Gentlemanovy tajné touhy

Věděl, co je jeho rodová povinnost. Ale nemohl popřít, co cítí... Marie Martingaleová vyrůstala jako dcera kuchaře na panském sídle, vždy srozuměna s tím, do jaké společenské vrstvy patří a jaký život ji čeká. Nemohla tušit, že v sedmnácti se do ní zamiluje mladší syn domácího pána! Tajný sňatek je už na spadnutí, ale v té chvíli zakročí starší bratr Filip. Přece si kuchařova dcera nemůže vzít šlechtice! Přesvědčen o své pravdě Filip chystaný sňatek překazí. Uplyne dlouhých dvanáct let a Marie hledá místo, kde by si mohla zřídit vlastní pekárnu. Náhoda tomu chtěla, aby zvolila prostory v sousedství Filipova domu. Po letech se nečekaně potkávají – ona, které zhatil štěstí, a on, který... který v ní nachází zalíbení. Filip si to ale odmítá připustit: takový nerovný vztah, co by tomu řekli ostatní? Jak ale plyne čas, ve Filipově srdci začnou převažovat city nad smyslem pro rodovou povinnost. Podléhá Mariinu kouzlu stále víc a jednoho dne ji požádá o ruku. K jeho úžasu však Marie odmítá – a Filip pochopí, že ji bude muset o upřímnosti své lásky přesvědčit způsobem, jaký by mu byl ještě nedávno zcela proti mysli......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167602/gentlemanovy-tajne-touhy-167602.jpg 4.1124

Girl-bachelor 3.

Vydáno, Domino

Secret Desires of a Gentleman, 2008

Kniha Gentlemanovy tajné touhy

Kudík

U tohoto dílu se mi nejvíc líbilo vzpomínání hlavních hrdinů, a to Marie, Filipa, a i Lawrence na jejich dětství, ať už lezení na strom, houpání se na provaze, anebo hraní a výuka kriketu či šachů. A ta originální výuka francouzštiny. :) Kam se poděla růžová stuha s bílými vyšívanými sedmikráskami po mamince Marie ...., to asi většina uhádla, jen mi přišlo trošku moc, že v závěru došlo k takové změně/otočení u Filipa. Celkově nenáročné kratší čtení s krásně se handrkujícími Marií a Filipem.

Zomy

Na autorku a její starší díla jsem narazila jen díky tomu, že se začne znovu vydávat. A ještě že tak! Spisovatelka píše svěže, jednoduše, vtipně. Tenhle styl mi sedí.

Gentlemanovy tajné touhy jsou skutečně, jak bylo napsáno níže, Sabrina v historickém hávu. To mě trošku rušilo, protože ta podobnost byla opravdu veliká.
Přesto to bylo fajn čtení se sympatickými hrdiny, Marie měla úžasnou vyřídilku a Filip nakonec přece jen srdce :-)

vcielka
04.11.2020

Tak toto boli bozske! Jedine, ze ked som pretocila na dalsiu stranu, zistila som, ze dalej uz nic nie je. Sklamanie

blackmam
17.09.2020

Taková historická Sabrina :)

Shanib
06.09.2019

Moc se mi líbí tento typ historické červené knihovny, kde se hlavní postavy popichují a sem tam prokukuje moderní slovník. Hned je to o něčem jiném, než o spoustě zdvořilostních slůvek, která brzy začnou být otravná, a jemného dvoření, kterého se mi dostalo u nedávno čtené Lisy Kleypas.

NathalieVerdun
16.06.2019

Toto bol prvý diel, ktorým som z tejto série začala a neskôr som prečítala aj ostatné (predchádzajúci dej do tohto až tak nezasahoval), ale musím povedať, že tento bol najlepší - neskutočne som si to užívala už od začiatku - vtipné, svieže, romantické, obe postavy sympatické, resp. Filip veľmi sympatický, prirodzene vykreslená príťažlivosť od samého začiatku, tie opisy koláčikov vo mne docielili to, že som hneď išla niečo piecť a potom som sa už od knihy viac nepohla ani na krok; jediné, čo by som vytkla je ten extra zrýchlený záver, že som si ho nestihla poriadne užiť.

jitka7
19.09.2018

Marii a Filipa jsem si oblíbila hned od jejich prvního znovu-střetnutí. U téhle knihy jsem se bavila. Marie byla naprosto úžasná, ostrá jako břitva a slovní přestřelky s Filipem jsem hltala. Pro mě nejlepší kniha téhle série.

Rozinka28
19.07.2018

První kniha, co mi z této série přišla pod ruku. Sympatizovala jsem s cílevědomou Marií a vlastně i chápala Filipovo chování a rozpaky z lásky k ženě jiného společenského postavení, vždyť v té době bývaly oprávněné. Mrzí mne pouze konec, kdy se vše najednou během pěti stránek otočilo o 180°. Byl zbytečně uspěchaný.