seiwaa seiwaa komentáře u knih

Nikon D5100 - Od momentek k nádherným snímkům Nikon D5100 - Od momentek k nádherným snímkům Rob Sylvan

Kniha je skvělou pomůckou nejen pro začátečníky, kteří neradi čtou nepřehledné uživatelské manuály, ale i pro fotografické nadšence, kteří rádi rozšiřují svoje znalosti. Kniha je psána příjemným jazykem, působí jako byste konverzovali s kamarádem. Názorné ukázky fotografií podtrhují kvalitu knihy. Materiál neobsahuje zbytečně zdlouhavé a složité technické ani historické záležizosti, vše potřebné je vysvětleno srozumitelně! Doporučuji...

27.07.2013 5 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války 1, 2 Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války 1, 2 Jaroslav Hašek

Švejk není má parketa, ale každopádně obdivuji Haška za jeho osobitý a nezaměnitelný projev. Není divu, že si tuto knihu objevila spousta čtenářů.

07.11.2012 3 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Čekala jsem to dramatičtější a prožitější, ale opak byl pravdou. Přesto si zaslouží 4****. Je to klasika!

08.10.2012 4 z 5

Úžasné. Bojím se ale podívat se na ten film... :)))

08.10.2012 4 z 5

Tos přehnal, miláčku Tos přehnal, miláčku * antologie

Vtipné povídky o radostech i strastech na jedno z nikdy neomrzených témat - lásku a vztah mezi mužem a ženou.

16.04.2012 4 z 5

Žurnalistika, Praktická příručka Žurnalistika, Praktická příručka Lynette Sheridan Burns

Kniha je to praktická, bohužel však někdy příliš zdlouhavě popisuje to, co je samozřejmostí i 8letým dětem.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Pro tuto nádhernou knížku je hodno 6 z 5 hvězdiček. Doporučuji přečíst několikrát během života s například dvouletými prodlevami a porovnávat pocity. Je to legrace a člověk si na této knize parádně uvědomí, jak moc se změnil.

Oheň Oheň Henri Barbusse

Složitá kniha, kterou jsem se brodila stěží, ale po dočtení mě nadchla. Scény jsou občas drastické, pro citlivější jako jsem já i brutální, ale tak reálné, že vás nutí k zamyšlení.

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Vskutku propracovaná kniha s parádním námětem, perfektně skrytým. Donutí vás hledat metafory, vcítit se, prožívat .Tato kniha si zaslouží i 6 z 5 hvězdiček. Nečekaný konec vás dostane!

Smrt v Benátkách Smrt v Benátkách Thomas Mann

Velice působivá kniha, která decentně popisuje homosexuální vztah dvou naprosto odlišných mužů. Už jen téma vás uchvátí. Popisy prostředí vás zcela zachvátí a vcítíte se tak, jako byste to prožívali za hlavního hrdinu.

15.04.2012 4 z 5

Žalář nejtemnější Žalář nejtemnější Ivan Olbracht (p)

Psychologický román jako vyšitý, úžasně zpracovaný a vskutku zajímavý. Opět nejednoznačný konec, který vás donutí přemýšlet ještě dlouhou dobu po přečtení. Četlo se to opravdu jedním dechem!

Neslušné sny Neslušné sny Arnošt Lustig

Tvorba Arnošta Lustiga je velkolepá svou složitostí, nejednoznačností. Ale pro všechny milovníky knih by měla patřit mezi samozřejmou klasiku. Nečekané konce vás donutí přemýšlet o příběhu i po přečtení knihy.

Chladné srdce Chladné srdce Wilhelm Hauff

Pohádková knížka, ve které jako dospělý člověk vidíte mnohem více než mladší generace. Autorova psychická a životní situace se pochopitelně i v tomto díle odráží, což ale dětem samozřejmě uniká.

(Bude) vaše dítě vrah? (Bude) vaše dítě vrah? Cyril Valšík

Zajímavá kniha pro silnější žaludky. Chvílemi čekáte, že se stane úplně něco jiného, než s čím přijde vzápětí autor. Beletrie faktu je zajímavý žánr, který se ovšem nehodí úplně pro každého čtenáře.

Čekám zprávu, Bene Čekám zprávu, Bene Ildikó von Kürthy

Dost jsem se u ní zasmála. Autorka vtipně popisuje strasti 30-tileté hrdinky, ve které se leckterá žena uvidí. :) Doporučuji převážně tedy dámám samozřejmě.