Sisinka874 Sisinka874 komentáře u knih

Můj policista Můj policista Bethan Roberts

Nechápu nadšení nad knihou, vážně ne. Příběh byl tak rozvleklý, že jsem se silou vůle dotlačila do půlky a dál to vážně nešlo. Nejen rozplizlý příběh, ale i styl a jazyk tak vágní, že to bylo prakticky utrpení a vážně nechápu, co je na knize tak chválené. Hlavní postava i celý policista mi byly tak srdečně ukradení, že když jsem našla odvahu knihu nakonec odložit, spadl alespoň dvoutunový kámen ze srdce.

12.12.2022 2 z 5

Super kniha, spousta zvratů, později to ale začne trochu unavovat a začala jsem se ztrácet.

12.12.2022 4 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Mrzí mě to, ale z knihy cítím prvoplánovost, tak nějak je té podivnosti od Soukupové už prostě příliš, že to pro mě ztrácí na autentičnosti.

29.11.2022 2 z 5

Káva: putování za tajemstvím kávových specialit Káva: putování za tajemstvím kávových specialit Juraj Liška

Po zajímavých knihách se tady zdá, že se jedná spíše o reklamní dílko než o spisovatelské ambice. Škoda podtrhávat vlastní cestu nějakým Nescafé...

29.11.2022 2 z 5

Kocour, který zachraňoval knihy Kocour, který zachraňoval knihy Sósuke Nacukawa

Nemohla jsem se začít, všechno mi připadalo kostrbaté a prvoplánové, rozhovory umělé.

24.11.2022 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Jak je vidět, nestárnoucí klasika, která se znovu a znovu aktualizuje v reálném světě. Dokonalá beletrie a zároveň studijní materiál.

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tahle kniha mě zcela minula, přišlo mi, že je tak "komorní", až je o ničem.

28.12.2021

Království Království Jo Nesbø

Opět masterpiece, čtivá do poslední stránky.

Její konec Její konec Shari Lapena

Nenáročná oddechovka, která neurazí.

28.12.2021 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Fantastický příběh, na který je třeba mít trochu náladu, dokážu pochopit, že s někým se to "eko" pozadí míjí. Jinak je to ale krásný příběh o jinakosti, vnitřní síle, lásce. Podbarvený tedy tou krásnou přírodou :-)

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Bohužel jsem se nedokázala dostat přes první třetinu, vzdala jsem to. Knize jako by nic nechybělo a přesto mě nechytla. Moc nechápu ty nadšené recenze, postavy pro mě zůstaly studené, jejich osudy mě nezajímaly, tak trošku jako když šlape stroj.

28.12.2021

Svatá Hedvika z Anjou Svatá Hedvika z Anjou Jadwiga Stabińska

Nádherná kniha, škoda že od autorky není přeloženo více děl.

10.12.2021 5 z 5