Milostná sabotáž

Milostná sabotáž

Druhý román Amélie Nothombové (vyšel v roce 1993), se vyznačuje značnou autobiografičností a reálným, byť neobvyklým dějištěm. Nejde ale o postřehy z exotických cest, nýbrž o vzpomínku na část dětství strávenou v Pekingu v 70. letech minulého století. Nejde ani o Čínu, která stojí v knize v pozadí, ale o lásku, lásku ke špatné osobě, lásku krutou a neopětovanou. Do příběhu o dětské světové válce, středu světa a milostném učednictví líčeném z pohledu dítěte autorka občas vstupuje ze své dnešní pozice dospělého, s nadhledem, s humorem i s jistým cynismem, pro Nothombovou tak příznačným. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/66_/664/milostna-sabotaz-664.jpg 3.832

Le sabotage amoureux (1993)

Vydáno:, Garamond

furunkl
13.05.2016

Krásně napsaný román o tom, jak děti diplomatů v komunistické Číně rozpoutaly třetí světovou knoflíkovou válku.

yaoiyuri
14.04.2016

Fascinující dětská krutost a síla fantazie zaobalená ve hře na válku, doprovázená netradičním příběhem o neopětované (dětské) lásce. Realita orwellovské Číny 70. let měla na děti diplomatů podivně neblahý vliv, i když s ní díky životu v cizineckém "ghettu" většinou do styku přímo nepřišly.

Sisi11
16.04.2013

Opět Amélie ve vší své kráse! Vyprávění malé uličnice se mi velmi líbí, ve znalostech, citech a emocích působí tak dospěle, že to ve mně zanechává úžas a údiv. Děkuji za další typické nothombovské čtení, které tak miluji!

Sykysan
03.05.2012

Světoobčanka Nothombová nastavuje zrcadlo kulturám a fádnímu přemýšlení zakrnělých.

zuzulique
06.02.2012

Mne sa čítanie o krajine ventilátorov, o směšňákoch a podobných bláznovstvách páčilo. Z pohľadu dieťaťa sú vtipné aj veci, ktoré nám dospelým prídu úplne bežné :-)

Brabikate

Netradiční četba... Pohled na Čínu v sedmdesátých letech minulého století očima pětileté holčičky. Malá Amélie svět ještě nechápe, má o něm své vlastním představy, o nichž je ale naprosto přesvědčená. Všechno je to takové křehké, naivní... Příběh je ale líčen jako vzpomínky, takže je jasné, že autorka své dřívější (a mnohdy úsměvné) domněnky bere jen s nadsázkou.