Scathia Scathia komentáře u knih

Až se tě život zeptá Až se tě život zeptá Cecelia Ahern

Příjemná oddychovka s neotřelým tématem. Jsem ráda, že se autor nehrabal v popisování systému "života", ale soustředil se jen na proměnu hlavní hrdinky. Dodalo to tomu skvělou atmosféru.

28.10.2019 4 z 5

Hřbitovní kvítí Hřbitovní kvítí Jan Neruda

Jedna z klasik, ke které jsem se vrátila poprvé od střední školy. Tam jsem měla Nerudu ráda, byl pro mě takovým českým Charlesem Baudelairem. Je krásné vidět to, co nejlépe zvládne dobrá poezie, a to, že s rostoucím věkem se mění obsah a význam básní. Každých deset let bych si ho chtěla přečíst, aby rostl se mnou...

23.10.2019 5 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Skoro jsem dala pět hvězdiček, což nedávám často. Zajímavý námět na knihu a velmi zdařile psaný detektivní příběh, který brání člověku odložit knihu z ruky. Jsem ale velmi zklamaná z přemrštěně přeslazeného konce, kdy autor vše slepil tak, že by to tak dobře nedopadlo ani v telenovele. :-(

19.10.2019 4 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Sakra dobrá kniha! To, jak se lidé podřídí systému psychiatrické léčebny je skvělou paralelou pro politickou situaci (teda kombajn)...

13.10.2019 4 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Tohle je prostě klasika. Příběh Olivera je nádherný. Přidávám pátou hvězdičku za skvěle poschovávané průpovídky autora, který má prostě skvělý humor.

08.09.2019 5 z 5

Krizová intervence v kazuistikách Krizová intervence v kazuistikách Daniela Vodáčková

Zajímavě pojatá kniha. Líbí se mi, že neobsahuje neosobní teorii, ale přepisy rozhovorů, takže si to člověk může "ohmatat" v praxi. Bohužel je znát, že rozhovory byly smyšlené, naprosto všechny se odvíjejí dle jedné osnovy, rozuzlení vždy přijde do 3 stránek, líbilo by se mi, kdyby se kniha zaměřila v jedné kapitole na těžce nespolupracující klienty.

19.08.2019 4 z 5

Země bez konce Země bez konce Jorge Amado

Poutavě napsaný příběh z prostředí, o kterém se moc neví. Osobně mám moc ráda Jižní Ameriku, takže téma do čtenářské výzvy bylo jasné... Taky oceňuji, že kniha se v průběhu pořád dokola přikláněla k jedné straně a pak k druhé. Skoro do konce nebylo jisté, kdo vyhraje, autor nenadržoval nikomu. Doporučuji.

11.08.2019 4 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Velmi dobře napsaná detektivka... dlouho jsem netušila, zda jde o nadpřirozené jevy, nebo o sled logických příčin a následků. Poutavě napsaný příběh.

19.07.2019 4 z 5

Personální práce v malých a středních firmách Personální práce v malých a středních firmách Josef Koubek

Dost rozvláčné čtení, které by zvládlo být v desetinovém rozsahu. Dnes již neaktuální typy - rozpor s GDPR a chybělo mi více praktických příkladů aplikace do provozu...

16.07.2019 2 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Z toho příběhu dost mrazí. Celkově autor umí vykreslit děj a postavy, založil zajímavý příběh a dovršil to šíleným finále. I když jsem asi od poloviny knihy tušila, jak to zhruba dopadne, konec mě stejně odrovnal, protože byl mnohem, mnohem horší...

29.06.2019 4 z 5

Krvavý leden Krvavý leden Alan Parks

Nejsem fanda detektivek, ale občas se k nějaké dostanu - u této například díky čtenářské výzvě a musím říct, že je to dobře napsané. Sice je jasné, kdo je padouchem, ale přesto jsem to s chutí přelouskala až do konce. :-)

24.06.2019 4 z 5

Smrt nemá poslední slovo Smrt nemá poslední slovo Simone Troisi

Kdybych byla věřící, kniha by mi dala ještě asi víc. Občas jsem se ztrácela v některých pojmech. Ale přesto je to neuvěřitelně inspirující příběh, který si zaslouží být šířen.

16.06.2019 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Skvělý příběh o neskutečné lidské solidaritě v nelidském světě. Je to čtivé, je to děsivé a nesmí být zapomenuto.

10.06.2019 4 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Další povedená kniha. Trochu jsem se bála, že s novým příběhem upadne úroveň celkového příběhu, ale vrhlo se to do nových obrátek. Závěrem snad jen dodám, že jsem moc ráda, že Riggs neplánoval jednu dodatkovou knihu, ale s Podivnými se podle příběhu budeme ještě nějakou dobu potkávat... :-)

06.06.2019 4 z 5

Rozvoj dovedností dospělých lidí s mentálním postižením Rozvoj dovedností dospělých lidí s mentálním postižením kolektiv autorů

V některých ohledech již zastaralé (právní hledisko), ale jinak dobře napsané a nepřeberná studnice nápadů, co dělat s lidmi s postižením při jejich osamostatňování.

01.06.2019 4 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Mělo to švih až do konce... ale pozor spoiler, trochu mě mrzí, ten dobrý a sladký konec. :-)

14.05.2019 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Nemohla jsem se odtrhnout. Riggs prostě umí!

10.05.2019 4 z 5

Pomsta Pomsta Sandra Brown

Detektivky mě moc neberou, ale v rámci čtenářské výzvy jsem po jedné sáhla a musím říct, že byla opravdu moc dobrá a napínavá. Děj dobře rozkreslený, zajímavé postavy s dostatečnou hloubkou, sice žádný velký zvrat, ale mělo to tempo a spád. :-)

08.05.2019 4 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Tak tohle bylo opravdu něco. Očekávala jsem, že si lidstvo bez elektřiny povede špatně, že to ale půjde tak rychle, to jsem neočekávala. Stejně tak bych nepřišla na tolik způsobů, kvůli kterým může lidstvo vyhynout. Velmi dobrá kniha!

01.05.2019 5 z 5

Jak vést rozhovory s podřízenými pracovníky Jak vést rozhovory s podřízenými pracovníky František Bělohlávek

Jedna z nejlepších odborných knih. Skvěle zpracovaná teorie, ukázaná na konkrétních rozhovorech. Nejdříve čtenář si zkusí udělat vlastní úsudek a až následně ho porovnává s pohledem autora.

17.04.2019 5 z 5