(Bude) vaše dítě vrah?

Po pozoruhodném zmapování světa mladistvých prostitutů se zkušený publicista, scénárista a režisér Cyril Valšík ve své nové beletrii faktu pokouší najít odpovědi na otázku, jak se z obyčejného normálního dítěte, kluka či dívky, může stát vrah. V knize sledujeme osudy několika mladých lidí, kteří se zdánlivě bez motivu uchylují k zabíjení svých blízkých i cizích lidí. Spojnicí jednotlivých příběhů je postava Rolanda, který se po předčasné smrti své matky dostává do dětského domova, kde ho konfrontace se starším násilnickým chovancem poprvé přiměje k pokusu o zabití jiného člověka. Události nabírají spád, když se Roland v reakci na ponížení od rodičů své dívky rozhodne stát nájemným vrahem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/38864/bude-vase-dite-vrah-38864.jpg 3.819
Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Mladá fronta

ondras666

Zajímavá kniha českého autora. Po jeho předchozí knize jsem po ni sáhl v domnění, že to bude podobná kniha. Ale vyvedl mě z omylu.
Z počátku jsem se nemohl zorientovat v tom prolínání vzpomínek na dětství v cirkuse, na dětský domov a současnost. Časem si šlo zvyknout, ale co mě štvalo, tak to neustálé opakování určitých přívlastků a dovětků k osobám. Až z toho má člověk pocit, že autor snad trpí obsedantní potřebou to tak psát.
Téma vcelku dobré, ale čekal jsem trochu něco jiného.

Devil-Ivet
04.06.2016

Samotný námět není špatný, zpracování také ušlo (s přimhouřeným okem), ale jako celek to nestálo za nic. Nejvíc mě rozčilovalo neustálé opakování jako třeba: děda Bechleda od lam a velbloudů nebo červeno-modré maringotce s plechovým medvídkem na střeše či na úzkých bílých dveřích bylo v červeném srdíčku modrou barvou napsáno Adriana + Roland. To si mohl autor odpustit.

Lucka66
07.08.2014

Spíš než příběh nájemnýho vraha je to přběh kluka kterého vychoval cirkus a protlouká se děckým domovem a zažívá šikanu..velmi zajímavý, reálný příběh, četlo se to moc dobře :)

seiwaa
15.04.2012

Zajímavá kniha pro silnější žaludky. Chvílemi čekáte, že se stane úplně něco jiného, než s čím přijde vzápětí autor. Beletrie faktu je zajímavý žánr, který se ovšem nehodí úplně pro každého čtenáře.

Cyril Valšík

Cyril Valšík