Shimy Shimy komentáře u knih

Stephen King - Mistr strachu Stephen King - Mistr strachu Lisa Rogak

Toto byla první biografie, kterou jsem v životě přečetla a rozhodně jsem nečekala, že se mi bude tak dobře číst. Bylo to zajímavé čtení, i když jsem toho hodně o Kingovi už věděla, i tak jsem se dozvěděla spoustu nových informací. Super pro toho, koho zajímá i život tohoto spisovatele a nejen jeho skvělé knihy :)

09.08.2016 4 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Líbily se mi všechny povídky, každá mě něčím vtáhla do svého kratičkého děje. Od Kinga mám víc v oblibě tedy spíš romány, ale tahle uzounká knížečka mě mile potěšila. Takže určitě doporučuji, a kdyby se náhodou nelíbila, tak nezabere vůbec žádný čas :)
Musím hlavně vyzdvihnout úplně poslední povídku "Na dobrou noc". Jelikož moje první knížka od Kinga, kterou jsem četla, bylo Prokletí Salemu, tak se mi strašně líbilo propojení poslední povídky právě s touto knihou.
Povídky podle mě od nejlepší: Na dobrou noc,Římsa, Nekuřáci, a.s., Šroťák, Mrtví se někdy vracejí, Poslední příčka žebříku, Bojiště, Noční směna

25.04.2016 4 z 5

Kniha mě zklamala. Myslela jsem, že bude vyprávět o příběhu jedné postavy, o krutostech vůči její osobě ze strany sekty apod. a ne, pro mě pak už otravné proslovy doktorů a mezi to se vždycky tak jako naomak dala nějaká hrůzná část pojednávající o jednom z mnoha (jemně řečeno) zvrhlých rituálů sekty. Tak po půlce knihy jsem začala uvažovat, jestli ji mám vůbec dočítat. Ale to bych zase nebyla já, abych nějakou knihu nedočetla, tak jsem alespoň tyto části už začala zpola přeskakovat. Na konec nemůžu říct, že by mě kniha nezaujala, obsahově mě to zaujalo hodně, ale jednoduše mě zklamal způsob napsání. Kniha mě vtáhla do děje jen v částech "vyprávění", ne v pro mě až zbytečném omílání toho, jak to nikdo v Německu neřeší atd.

21.07.2015 2 z 5

Osvoboď nás od zlého Osvoboď nás od zlého Kjetil Try

Hodně povedená a napínavá detektivka, kterou jsem měla rychle přečtenou. Těžko se mi odkládala a při posledních 50ti stránkách jsem musela knihu dohltat najednou až do konce. Skvělá.

29.05.2014 5 z 5

Kronika ohlášené smrti Kronika ohlášené smrti Gabriel García Márquez

Nevěřila bych, že i přesto, že jsem od začátku věděla, jak kniha dopadne, jsem si až do konce říkala, že ho třeba nezabijí.. jinak si myslím, že stále dost aktuální kniha.

04.12.2020 3 z 5

Pasti ze záhrobí Pasti ze záhrobí Charlaine Harris

Už teď se těším na třetí díl. Je to nenáročné čtení, ale přitom vás skvěle vtáhne do děje. U tohoto dílu mě sice trošku zklamal konec, bylo to takové zničehonic, nevysvětlené. A teda ta obálka.. vždycky se mi při pohledu na něj vybaví takové ty starší laciné románky z červené knihovny :D

20.02.2020 4 z 5

Kniha upírů Kniha upírů Eduard Martin (p)

Nijak zvlášť mě kniha bohužel nenadchla, očekávala jsem asi něco trošku jiného. Dočetla jsem ji jen kvůli tomu, že byla tak slabá. Nějak mě za celou dobu nedokázala vtáhnout pořádně do děje.

15.08.2019 2 z 5

Tvář v okně Tvář v okně * antologie

I přesto, že mi přišlo takové divné, že hlavními postavami byly pokaždé děti, tak i tak se mi kniha docela líbila, příběhy byly pokaždé něčím zvláštní a zajímavé.
První povídka Tvář v okně se mi hodně líbila, ale nejvíc z knihy se mi asi líbily Vzkazy ze záhrobí, u nich jsem byla stále napnutá, co se z toho vyklube. A Hodiny zkázy, ty byly podle mě asi nejslabší povídka, ale i přesto, hodně zajímavě vymyšlený nápad na povídku.

12.07.2017 3 z 5

Tygře, tygře Tygře, tygře Margaux Fragoso

Nevím, co si o téhle knize mám myslet. Často se ve mě mísily pocity, kdy mi přišlo nejdřív samozřejmě hrozně líto zneužívané nevinné holčičky a starého chlapa jsem nenáviděla, za to, co jí prováděl. Někdy jsem se ale naopak přistihla, že mi je líto pedofila, a že ta malá holka by si zasloužila pár facek. Vůbec netuším, co si z toho odnést. Asi jen to - dopřát svým budoucím dětem nádherné a bezstarostné dětství, aby si nemusely "hledat" takového nějakého "podobného Petera".

