SilvieK001 SilvieK001 komentáře u knih

Kokain Blues Kokain Blues Kerry Greenwood

Miluju serial o Phryne, který jsem viděla dříve, než jsem četla knihu. I ta je skvělá, je tam spoustu vtipných obratů, čte se dobře a mrzí mne, že se u nás překládá tak pomalu a že asi nezaznamenala takový úspěch, jako v zahraničí, kde i točí film a vznikl celý e-shop slečný Fisher. Pro mne skvělé pobavení.

11.11.2019 5 z 5

Manželské lži Manželské lži Kimberly Belle

Cetlo se mi skvele, rychle a spoustu veci jsem necekala, ani konec... Takže za mne stojí za přečtení.

17.10.2019 5 z 5

Hrob pro mého manžela Hrob pro mého manžela Catherine Steadman

Tak mne to bavilo od začátku do konce! Trochu jsem se bála díky recenzím zde, ale vlastně hned od začátku se mi příběh začal odvíjet jako super film, četlo se mi snadno a s radostí. Takže za mne určitě ano (a doufám, že to natočí jako thriller dobře!)

07.10.2019 5 z 5

Sešli se v Bagdádu Sešli se v Bagdádu Agatha Christie

Četla jsem na cestách, což mělo skvělou atmosféru. Není jedna z nej, ale rozhodně potěší a pobaví.

22.09.2019 4 z 5

Tetička Julie a zneuznaný génius Tetička Julie a zneuznaný génius Mario Vargas Llosa

Vtipná kniha, první moje od peruánského autora vůbec - ráda se k němu vrátím v jeho dalších dílech. Pobavila i potěšila mne svým chaosem, v dobrém slova smyslu.

14.08.2019 5 z 5

Podpis všech věcí Podpis všech věcí Elizabeth Gilbert

Směle píšu, že takovou knihu jsem snad ještě nečetla. Originální téma, poctivé zpracování a přitom krásný a srozumitelný jazyk (i překlad moc dobrý, což je občas oříšek), zkrátka Almin osud mne chytil za drápek a nepustil. A jen moje zkušenost - ta kniha si zaslouží čas a klid, potěšení ze čtení. Rozhodně stojí za to.

14.08.2019 5 z 5

Strašidla z Nerudovky Strašidla z Nerudovky Ivana Vostřáková

Skvělé a svěží dílko, hned bych si dala pokračování. Těším se, až si to přečte i dcera.

03.11.2018 5 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Docetla jsem, konec byl trochu prekombinovany, za mne nejslabsi z knih K. Morton. Coz nevadi, nemuze byt pořád posvícení. Nápad se mi líbil, ale jednotlivé postavy jsou zkrátka lehce chaotické.

19.10.2018 3 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Právě jsem dočetla a mám takový optimistický pocit... není tam nic dechberoucího, naopak, tím nenuceným popisem jsem byla hrdinkám blízko - mne se moc líbilo a hvezdicku ubírám jen za to, že nelze zcela srovnat s ostatními 5*. Milé čtení!

01.05.2018 4 z 5

Ženy a lži Ženy a lži Naďa Horáková

Velmi příjemné čtení pro nedělní odpoledne. Dobrá zápletka.

08.04.2018 4 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Moje třetí kniha od autorky. Nechávám si časový odstup mezi jednotlivými a vždy jsem napjatá, příběhem pohlcená .... nemohu přestat číst. Už se těším na další.

14.03.2018 5 z 5

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Mě okouzlila!

02.01.2018 5 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Nejdřív jsem četla s lehkou nechutí, ale záhy mne příběh pohltil tak, že nešlo přestat. Dočetla jsem v noci, i jsem se u knihy bála. Velmi dobrá.

26.12.2017 4 z 5

Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Velmi osvěžující kniha. Jsem moc spokojená - knihu jsem si vychutnávala - je to po dlouhé době lehké, zábavné, vtipné čtení - už se moc těším na další díly.

15.12.2017

Dcera čarodějnice Dcera čarodějnice Paula Brackston

Možná jsem měla velké očekávání a přišlo mi to místy velmi předvídatelné, především "současnost". Na druhou stranu, vhledy do minulosti mne strhly. Pokud bude pokračování a budu naladěna na čarodějnice, ráda si přečtu.

19.10.2017 3 z 5

Róza, strážné strašidlo Róza, strážné strašidlo Christine Nöstlinger

Cetla jsem s dcerou, cetla jsem sama jako dítě. Stále má pro mne vtip a půvab...

19.10.2017 4 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Milé a odpočinkové. Moc se těším na další díly.

16.09.2017 4 z 5

Smrt na druhém břehu Smrt na druhém břehu Dominik Dán

Moje první kniha od tohoto spisovatele - a určitě ne poslední.

12.08.2017 4 z 5

Záhrada kostí Záhrada kostí Tess Gerritsen

Velice krásná kniha. Ke konci mi přišlo, že jsem tak vtažena do děje, že mi v pozadí běžel skvělý film. Velice potěšilo mnou opravdu nečekané rozuzlení.

12.08.2017 5 z 5

Vražda v secesní vile Vražda v secesní vile Petr Bým

Trochu zmatené, ale přečtete rychle, na leto ok.

20.07.2017 2 z 5