Chytněte mi guerézu

Shánění zvířat pro zoologickou zahradu Durrella často přivádí do bláznivých situací. Durrellova zoo na ostrově Jersey samozřejmě není bez problémů, ale když chce někdo zachraňovat a rozmnožovat chráněné živočichy, musí s nimi počítat. A žádaná zvířata si musí někde opatřit, nejlépe v jejich domovině, takže se spolu s autorem podíváme za levharty a opicemi do pralesa v Sierra Leone a na úpatí mexického Popokatepetlu za vzácnými králíky. Chytněte mi Guerézu je také výpravou do nadšeneckých časů prvních ochránců divokých tvorů. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11418/chytnete-mi-guerezu-11418.jpg 4.5156
Literatura světová, Humor

Vydáno: , BB art

Catch me a Colobus, 1972

Kniha Chytněte mi guerézu

tektit

Mám rád tohoto autora, už jako dítě jsem sledoval jeho přírodopisné dokumenty. Jeho knihy vždy potěší. Poutavě a hlavně z hlediska chovatele krásně napsaná kniha. Vřele doporučuji.

Pavlaj
05.02.2020

Do téhle knížky jsem se zamilovala jako dítě, četla jsem jí pořád dokola. Teď jsem jí musela vytáhnout znovu, když jsem se na dovolené setkala s guerézami (zaplaťpánbůh byla náhodou ve čtečce se mnou). Dnes už mi připadá autor trochu moc zakoukaný sám do sebe a své vlastní vtipnosti a hodnotila bych níže. Je to ale klíčová kniha, která mě přivedla k ochraně přírody, tak nechávám ze sentimentu pět hvězd.

Marla
03.11.2019

Svěží a poutavé čtení od člověka, který svůj život věnoval ochraně a záchraně ohrožených zvířat. Někdy bych chtěla navštívit jeho zahradu...

Kája95
11.08.2019

Durrell byl pro mne již v dětství velmi oblíben. Nyní jsem se k němu opět vrátila. Příběhy jsou veselé i smutné zároveň. Psaný velmi poutavě. Durrell již ve své době věděl, že je nesmírně důležité přírodu chránit

ArwenAragorn
13.06.2019

Moc hezky popsaný boj o záchranu chráněných živočichů.

JulianaH.
22.04.2019

Vedle O mé rodině a jiné zvířeně je to moje nejoblíbenější kniha od Durrella.

horsim
11.02.2019

Skvělá pro milovníky přírody a humoru G. Durrella

bruntal
18.01.2019

I z této knihy je zřejmé, jak pozoruhodným člověkem Gerald Durrell byl. Jeho láska ke zvířatům byla nejen opravdová a hluboká, ale také pragmatická. Tato jeho kniha poctivě a bez zbytečného sentimentu popisuje jeho "boj" za záchranu takového počtu zvířecích druhů, jakého byl se svými možnostmi vůbec schopen a to s vtipem, poutavě a přitom poučně.