24.04.2017 3 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Tak od Božského bastarda žádný rozdíl, opět nádherná, nadmíru inteligentní, cílevědomá, bohatá slečna, co má skryté sexuální choutky, o kterých dříve ani sama nevěděla, jelikož měla jen jednoho chlapa před touto sexuální mašinou v podobě opět k sežrání krásného, namakaného a mega bohatého fešáka z uznávané rodiny. Opět velmi nenáročné čtení, hezky se u toho odpočine. Sice tahle "božská" série bude celá na jedno brdo, ale nevidím důvod, proč bych si časem zase nepřečetla i další díl, není to sice nic excelentního ale rozhodně neurazí :)

06.03.2017 4 z 5

Sběratel Sběratel John Fowles

Kniha se mi líbila, ale čekala jsem od ní asi víc. Vyprávění z pohledu "Kalibana" mě bavilo, vtáhlo mě do děje, ale vyprávění Mirandy mi přišlo někdy až naprosto zbytečné. Když psala, ohledně únosu, tak se to četlo dobře, ale často, když popisovala svoje zážitky a vzpomínky, tak jsem je jen přelétala skoro jen pohledem, jak mě to nudilo. To bych z knihy naprosto vypustila, její myšlenky na minulost byly nezajímavé a hlavně, než jsem se v nich také vůbec zorientovala. Prostě takový průměr.

17.12.2016 3 z 5

Trochu slabší knížka, než jsem u Kinga zvyklá, ale to neznamená, že špatná. Policajt z knihovny byl někdy až zbytečně zdlouhavý, ale i tak napínavý. Sluneční pes by mohl být podle mě taky o mnoho kratší, ale taky se mi svým způsobem líbil.

18.10.2016 3 z 5

Černá krabice Černá krabice Joe Hill (p)

Kniha mi přišla napínavá od začátku až do konce, také proto jsem jí přečetla tak rychle, protože jsem jí vzala do ruky kdykoliv, když byla příležitost. Jen, ne že by mě úplně zklamal, ale docela mě překvapil ten šťastný konec. Holt od spisovatelova otce jsem zvyklá na něco jiného☺ Ale super, zajímavé počteníčko.

19.06.2016 5 z 5

Dvě Dvě David Glockner

Pro mně docela delší rozjezd, ale o to víc pak měla kniha ke konci spád. Posledních cca 50 stránek jsem přelouskala na posezení, nemohla jsem se od ní odtrhnout, byla velmi napínavá. Několikrát jsem byla hodně překvapená, jak co nebo kdo dopadl. Kniha není ani moc dlouhá, tudíž zbytečně nic neprotahuje, spíš jsem si občas musela nějakou větu nebo odstavec přečíst i víckrát, abych se ujistila, že se to vážně stalo.

12.01.2016 4 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Zpočátku jsem si říkala, sakra, tak synáček nebude takový terno jako jeho otec, ale pak jsem se postupem knihy přesvědčila o opaku. Nelíbila se mi hlavní postava, ani její feťácká kamarádka Maggie, ale tak nějak to k tomu příběhu patřilo a kdyby to bylo nějak jinak, už by to asi bylo úplně zase o něčem úplně jiném. Bála jsem Manxe, díky jeho skvělému popisu, jeho pošahaného úchylného pomocníčka a především dětí ve Vánoční říši, při jejich popisování mi totiž pomalu naskakovala husí kůže. A 666 stránek? Prostě se opravdu nezapře, a budu se moc těšit na další knihy od něj.

21.04.2015 4 z 5

Lisey a její příběh Lisey a její příběh Stephen King

Jsem hodně zklamaná, skoro z 500ti stránek jsem se pořádně nemohla odtrhnout až od posledních 30ti stránek, kde Scott vyprávěl o svém dětství, a to bylo vlastně celou knihu to jediné, co mi přišlo zajímavé, sám o sobě "Liseyin příběh" mě totiž absolutně nevtáhl do děje. První kniha, která se mi od Kinga vážně nelíbila no. Asi jsem jí nepochopila teda..

24.11.2014 2 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Trvalo mi sice docela dlouho, oproti jiným knihám nebo i jeho krátkým povídkám, než jsem se do ní začetla, ale o to víc jsem se pak od ní nemohla odtrhnout. Krvavě vylíčené scény opět nezklamaly, jen konec mě trochu překvapil, na klasický Kingův konec to dopadlo až moc dobře:D Ale myslím si, že od téhle chvíle, pokaždé když uvidím nějakého černého ptáka s korálkovýma očima jako ti vrabci z temné půle, tak budu mít asi trošku nepříjemný pocit:D:)

01.10.2014 5 z 5

2012: Tajemství křišťálové lebky 2012: Tajemství křišťálové lebky Ceri Louise Thomas

Někdy mi kniha přišla až moc zdlouhavá, ale i přesto jsem se do ní hodně začetla. Bylo to moc zajímavé a napínavé čtení.

01.10.2014 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Úžasně napínavé čtení ! Od této knížky jsem se těžko odtrhávala po celou dobu, ale při posledních 200 stránkách to nešlo už vůbec a musela jsem to dočíst až do konce během jednoho dne. Doufala jsem sice v pořádnou pomstu, ale i tak se mi to moc líbilo. Všechno jsem tak nějak vždycky předvídala, že to dopadne dobře, až tedy na ten konec :) Určitě doporučuju !

22.05.2014 5 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Naprosto skvělá kniha. Našlo se sice i pár povídek, které jsem přelouskala s menším zájmem, ale těch bylo opravdu jen pár, mnohem víc převažovaly ty, od kterých jsem se nemohla odtrhnout a bylo mi líto pokaždé, kdy jsem musela knihu zavřít. Bez rozmýšlení u mě zvítězila povídka Prám, tu jsem přečetla jedním hltem. Vedle toho Nezmar jsem měla také přečtený hned, protože od téhle povídky se prostě nedalo jen tak odejít. A nakonec u kterých povídek jsem se bála ze všeho nejvíc byla Babička a Opice. Jednoduše další báječná kniha od Pana Kinga :)

27.03.2014 5 z 5