Shanib Shanib komentáře u knih

Obnažená Obnažená Kathryn Taylor

Kniha splnila veškerá očekávání. Je to román pro ženy, takže je jasné, že tu a tam nějaký "realistický" aspekt ulítne. Moc ráda bych si přečetla o životě Grace o Jonathana po narození jejich dcery, ale hold to budu muset oželet. Volné italské pokračování mě k mému velkému zklamání už tolik nechytlo, a to jsem se na něj tak těšila.

18.12.2019 5 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Kathryn Taylor

Knihu jsem četla již podruhé, což mluví samo za sebe. Hlavní hrdiny jsem si velmi oblíbila a i příběh mě zaujal, takže když jsem se chtěla vrátit k nějakému oddechovému titulu, u kterého se budu usmívat, výběr byl jasný.

18.12.2019

Hudson Hudson Laurelin Paige

Už z popisu je jasné, že se nebude jednat o nic nového, přeci jen jde pouze o jiný úhel pohledu. Místy mě Hudsonovo vyprávění bavilo více než to Alaynino, ale přišlo mi to takové letem světem. Ono jinak by se asi všechny tři předchozí díly nevměstnaly do jednoho, ale kdybych pár dní před čtením akorát neskončila se třetím dílem, měla bych problém se do této knihy začíst, protože by mi spousta souvislostí unikala, respektive nepamatovala bych si je. Co se mi líbilo nejvíce byl určitě epilog, o který jsme byli předtím ochuzeni.

11.12.2019 3 z 5

Oddaná tobě Oddaná tobě Laurelin Paige

Čtyři hvězdičky z nějakého vnitřního neznámého popudu. Z Alayny jsem místy opravdu šílela. Na její žárlivé výlevy jsem byla zvyklá z předešlých dílů a "tolerovala" jsem je, ale tentokrát se překonala a já si říkala, jaká je to hysterka. Bylo to pořád o tom samém.
Alayna plakala Hudsonovi na rameno, že měl románek s touhle a pak zase s tamtou, přitom ji nedával jakýkoliv důvod k tomu, aby ho podezřívala z nevěry nebo že ji nemiluje. Měl s ní svatou trpělivost. Jestli to byl jen následek její psychické nemoci, kdo ví, ale na mě toho bylo občas moc.
Sexuální scény jsem už začala také přeskakovat. Nebyli ničím novým a po předchozích dílech mě omrzely.
Jsem zvědavá na knihu o Celii a Edwardovi (Slay), která je zatím jen v angličtině, ale asi se do ní pustím. Myslím, že číst o takové potvoře a jejím romantickém příběhu bude stát za to.

29.11.2019

Nalezená v tobě Nalezená v tobě Laurelin Paige

Hudson a Alayna se snaží pracovat na svém vztahu s větší otevřeností a důvěrou. Alayna je bohužel opravdu neuvěřitelně naivní, co se týče Celie, až jsem nad tím doslova kroutila hlavou. Hudson mě zase začínal pomalu iritovat tím, jak si Alayinu postavil na piedestal.

29.11.2019 4 z 5

Závislá na tobě Závislá na tobě Laurelin Paige

Knížku jsem četla už podruhé. Měla jsem chuť na nějakou romantiku a vzpomněla jsem si právě na tuto trilogii, která se mi tehdy líbila....a líbí se mi furt. Příběh je svým způsobem originální i není. Hlavní hrdinové mají skvělou chemii, ačkoliv mi pak trochu vadilo, jak Hudson vyměkl. Psychické nemoci Alayny a Hudsona a jejich boj s nimi je nevšední. Hudsonova rodina se svými problémy to celé ještě zpestřovala a záporná postava Celie byla skvělá, protože byla dokonale zákeřná a mazaná.

