senoritar senoritar komentáře u knih

Mejdan pro odsouzence Mejdan pro odsouzence Robert Lawrence Stine

Můj první příběh ze série Stopy hrůzy. Přečteno už asi cca před 20-ti lety a stále na něj vzpomínám. Kdyby byl k dispozici v bazaru, hned jej koupím.

04.11.2022 5 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Tak tahle knížka byla naprosto skvělá. Není nic, co bych vytkla nebo se mi nelíbilo. Koupě rozhodně nelituji a v budoucnu ráda přečtu znovu.

24.10.2022 5 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Samozřejmě, že by se daly najít mouchy, ale v rámci žánru bych řekla, že jsem dostala přesně to, co jsem očekávala. Možná mám i trochu otupené ostří potom, co jsem zkusila přečíst pár knih od Amo Jones, což byla katastrofa. Tady má aspoň hlavní hrdinka osobnost a sebeúctu, příběh hlavu a patu a naději na happy end. Jsem zvědavá na další díly.

23.10.2022 4 z 5

Ramsay Ramsay Mia Sheridan

Další krásná kniha od Mii. Jak tu někdo zmiňoval, že byli mladí, já bych řekla, že těžké životní zkušenosti donutí člověka rychle vyspět a autorka toho našim hrdinům naložila požehnaně. Nechci moc prozrazovat, ale určitě stojí za přečtení.

22.10.2022 5 z 5

Hon na knížete Draculu Hon na knížete Draculu Kerri Maniscalco

Já jsem z knihy nadšená. Líbila se mi mnohem více, než první díl (i když i ten je skvělý). Jasně je to YA a z knihy je to občas dost patrné, ale to mi nepřekáželo, i když už nejsem cílová skupina, protože se jedná o nesmírně čtivý a poutavý příběh s nečekaným rozuzlením. Audrey Rose a Thomase jsem si oblíbila už v Po stopách Jacka Rozparovače a tady jsem si je přímo zamilovala. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu a rozhodně doporučuji.

22.08.2022 5 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

(SPOILER) Zkusila jsem tomu dát ještě šanci, ale fakt se to nedá. Jakože to Madison fakt nevadí, že ten její úžasný borec je součástí zločinecké organizace, která zabíjí lidi vš. malých dětí? Asi ne, protože je přece tak sexy a žhavý. Další věci v podstatě odpovídají mému komentáři prvního dílu.

27.07.2022 odpad!

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

(SPOILER) Většinou nebývám takhle kritická ani k jednodušší literatuře, ALE tohle byla vážně hloupost.
Hlavní hrdinka, no co o ní napsat kladného? Asi nic, tak hloupou husu bez kapičky sebeúcty a hrdosti jsem dlouho neviděla. Ochotně roztáhne nohy každému, kdo projeví zájem a samozřejmě jí všichni chtějí, protože, no já prostě nevím proč, asi jsou stejně hloupí jako ona.
A králové? Jako fakt se nám autorka snaží namluvit, že sedmnáctiletí puberťáci budou tak loajální, chladnokrevní a jsou to v podstatě masoví vrazi? Ten alkohol, drogy a frackovitost zlaté mládeže, která si myslí, že může všechno, tam to asi odpovídalo.
Jednu hvězdičku dávám za čtivost.

27.07.2022 1 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Opravdu nádherný příběh, který mě dostal na všech frontách. Dojemně a citlivě popsaný vztah hlavních hrdinů, zajímavé vedlejší postavy a taky oceňuji milostné scény bez sprostých a lascivních výrazů. Četla jsem už několikrát a určitě ještě mockrát budu.

15.03.2022 5 z 5

Dům v zátoce Dům v zátoce Mary Ellen Taylor

Kdyby bylo vyprávění pouze ze současnosti, dala bych plný počet hvězdiček. Moc mě nebaví čtení dob minulých, hlavně z 18. a 19. století. To neustále rozlišování tříd, poškození pověsti atd... Toho jsem si užila dosti, když jsem jeden čas vyhledávala historické romány.

22.02.2022 4 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Upřímně moc nechápu zdejší vysoké hodnocení, skoro si říkám, jestli jsem nečetla jinou knihu a jsem ráda, že jsem ji vůbec dočetla. Chování hlavních hrdinů mi přišlo místy tak nelogické až stupidní, že to bilo do očí (jí připadá normální spát v cizím bytě atd.) Jejich rodinné problémy, které je údajně tak trápily jsou těžce nedovysvětlené a povrchní, bylo mi tak nějak jedno, co se s nimi stane. Důvodné pochybnosti i Výpověď mě nadchly, tak jsem možná měla až příliš vysoká očekávání, ale toto pro mě bylo utrpení.

20.12.2021 1 z 5

Tanec stínů Tanec stínů Julie Garwood

Tuhle sérii miluju a na Noaha jsem se těšila, nezklamal. Povedený díl.

31.07.2021 5 z 5

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

Tak já jsem rozhodně zástupce tábora, kterému se kniha líbila zatím nejvíce ze série - čtu popořadě. Byla jsem ráda za trochu jiného hlavního hrdinu - těch sebevědomých floutků, co skončí v posteli s každou sukní, protože je samozřejmě každá chce, už bylo dost. Nial je tak sympaticky nezkušený a nevinný, že mi to přišlo roztomilé až dojemné, když postupně zjišťuje, že Ruby je všem úplně jiná, než jeho bývalka. A Ruby mi byla sympatická hned, chápává, milá, upřímná (to bylo fakt super, že, na rozdíl od toho, jak to bývá obvykle, kdy si hrdinové nic nevyříkají a jen si domýšlejí chybné závěry, Ruby vše řekla na rovinu) a ochotná překonávat překážky. Ani chvilku mi nelezla na nervy, což se mi u ženských hrdinek stane opravdu málokdy. Kniha je čtivá a styl vyprávění mi absolutně sedl. Oceňuji střídmější užívání sprostých slov, které u některých předchozích dílů bylo přehnané, erotické scény nejsou na každé druhé straně a popsány jsou taky dobře. Příběh Niala a Ruby si určitě ještě někdy přečtu.

