Neslušné sny

Neslušné sny https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67904/neslusne-sny-67904.jpg 4 19 4

Ivka82
26.02.2020 5 z 5

Když jsem začala tuto knihu číst, zdálo se mi, že ji nejspíš nepřelouskám, autorův styl mi přišel složitý. Po pár stránkách jsem se však začetla a ačkoli je to trochu obtížnější čtení, začala jsem příběhy přímo hltat. A.Lustig má ohromný talent vykreslit detaily. A ty závěry jednotlivých novel člověka donutí nad nimi ještě chvíli uvažovat. Velmi zajímavé čtení, ačkoli jsem si knihu vybrala do čtenářské výzvy kvůli obálce, která se mi vůbec nelíbí a něčím je pro mě až děsivá.

Szevcza
11.01.2018 4 z 5

Koncentrovaná deprese...

seiwaa
15.04.2012 3 z 5

Tvorba Arnošta Lustiga je velkolepá svou složitostí, nejednoznačností. Ale pro všechny milovníky knih by měla patřit mezi samozřejmou klasiku. Nečekané konce vás donutí přemýšlet o příběhu i po přečtení knihy.

Junjun
02.10.2011 4 z 5

Zpočátku se mi kniha nečetla dobře - autor nepíše zrovna jednoduše a spousta souvislostí vyplyne až postupně. Modrý den se mi četl nejhůře, ale zbylé dvě novely byly skvělé. Zajímavé zpracování příběhů v době na konci války, kdy válka je jen jakoby doplněním základních příběhů.

Arnošt Lustig
česká, 1926 - 2011