle, lásce. Podbarvený tedy tou krásnou přírodou :-)

Království Království Jo Nesbø

Opět masterpiece, čtivá do poslední stránky.

Můj policista Můj policista Bethan Roberts

Nechápu nadšení nad knihou, vážně ne. Příběh byl tak rozvleklý, že jsem se silou vůle dotlačila do půlky a dál to vážně nešlo. Nejen rozplizlý příběh, ale i styl a jazyk tak vágní, že to bylo prakticky utrpení a vážně nechápu, co je na knize tak chválené. Hlavní postava i celý policista mi byly tak srdečně ukradení, že když jsem našla odvahu knihu nakonec odložit, spadl alespoň dvoutunový kámen ze srdce.

12.12.2022 2 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Mrzí mě to, ale z knihy cítím prvoplánovost, tak nějak je té podivnosti od Soukupové už prostě příliš, že to pro mě ztrácí na autentičnosti.

29.11.2022 2 z 5

Kocour, který zachraňoval knihy Kocour, který zachraňoval knihy Sósuke Nacukawa

Nemohla jsem se začít, všechno mi připadalo kostrbaté a prvoplánové, rozhovory umělé.

24.11.2022 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tahle kniha mě zcela minula, přišlo mi, že je tak "komorní", až je o ničem.

28.12.2021

Její konec Její konec Shari Lapena

Nenáročná oddechovka, která neurazí.

28.12.2021 3 z 5

Super kniha, spousta zvratů, později to ale začne trochu unavovat a začala jsem se ztrácet.

12.12.2022 4 z 5

Káva: putování za tajemstvím kávových specialit Káva: putování za tajemstvím kávových specialit Juraj Liška

Po zajímavých knihách se tady zdá, že se jedná spíše o reklamní dílko než o spisovatelské ambice. Škoda podtrhávat vlastní cestu nějakým Nescafé...

29.11.2022 2 z 5

Svatá Hedvika z Anjou Svatá Hedvika z Anjou Jadwiga Stabińska

Nádherná kniha, škoda že od autorky není přeloženo více děl.

10.12.2021 5 z 5