29.11.2019 4 z 5

Exil Exil James Swallow

Pomalejší rozjezd, ale pak to nabralo grády. Mark je sympaťák, který se v prvním díle otrkával a všechno bylo hlavně o štěstí. To hrálo velkou roli i tady, ale bylo znát, že už je otrkanější a jistější ve svých schopnostech. Nicméně autor z něj neudělal žádného neprůstřelného super hrdinu, ale člověka, který prochází jistým vývojem a dělá i chyby. Sekunduje mu opět Lucy, se kterou tvoří sehranou dvojku a je tu i zbytek týmu Rubikonu. Líbily se mi i neotřelé lokality, do kterých byl děj zasazen a zvraty v podobě "skořápek" mě bavily.

13.11.2019 4 z 5

Ukradnutý bozk Ukradnutý bozk L. J. Shen

Jedna z mých nejoblíbenějších od L. J. Shen! Oba hrdinové mi přirostli k srdci a jejich společné scény jsem si užívala. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a těším se, s čím dalším autorka přijde.

29.10.2019 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

U minulého dílu jsem dala pět hvězdiček, protože je to prostě geniální Chris Carter...ačkoliv ve skutečnosti to v porovnání s předchozími knihami tak dobré nebylo. Tentokrát ale ty čtyři bohužel už dám. Je to pořád skvělé, děj je napínavý, myšlenkové pochody Huntera dech beroucí a Lucienovi činy zvrácené. Jenže - ve 3/4 knihy byl Hunter takový nemastný neslaný. Vyjadřoval se minimálně a nečíst předchozí díly, tak bych řekla, že je to nedůležitá vedlejší postava. Pak ale přišel zvrat a posledních 80 stránek se rozjelo nevídaným tempem, Robert Hunter jako ho znám byl zpátky a já hltala stránku za stránkou.

29.10.2019 4 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Viciouse jsem od vydání v originále četla snad 3x a asi se vrhnu i na českou verzi, abych si ho vychutnala ještě víc. Je to neotřelý (anti)hrdina, který se za své chování rozhodně nikomu neomlouvá. Je to bad boy v tom pravém smyslu slova. Emilia mu ale nezůstává nic dlužná a není to žádná dáma v nesnázích. Chemii mezi nimi zbožňuju, oba dohromady prostě dávají smysl. Závěr knihy bez chybičky a L. J. Shen tímto moc děkuju za jednu z mých nejoblíbenějších romantických knížek!

13.10.2019 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Super knížka a perfektní druhý díl série, která se tímto řadí mezi mé oblíbené. Nikdy bych neřekla, že mi bude vyhovovat číst o dvou různých případech (ačkoliv nakonec dva vlastně nebyly). Byla jsem napjatá až do poslední stránky. Líbilo se mi i kyberneticke prostředí, které bylo vysvětleno tak akorát, aby se v tom neznalý čtenář neztratil. Lucovi dva noví ,,kamarádi'' byli sympatičtí, rychle jsem si je oblíbila a doufám, že je budu potkávat i v příštích dílech. Kdo mi strašně lezl na nervy byla Ava, která se chovala jako citově nevyrovnaná puberťačka. A na závěr do Luca samotného jsem se zamilovala zase o kousek víc :D

13.10.2019 5 z 5

Smrtící praxe Smrtící praxe Leonard S. Goldberg

Opět moc hezká knížka se sympatickými hlavními postavami a napínavým dějem. Jediné co tomu vytknu stejně tak jako prvnímu dílu, je to, že se v určitých situacích nejde víc do hloubky. Některé momenty by si zasloužily více prostoru. Stejně tak mi vadí nedokončené momenty, kdy čteme z pohledu Joanny či Jakea. Většinou jsou tyto chvíle utnuty uprostřed a děj se přesune na někoho jiného nebo se začnou věnovat jiné myšlence takovou rychlostí, jako když přepnete spínač.

