Sisi11 Sisi11 komentáře u knih

Pohádky Pohádky J. R. R. Tolkien

Jsou to snad ty nejkouzelnější pohádky! :)

30.06.2013 5 z 5

Řízkaři Řízkaři Barbara Nesvadbová

Další velmi hezky odpočinkové a nenáročné čtení. Text v knize je jen a pouze vyprávění nešťastného období Karlina života. Absolutně nechápu, co v tom všichni hledají? Nic v tom není, je to pouze jakýsi deníkový záznam. Žádný hlubší smysl. A to se mi na knihách Nesvadbové velmi líbí. Prostě jen čtete pro radost, relaxujete, nepřemýšlíte nad textem. Je to jako byste poslouchali přítele, který se vám svěřuje.

Neubráním se dojmu, že knihy Nesvadbové chápe jen malé procento lidí, což je velmi dobře vidět na přítomném hodnocení a některými výkřiky do tmy v komentářích.

26.06.2013 3 z 5

Život nanečisto Život nanečisto Barbara Nesvadbová

Další fajn odpočinková kniha pro příjemný a nenáročný den. Taková je typická Nesvadbová, její knihy jsou jako hovory s kamarádkou nad šálkem kávy. Miluji tento styl a smysl příběhů, i když většinou žádný hlubší nemají. Nevím, co v tom ostatní hledají, je to zkrátka čtení pro radost, smích a odpočinek.

23.06.2013 5 z 5

Bestiář Bestiář Barbara Nesvadbová

Úžasné a rychlé čtení plné názorů, zamyšlení, postřehů a komentářů. Četba je to velmi hezky odpočinková. Líbí se mi zamyšlení nad vlastním životem, líbí se mi, že Karla není hloupý osel a hledá pro sebe něco, co by jí zcela vyhovovalo nebo ji učinilo šťastnou. Jsou to přeci naše životy, tak máme právo se ozvat, když se nám něco nelíbí.
Nemyslím si, že Karla je naivní, jen zoufale hledá to, co by ji učinilo šťastnou a spokojenou. Když si myslí, že toho dosáhla, včas pozná, že se hluboce zklamala.

20.06.2013 5 z 5

Stručná mluvnice česká Stručná mluvnice česká Alois Jedlička

Úžasná mluvnice! Člověk se z ní naučí naprosto všechno! Je super především pro samouky a taky k přijímačkám ;)

20.05.2013 5 z 5

Italské listy Italské listy Karel Čapek

Velmi krásná odpočinková knížka. Přelouskala jsem jí cestou v autobuse a bylo to velmi pěkné čtení. Skoro máte pocit, že si s autorem vyměňujete postřehy a své zážitky z Itálie. Velmi pěkné a příjemné čtení.

03.05.2013 5 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Příběh Bílého Tesáka mi přišel vždycky hodně smutný. Asi proto, že jsem to četla jako malá holka při povinné četbě. Bylo to na mě silné kafe a na žádný vážný příběh jsem nebyla připravená. Díky této minulosti nemám na knihu dobré vzpomínky a asi ji znovu nerozečtu.

27.04.2013

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Opravdu to nebyl můj žánr a nemyslím si, že je to to pravé ořechové pro malé dítě jako povinná četba. Děti z Bullerbinu, Honzíkova cesta a Veverka Zrzečka byly opravdu mnohem lepší. Když si pro mě přišli mamuti, byla jsem otrávená a znechucená. Bohužel díky této vzpomínce z dětství už to znovu nerozečtu a asi na tuto knihu nezměním názor.

27.04.2013 2 z 5

Rukopis nalezený v Akkonu Rukopis nalezený v Akkonu Paulo Coelho

Na tuto knihu jsem byla zvědavá, protože jsem si myslela, že to bude nějaký příběh spojený s templáři nebo něco v tom smyslu. Bohužel mi vadila strohost "děje" že jde vlastně jen o to, že Kopt burcuje lidi, aby byli lepšími. Jeho moudra se mi moc líbí, s většinou naprosto souhlasím, ale je tam i nějaké malé procento, se kterým nesouhlasím vůbec. Každopádně jako čtení na přemýšlení o sobě samém to bylo velice pěkné.

