shimice shimice komentáře u knih

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Hodnotím zpětně po několika letech, detaily si nepamatuju, ale byla to jízda, asi jsem deformována povoláním :-) Přečetla jsem následně všechny díly a ani tam jsem nebyla zklamaná, doporučuju (I když ne pro slabší povahy :-) )

16.11.2017 5 z 5

Ďábel v zrcadle Ďábel v zrcadle Juraj Červenák

Přečteno za dvanáct hodin .. Prudič Stein, požitkář Barbarič a výkonná složka Jaroš, která to zas schytává za celou partu :-) Těším se na další díl..

15.11.2017 5 z 5

Ohnivé znamení Ohnivé znamení Juraj Červenák

Začínám mít závislost na trojici hlavních postav :-)

14.11.2017 5 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Četla jsem až po Krvi prvorozených, ta se mi líbila o něco víc, ale tohle se taky četlo dobře, už jsem pořídila celý zbytek série :-)

08.11.2017 4 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Četlo se samo :-) Určitě si od autora přečtu něco dalšího.

29.10.2017 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Úžasné vizionářské dílo

08.10.2017 5 z 5

Exploze Exploze Liza Marklund

Začetla jsem se až napopáté během asi dvou let, pak už se dalo dočíst.

13.09.2017 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Až na první cca čtvrtinu, kdy jsem měla trochu problém s množstvím postav a někdy zbytečných odboček, se mi knížka četla sama. Sympaťák Joona se sympaťákem chudákem Erikem a jeho nesympatickou "manželkou roku" Simonou, všechny vystupující děti zřejmě vychovaný v americkým kultu dítěte.. v rodině Erika lži a nekomunikace, řada vztahových věcí nedořešená, proč a jak takové manželství ještě funguje, nechápu. A konec spíš pro Chucka Norrise ;-)

07.09.2017 4 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Nečetla jsem zatím od D. Michieho knížku, která by nebyla skvělá, tahle to jen potvrzuje, úžasná.

05.09.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Na rozdíl od Zmizelé jsem přečetla za odpoledne a večer na jeden zátah. Žádná z postav sice není vyloženě sympatická, a co pořád táhne některý ženský k chlapům, který se k nim chovají hnusně, nechápu (hlavní hrdinky mi bylo spíš líto, než že bych si ji oblíbila ), ale za mě dobrý :-)

02.09.2017 5 z 5

Karmínový břeh Karmínový břeh Lincoln Child

Ve shodě s jinými komentáři - první dvě třetiny knížky dobrý, jen radši více Pendergasta a méně Constance (vcelku jsem souhlasila s její úvahou, jestli neměla zůstat radši doma, měla ;-) , začíná být nesnesitelná a obávám se dalšího vývoje vztahů mezi ní a Pendergastem, uz teď ho neuvěřitelně šéfuje :-) ). Poslední třetina už se opakuje z několika předchozích knížek, podle mě zcela zbytečně, jako by knížka bez honičky v labyrintu byla marná. Konec kvůli spojlerům radši bez komentáře, nicméně zatím se Aloysius projevil opakovaně jako Goro, bílý pes, který přežije vše, tak doufám v další díl :-)

31.07.2017 3 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Geniální :-)

22.05.2017 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Upřímně nechápu humbuk kolem.. není to můj šálek kávy, měla jsem problém se začíst i dočíst, jak mě oba hlavní protagonisté štvali, o konci ani nemluvím.. S filmem jsem čekala, než si přečtu knížku, abych neměla zkreslený dojem, ale po přečtení knihy vidět film už nemusím..

27.04.2017 2 z 5

Tajemství života která by každá žena měla znát Tajemství života která by každá žena měla znát Barbara De Angelis

Skvělá knížka, která mě v životě hodně posunula.

25.04.2017 5 z 5

Hlas ticha Hlas ticha Helena Petrovna Blavatská (p)

Tak tohle budu moci komentovat, až to pochopím :-) Souhlasím, že je to úplně jinej level, a dávkovat se musí postupně, aspoň já jsem nezvládla číst v kuse, jako jiné knížky. Ale časem se k ní zase vrátím.

Temná stránka hledačů světla Temná stránka hledačů světla Debbie Ford

Skvělá knížka, je potřeba přečíst víckrát (jako většinu dobrých knih týkajících se osobního rozvoje).

Druhá manželka Druhá manželka Eugenie Marlitt

Moje nejoblíbenější "Marlittka". Pro někoho červená knihovna, pro mě vzpomínka na dětství a babičku, která knížky autorky milovala, a já si v nich tehdy to svoje taky našla (nechci úplně srovnávat s Jane Austenovou, ale taky to není klasická červená knihovna:-) )

Únos Únos Lee Child

Zatím nejoblíbenější "Reacherovka" :-)

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Tak za mě šest hvězdiček z pěti bez ohledu na tiskové chyby :-D "Mate tu knihu o těch zpívajících vousatých chlapících? Myslíte Hobita? Ne, ZZ Top!" :-D

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Bez ohledu na validitu historických údajů to pro mě bylo před těmi lety strhující čtení.

24.04.2017 5 z 5