07.10.2019 4 z 5

Vražedný lék Vražedný lék Leonard S. Goldberg

Na knížku jsem narazila, když jsem hledala nějaký thriller, který by mě ihned zaujal. A ono to klaplo. Vyšetřovací i romantická linka mě bavila a hádala jsem skutečně dlouho, kdo by tak mohl být vrahem. Chvilku mi možná vadilo, jak se měnily úhly pohledů jednotlivých postav. Na to jsem si ale nakonec zvykla. Nicméně by podle mě neuškodilo, kdyby se hlavním hrdinům autor věnoval trochu kvalitativněji. Více rozvíjel jejich osobnost i mimo případ a ne nám jen servírovat útržky.

01.10.2019 4 z 5

Gentlemanovy tajné touhy Gentlemanovy tajné touhy Laura Lee Guhrke

Moc se mi líbí tento typ historické červené knihovny, kde se hlavní postavy popichují a sem tam prokukuje moderní slovník. Hned je to o něčem jiném, než o spoustě zdvořilostních slůvek, která brzy začnou být otravná, a jemného dvoření, kterého se mi dostalo u nedávno čtené Lisy Kleypas.

06.09.2019 4 z 5

Milenec lady Sophie Milenec lady Sophie Lisa Kleypas

Nic moc...asi tak jako předchozí díl z této série. Mezi hlavními postavami jsem necítila žádnou chemii ani napětí. Zápletka velmi jednoduchá, zato spousta zbytečného popisu, který jsem od poloviny knížky přeskakovala, jen abych to už konečně dočetla.

02.09.2019 2 z 5

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

Jee tak konečně přeložili první díl Sinners of Saint! Všechny díly už jsem přečetla v originále, ale myslím, že se do nich klidně znovu pustím. Obzvlášť až bude na řadě Vicious, můj oblíbenec z Four Hot Holes.
Na L. J. Shen nedám dopustit a doufám, že přeloží i další její knížky (Dirty Headlines, The Kiss Thief,...)

28.08.2019 4 z 5

Záhadná kráska Záhadná kráska Lisa Kleypas

Už jsem četla spousty podobných knížek, a tak je mé hodnocení čím dám přísnější. Navíc mám problém, že od doby, co jsem četla Seznam skandálních snů, tak všechny ostatní příběhy tohoto typu blednou.
Nebylo to špatné, četlo se to hezky a tak...ale věřím, že příští týden si už nebudu pamatovat, o čem to bylo. Nicméně přečtu si druhý díl o Cannonovi, protože mám takové tušení, že by mohl být lepší.

26.08.2019 2 z 5

Díky za fíky Díky za fíky Halina Pawlowská

Moje první kniha od Haliny a jsem z ní lehce rozpačitá. Kamarádka její knihy miluje a já čekala pořádnou dávku humoru. Jenže právě toho jsem se nedočkala. Bylo to hodně lehké čtení (lehčí už snad ani neexistuje). Příběh byl čtivý a já si lámala hlavu, jestli to je z autorčina života nebo ne. Jenže ono to celé bylo vlastně takové dějově a emotivně ploché převyprávění určitých okamžiků.

30.07.2019 2 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Tuhle knížku jsem dlouho odkládala a teď vůbec nechápu proč. Bavila mě od první do poslední stránky. Zápletka byla originální a napětí se dalo krájet. Správně dávkované informace, vyvážený kriminální děj s osobní linkou hlavních hrdinů a skvělá chemie mezi postavami.
Trošku jsem se zakoukala do Luca, ale s tím nic nenadělám :D No a protože jsem v tomhle ohledu naprosto ztracenej případ, doufám, že mu to s Avou někdy vyjde.

20.07.2019 5 z 5

Hvězdný šéf Hvězdný šéf J. D. Hawkins

Mě se to moc líbilo, trochu jiná romantická knížka. Téměř celou dobu jsem se musela usmívat. Hlavní postavy sympatické, až mi bylo líto, že se s nimi musím rozloučit. Počet stránek akorát. Všechno hezky plynulo. Akorát ten konec mohl být delší, abychom si ho mohli pořádně vychutnat.

11.07.2019 4 z 5