shimice shimice komentáře u knih

Inferno Inferno Dan Brown

Po počátečním odpichu (a predchozim těšením se na dalšího Browna) pro mě značné zklamání ze zápletky, trochu přitažené za vlasy (i když hodnotím zpětně s odstupem několika let).

24.04.2017 2 z 5

Mladí páni v kamaších Mladí páni v kamaších Pelham Grenville Wodehouse

Jedna z mých nejoblíbenějších pro lepší náladu :-)

24.04.2017 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Tři hvězdy za první dvě třetiny knížky, kdy to mělo spád, i když dva viníky jsem tipla zhruba do strany sto. Kdyby to skončilo někde kolem strany 350, bylo by to za plný počet. Ale zbaštit tak neuvěřitelně překombinovanou poslední třetinu už mi dělalo dost potíže, navíc je s podivem, že při tolika dějových přemetech zůstaly ještě některé věci nedořešené.. Můj první Nesbø, snad bude ten příští (aspoň pro mě) uvěřitelnější ..

24.04.2017 3 z 5

Nefalšovaná kočka Nefalšovaná kočka Terry Pratchett

Geniální počin :-D Za mě nejobjektivnější příručka o životě s kočkami (a v kombinaci s videi Simons' cat je vzdělání kočkomila kompletní :-) )

23.04.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Plus je za čtivost, zvládla jsem víceméně za půl dne, mínus za početné (až "korektní "? :-) ) zastoupení menšinových komunit a za hlavní vyšetřovatelku, která má přes údajně skvělé předchozí výsledky (mimo poslední případ) víc štěstí než rozumu, žádnou disciplínu a dostává se opakovaně spíš do pozice oběti než někoho, kdo má situaci pod kontrolou. Dám jí ještě jednu šanci v dalším dílu :-)

22.04.2017 3 z 5

Bílý oheň Bílý oheň Lincoln Child

Po předchozích dílech, které se mi líbily méně, než ty první čtyři, zase super čtivý kousek s agentem Pendergastem v poloze, kde mi sedí. V souhlasu s řadou dalších diskutujících ( i z diskuzí u jiných dílů) - fajn, že se jedná o díl bez Constance a bez vazeb na Pendergastovu rodinu, nesedí mi vulgarismy (dané zřejmě změnou překladatele - nejsem sice puritán :-) , ale sem se mi to v porovnání se staršími díly nehodí ), Corrie je až neuvěřitelně nepoučitelná stran neustálého strkání hlavy do oprátky, a odhalit žháře nebyl žádnej problém. Nicméně i tak za čtyři hvězdy :-)

20.04.2017 5 z 5

Dům Páně Dům Páně Samuel Shem (p)

Pro zdravotníka luxusní záležitost, řada z nás by to přesně tak napsala, kdyby to uměla :-)

07.02.2017 5 z 5

Kabinet kuriozit Kabinet kuriozit Lincoln Child

Moje čtvrtá knížka ze série Pendergast a jednoznačně zatím nejlepší, čte se sama.. těším se na dalšího Pendergasta, hodně zajímavá postava.. :-)

06.02.2017 5 z 5