Kinematografie zapomnění

Kniha Kinematografie zapomnění je pokusem o zachycení přelomového období konce reformního procesu roku 1968 a počátku normalizace v jedné z oblastí československé kultury, v kinematografii. Změny nastalé po srpnu 1968 v československém filmu líčí na proměnách jediného místa – Filmového studia Barrandov.

https://www.databazeknih.cz/images_books/97_/97018/kinematografie-zapomneni-N2M-97018.jpg 4.617
Literatura naučná, Umění
Vydáno, Academia

Kniha Kinematografie zapomnění

Kverulant
21.10.2015

Výborný materiál pro fanoušky českého filmu za normalizace i o čtenáře zajímající se o pozadí kultury a dění na Barrandově v socialistickém Československu.

Sheldon
03.09.2015

Kvalitně odvedená školní práce, které knižní vydání rozhodně neuškodilo, zajímavé jsou poznatky z archivu, konfliktní historie zůstane konfliktní historií, autor se snaží uplatnit svůj pohled, což je pro úspěch práce klíčové, některé informace jsou v rozporu, co jsem zjistil sám během bádání, ale to jsou spíš marginálie. Celkově zajímavá práce, která si zaslouží pozornost.

Halila
11.06.2015

Velice zajímavá kniha. Hodně se mi líbily rozhovory na konci.

Raphael
04.06.2012

Hodně zajímavý pohled do zákulisí studia Barrandov za normalizace. Rozhodně doporučuju všem, co se byť jen trochu zajímají o film, i těm ostatním.

český film Magnesia Litera

Autor knihy