Sirina Sirina komentáře u knih

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Poslední díl mě bavil. Až teda na citové výlevy Gwen. Naštěstí tu byl Xemerius, který průpovídkami dokázal odlehčit situaci. Trochu mě mrzí to zakončení na několika málo stránkách.

26.11.2019 4 z 5

Město duší Město duší Martina Čekalová

Autorka měla fakt skvělý nápad na příběh. Kdo by nechtěl mít svou duši na očích a mít z ní báječného přítele? Jenže do světa hlavní hrdinky jsem nepronikla. Chyběly mi nějaké informace a Raven tomu moc nepomáhala. Od půlky knihy jsem její chování ostatně vůbec nechápala. Původně jsem chtěla dát jenom tři hvězdy, ale závěr tu absenci děje trochu napravil.

12.11.2019 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Tahle kniha se četla jedním dechem. Styl autorky mi prostě sedí. Příběh je velmi silný. Nedokážu si představit, že bych tohle řešila ve svých třinácti. A ten konec mě teda vážně dostal.

04.11.2019 4 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Krásná nenáročná kniha doplněná roztomilými ilustracemi. Autorův styl psaní se mi líbil, úžasně se to četlo. Mrzelo mě, že tohle netradiční přátelství mezi člověkem a tučňákem skončilo tak nečekaně a bez rozloučení. Zajímavé bylo i vyprávění o státních nepokojích a o penězích majících každý den jinou hodnotu.

06.08.2019 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Nimbus mě překvapil. Oproti Smrtce měl pomalejší rozjezd, ale za to jsem mohla nakouknout Nimbovi do "hlavy". A člověk zjistí, že není tak všemocný a vševidoucí. V knížce se objevuje i nová postava, kterou jsem ze začátku neměla moc v lásce, ale na konci mě dojala k slzám. Vůbec konec mě dostal. Nevěděla jsem, jestli brečet vzteky nebo dojetím. Tohle si prostě chcete přečíst!

05.08.2019 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Dávám pět hvězdiček. Čtu ji už podruhé a pořád mě baví. Ten svět je vymyšlený dokonale a nutí člověka přemýšlet nad vlastní budoucností. Geniální a originální. Určitě doporučuji přečíst.

14.07.2019 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Koním nerozumím a francouzsky neumím, takže jsem se občas zasekla a knihu odložila. ALE po dočtení mám pocit, že jsem zatím od Jojo lepší knihu nečetla!!

08.03.2018 5 z 5

Žlutý baron Žlutý baron Jakub Patočka

Kniha, ze které běhá mráz po zádech.

04.01.2018 3 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Ze začátku mi trvalo, než jsem se pořádně začetla, ale pak už to bylo fajn. Velmi čtivé. Občas jsem se ztratila v časových liniích. Konec celkem předvídatelný, ale to asi jako u každého příběhu s dobrým koncem. Nicméně i tak je pro mě příběh top, protože dokazuje, jak málo stačí, aby se dva lidé míjeli životem.

11.01.2016 4 z 5

Azazel Azazel Isaac Asimov

Taková malá nenápadná knížečka. Objevila jsem ji úplnou náhodou zastrčenou v knihovně. Na oddech skvělá. Rozesmála mě, donutila zapřemýšlet nad lidskou povahou a navíc jsem poznala dvoucentimetrového démona :D

08.06.2015 4 z 5

Hovořil se zvěří, s ptáky a rybami Hovořil se zvěří, s ptáky a rybami Konrad Lorenz

Rozhodně zajímavá kniha ze začátků etologie, i když je pár věcí dnes trochu jinak. Musím říct, že po přečtení jsem pochopila proč je většina etologů....prostě jiná :D

19.04.2015 4 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Asi jsem udělala tu chybu, že jsem prvně viděla seriál a až potom jsem se s velkým očekáváním pustila do knihy. Po přečtení prvního dílu, obdivuju seriál ještě víc, protože s touhle knihou má jen pramálo společného, takže další díl jen při velké nouzi.

28.07.2014 1 z 5

Určitě nejlepší kniha za poslední dobu, jen mě mrzelo, že tentokrát jsem se do ní nedokázala začíst na jeden nádech.

04.03.2014 4 z 5

Dračí brána Dračí brána Jenny-Mai Nuyen

Začátek byl zdlouhavý a místy nepřehledný a až po jeho překousání jsem se dokázala do knihy pořádně začíst. Přesto moje nadšení brzy opadlo a ke konci už to bylo zase spíš utrpení. Co se mi líbilo, byli draci a Yelenah. Našla jsem si cestu i k Revynovi a Alasarovi, ale to bylo asi tak všechno..

20.04.2013 2 z 5

Chytněte mi guerézu Chytněte mi guerézu Gerald Durrell

Výborná kniha, která mi dala ohledně zvířat mnohem víc, než veškerá skripta na naší univerzitě.

26.02.2013 5 z 5