23.04.2013 3 z 5

Milostná sabotáž Milostná sabotáž Amélie Nothomb

Opět Amélie ve vší své kráse! Vyprávění malé uličnice se mi velmi líbí, ve znalostech, citech a emocích působí tak dospěle, že to ve mně zanechává úžas a údiv. Děkuji za další typické nothombovské čtení, které tak miluji!

16.04.2013 5 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Velmi krásná kniha, kterou jsem četla s radostí a nadšením. Zanechala ve mě vizi krásného příběhu o lásce a lidských vztazích, okouzlující lymskou přírodu, honosná panství, štěbetavý Bath a úžasnou společnost postav. Zkrátka to bylo překrásné čtení pro radost, které jsem si užívala s každým přečteným slovem.

16.04.2013 5 z 5

Kopyto, Mňouk a keltští duchové Kopyto, Mňouk a keltští duchové Miloslav Švandrlík

Příběhy žáků Kopyta a Mňouka a jejich psa Baskervila jsou mé oblíbené knihy z dětství. Pamatuji si, jak jsem je četla s velikým nadšením. Kolikrát nechybí ani napětí a parádní zápletka.

14.04.2013 4 z 5

Kopyto, Mňouk a vesmírná brána Kopyto, Mňouk a vesmírná brána Miloslav Švandrlík

14.04.2013 4 z 5

Odmaturuj z biologie Odmaturuj z biologie * antologie

Jako biologický přehled slouží tato kniha celkem dobře, ale k maturitě, mi připadá, že nestačí.

11.04.2013 2 z 5

Přehled české literatury 20. století Přehled české literatury 20. století Vladimír Prokop

Úžasný přehled české literatury 20.st. Skripta jsou psána velmi čtivě a je v nich vše, co má v dobré literární učebnici být - jak přiblížení doby, tak umění a jeho osobnosti spojené s dobou, tak perfektně přehledný obsah autorů, jejich životů, děl. Nechybí sem tam psané detailní a velmi zajímavé informace, které obohacují znalosti :)

07.04.2013 5 z 5

Dějiny literatury od starověku do počátku 19. století Dějiny literatury od starověku do počátku 19. století Vladimír Prokop

Úžasný přehled literatury od jejích počátků až do 19.st. Skripta jsou psána velmi čtivě a je v nich vše, co má v dobré literární učebnici být - jak přiblížení doby, tak umění a jeho osobnosti spojené s dobou, tak perfektně přehledný obsah autorů, jejich životů, děl. Nechybí sem tam psané detailní a velmi zajímavé informace, které obohacují znalosti :)

07.04.2013 5 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Velmi se těším na tuto připravovanou knihu. Autorka nyní žije v Bílých Karpatech, tak očekávám, že kniha bude z podobného prostředí? Nechme se překvapit a užijme si pocit těšení se.

04.04.2013

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Krásné a příjemné čtení. Zatím moje první kniha od Coelha, ale to se brzy změní. Coelho mě svým psaním upoutal natolik, že jdu do dalších knih a velmi se na ně těším. Alchymista je velmi krásný příběh, ze kterého jsem si vzala to, že člověk má věřit sám v sebe. Má být optimistický a věřit ve svou sílu. Myšlenka toho, že každý najde svůj poklad, ale ještě před tím musí najít pár indícií, je velmi krásná, a také pravdivá.

31.03.2013 4 z 5

Bouřlivák Bouřlivák Paul Stewart

Příběhy mého mládí, ach jak ráda na toto mé první pohádkové fantasy vzpomínám. Nepopírám, že jsem se několikrát bála :))) byla jsem ještě malá. Ale kniha je to poutavá a velmi zajímavá, možná se do ní pustím ještě jednou, abych si připoměla tento krásný příběh.

31.03.2013 3 z 5

Caligula - hrozivý bůh Caligula - hrozivý bůh Siegfried Obermeier

Kniha líčí celý život a vládu římského císaře Caliguly. Je známo, že tento člověk měl nechutné choutky a liboval si v nezvyklostech a různých zvrhlostech. Kniha je krásně napsaná a dobře čtivá, popisuje Caligulův vzestup směrem ke konečnému pádu. Zajímavé čtení.

25.03.2013 4 z 5