Sheldon Sheldon komentáře u knih

Marlene Marlene C. W. Gortner

Málokdy se mi stane, že by mě něco tak vytočilo jako tato kniha. Blbě napsané, nuda, faktografické nesmysly. odložil jsem už po pár stranách. Nebavilo.

20.12.2019 odpad!

Moje matka Marlene Dietrichová Moje matka Marlene Dietrichová Maria Riva

Marlene Dietrich mám moc rád a také jsem člen fan clubu herečky, takže vím, že knihu nenapsala Maria Riva, ale sama Marlene Dietrich a z velké části je kniha fabulace. To ale samozřejmě nikterak nevadí. Já tu knihu mám moc rád.

20.12.2019 4 z 5

Vypravěč: Vlastní životopis Vypravěč: Vlastní životopis Frederick Forsyth

Tuto knihu mi přinesl kamarád do hospody a nastolil jí jako téma. Vyprávění mě velmi zaujalo a pak jsem si knihu přečetl, ačkoli jsem Forsytha dosud nikdy nečetl. A musím říct, že mě jeho strhující život chytl i nepustil, zejména pasáže z Československa a Východního Berlína, protože popisuje místa, která znám. Moc se mi kniha líbila, ale přiznám se, že některé africké anabáze mě moc nechytly.

20.12.2019 5 z 5

Anton Kern 1709-1747 Anton Kern 1709-1747 Martin Zlatohlávek

Nepříliš přesvědčivá publikace o Antonu Kernovi, kde autor často staví své teze na vodě a přiřazuje některé obrazy Kernovi, které rozhodně nikdy nenamaloval.

04.02.2019 2 z 5

Křižovníci v době vrcholného baroka Křižovníci v době vrcholného baroka Marek Pučalík

Velice dobře zpracovaná kniha od Marka Pučalíka, který je sám členem křížovnického řádu a době vrcholného baroka rozumí jako málokdo.

04.02.2019 5 z 5

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Dobrý příběh, bavili mě české reálie i skutečnost, že lze něco takového zasadit do českého prostředí a nepůsobí to trapně.

28.07.2018 4 z 5

Domino Domino Jonas Moström

Celkem svižně napsaná detektivka, která je psaná skoro jako filmový scénář. Potíž je, že tam není ani zdaleka tolik děje, aby to ospravedlnilo délku knihy. Postavy jsou ale zajímavé.

28.07.2018 3 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Zaujala mě hezká grafika knihy a konec konců i anotace nebyla špatná. První stránky jsem měl pocit, že autorka trošku vykrádá Dívku ve vlaku, ale pak postupně přidávala vykrádačky Patricie Highsmith a Agathu Christie. Asi nejvíc mě vadilo chování hlavní hrdinky, jejíž chování jsem fakt nechápal. Napsané je to ale slušně, 3 hvězdy jsou trochu málo a 4 moc.

28.07.2018 3 z 5

Hrady a podhradí Hrady a podhradí Jiří Sommer

Vynikající kniha od zkušeného historika a průvodce, který všechna místa velmi dobře znal. Kniha je napsána poutavě a čtivě.

12.05.2018 5 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Super detektivka s Tomášem Volfem, jehož druhý případ má blíž k Thomasi Harrisovi a jeho profilování pachatelů. Určitě by si to zasloužilo i filmové zpracování.

19.03.2018 5 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Našel jsem si konečně autora českých detektivek, u kterého se dobře bavím. Hlavní hrdina je sympaticky nekonformní, ale jiným než severským způsobem, jak jsme si poslední dobou zvykli. Tomáš Volf mě jako kriminalista velmi baví a těším se, že bude jeho vyšetřování pokračovat.

19.03.2018 4 z 5

Otto Šimánek: Pan Tau... a nejen on Otto Šimánek: Pan Tau... a nejen on Jan Brdička

Naprosto příšerná biografie Otty Šimánka, který si tedy toto nezasloužil. Autor si nepokrytě vymýšlí. Údaje o Jindřichu Polákovi jsou naprosto scestné, špatně má uvedenou celou genezi projektu Pana Tau, o které neví zhola nic a vrcholem je třístránková úvaha nad tím, jaký bude Viktor Preiss Pan Tau v novém seriálu, který ještě ani nebyl natočen a pan Preiss v něm nehraje!

11.01.2018 odpad!

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Ze začátku jsem úplně nevěděl, ale asi po padesáté stránce jsem byl ztracen a dokud jsem to nedočetl, tak jsem knihu neodložil. Skutečně výborně vymyšlený příběh.

25.07.2017 5 z 5

Alfred Hitchcock story Alfred Hitchcock story * antologie

Miluji Alfreda Hitchcocka a jeho seriál z příběhů uváděný v televizi jsem vždy hltal. Tato kniha je vynikající kompilací zajímavých černohumorných thrillerů ze staré školy. I když jsem si povídky šetřil, aby se mi to nepletlo, jsem naprosto nadšen. Skvělé!

25.07.2017 5 z 5

Dějiny krásy Dějiny krásy Umberto Eco

Výborný pohled na dějiny krásy z pohledu teoretika, ale i umělce, byť to druhé trochu navzdory své vůli. Poutavě psané pasáže, trefně vybrané texty i umělecká díla. Díky chytré grafice je to kniha, která se dá dobře číst a dávkovat. Za mě úplná pecka.

22.05.2017 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Mě se tenhle díl líbil výrazně víc, než úvodní díly série, a to zejména díky přidání humoru, navíc mám rád africkou tematiku, takže mi byl blízkou i tematikou. Myslím si, že ve filmu to tomuto dílu bude slušet určitě ze všech nejvíc.

25.11.2016 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Výborně napsaná hlavní ženská záporná-odporná-politováníhodná postava této knize dodává velký švih. Ve druhém díle mě také baví rozepsání vztahu mezi Carlem a Asadem, který knize dodává i odlehčenější tón ve všech těch hrůzách. Výborné!

13.06.2016

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Olsena jsem začal číst díky tomu, že jsem v kině viděl zfilmovaný třetí díl série oddělení Q Vzkaz v láhvi a říkal jsem si, že tomu dám šanci. Jedničku jsem si tedy přečetl až po trojce a dvojce a musím říct, že to bylo vynikající. Skvěle napsané postavy, prostředí autor evidentně dopodrobna prozkoumal a myšlenkové pochody hlavního hrdiny z tohoto dělají skvělé čtení. Ač detektivky nebo thrillery moc nečtu, tohle je fakt bezva.

13.06.2016 5 z 5

Puškařství ve Vejprtech Puškařství ve Vejprtech Miroslav Slanina

Dobrý den, kniha vyšla v nízkém nákladu, její cena je 800 korun a zájemci si jí mohou objednat přímo u autora knihy pana Miroslava Slaniny na emailu armsstudio@seznam.cz nebo zakoupit na městském úřadě ve Vejprtech u paní Štěpánky Vlasákové.

zde je odkaz na článek o křtu knihy: http://www.realarts.cz/?p=1119

17.09.2015 5 z 5

Kinematografie zapomnění Kinematografie zapomnění Štěpán Hulík

Kvalitně odvedená školní práce, které knižní vydání rozhodně neuškodilo, zajímavé jsou poznatky z archivu, konfliktní historie zůstane konfliktní historií, autor se snaží uplatnit svůj pohled, což je pro úspěch práce klíčové, některé informace jsou v rozporu, co jsem zjistil sám během bádání, ale to jsou spíš marginálie. Celkově zajímavá práce, která si zaslouží pozornost.

03.09.2015 4 z 5