16.07.2021 5 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

(SPOILER) Od knihy jsem dostala něco trochu jiného, než jsem čekala, ALE to není vůbec výtka - naopak hodnotím to jako obrovské plus.
Podle anotace jsem předpokládala, že Jackson - Netvor bude plný (v rámci žánru) obvyklé arogance, nepřístupnosti a popírání vlastních citů, Bianca se zamiluje jako první a bude trpět. Překvapivě je to právě Jakson, kdo je ten citlivější a musí mít s Biancou trpělivost, než se dočká svého šťastného konce. A ten závěr Biancy s Taylor mě fakt neskutečně pobavil.
Příběh je opravdu skvěle napsaný - čtivě a vtipně tak, že stránky mizí pod rukama, a než si toho jeden stihne všimnout, knížka končí.
Dočkáme se i vážnějších témat - vážná nemoc, pošramocené rodinné vztahy. Vedlejší postavy také fajn. Velice se mi to líbilo a doufám, že druhý díl bude.

18.06.2021 5 z 5

Graysonův slib Graysonův slib Mia Sheridan

Kniha mě jedním slovem nadchla. Ani jsem nečekala, že se mi bude tak líbit, a že mě tak vtáhne. Autorka má výborný styl psaní. Příběh má opravdu vše, co má správný román mít - skvěle vystavěnou zápletku, sympatické postavy, překvapivé i dojemné momenty, humor a happy end.

Kira byla úžasná, ten její nezdolný optimismus a životní elán bych chtěla mít. Grayson napohled tvrďák, který si nikoho nepustí k tělu, uvnitř zranitelný a citlivý. I vedlejší postavy (kladné i záporné) jsou dobře vykreslené.

I několik dní po přečtení na ni myslím a přemýšlím o ní. Rozhodně jsem nečetla naposledy a střihnu si i další knihy od Mii.

15.06.2021 5 z 5

Pravidla důvěrných vztahů Pravidla důvěrných vztahů Suzanne Enoch

Naprosto úžasná kniha, která mě strhla natolik, že jsem ji nemohla odložit, dokud jsem nebyla na konci. Uvítala jsem, že se tentokrát děj neodehrává v Londýně, tedy se neustále neomílalo možné poškození pověsti a celkově atmosféra byla mnohem více uvolněná. Vztah ústřední dvojice byl skvěle napsaný - od prvního setkání se postupně prohluboval až gradoval dojemným závěrem. Byla jsem i moc ráda za setkání s některými postavami z předchozích knih. Rozhodně povedený díl.

27.10.2020 5 z 5

Ztracené duše Ztracené duše Lisa Jackson

Mně se to jednoduše líbilo. Kniha byla čtivá od začátku až do konce. Opravdu napínavý děj a pro sérii New Orleans netradiční upírská zápletka rozhodně knihu oživila, potěší také opětovné setkání s postavami z předchozích dílů. Jak série pokračuje, jsou mi postavy stále sympatičtější, na znovunavázání příběhu Kristi a Jaye jsem se moc těšila.

22.09.2020 5 z 5

Zrozena k smrti Zrozena k smrti Lisa Jackson

Detektivní romány od Lisy mám ráda, ale tahle série mě za srdce opravdu nechytila. Zápletka mi připadala tak přitažená za vlasy, že jsem chvílemi měla pocit, že se nacházím v jihoamerické telenovele. Hlavní hrdinka mi lezla na nervy a bylo mi celkem jedno, co se s ní stane. Zbytečně dlouhé a natažené. Navíc mi u této série nejsou sympatické ani vyšetřovatelky. Za mě ne.

25.08.2020 1 z 5

Novicka Novicka Lisa Jackson

Líbilo se mi to, prostě typická Lisa. Kniha má zajímavou zápletku i spád. Nechybí sympatická dvojice detektivů z předchozích dílů. Příběh Valerie a Sladea mě také bavil. Jediné, co jsem nechápala a trochu mi to vadilo, byla Valeriina až chorobná naivita, co se týče chování její sestry

25.08.2020 5 z 5

Rychlá jízda Rychlá jízda Julie Garwood

Můj druhý nejoblíbenější díl série. Aiden a Cordie byli skvělí. Moc jsem se na ty dva těšila a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Skutečnost, že se děj tentokrát více zaměřil na romantickou linku mi nevadila, naopak. Brzy přečtu znovu.

23.06.2020 5 z 5

Oheň a led Oheň a led Julie Garwood

Řekla jsem si, že nejprve přečtu všechny dostupné díly série a teprve potom napíšu ke každé recenzi, abych mohla poměřit, která se mi líbila nejvíc. Přestože se jedná až o 6. díl, tak je to tahle. Příběh Sofie a Jacka si mě jednoduše získal. Nedokážu přesně říct, čím to bylo. Nejen že jsem ji přečetla jedním dechem (to ostatně skoro všechny ze série FBI), ale hlavně měla vše, co má podle mě kniha mít - sympatickou ústřední dvojici (při jejich špičkování jsem se kolikrát smála nahlas), napínavý děj a skvělé vedlejší postavy (Alec, Gil, Sofiin otec). Rozhodně doporučuji.

23.06.2020 5 z 5