Sayuri Sayuri komentáře u knih

Johanka z Arku Johanka z Arku Leo G. Linder

Historicky přesné a zajímavé, bohužel jsem čekala také románové zpracování, takže mě kniha nijak nenadchla :/.

14.06.2014 3 z 5

Templáři - Boží bojovníci, ďáblovi bankéři Templáři - Boží bojovníci, ďáblovi bankéři Frank Sanello

Informace v knize jsou hodně podrobné a dokonale zpracované, pokud chcete vědět celou historii templu, pak doporučuji, ale je to pouze sepsaná učebnice.

09.06.2014 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nebudu knihu kritizovat, protože jsem nedošla ani do čtvrtiny. Asi bych se nedonutila to přečíst až do konce, tak jsem to vzdala hned na začátku. Příjde mi to až příliš jednoduché a pár prvních vět mi stačilo. Otevřela jsem ji jen kvůli doporučení a bohužel to není můj svazek knihy. Chápu, že se to některým slečnám líbí, hlavně těm, co si nepotrpí na složitém příběhu, ale čtou jen tak z nudy. Pro mě to bylo jako si pustit komedii, u té taky nikdy nevydržím dokonce, protože mi to přijde jako ztráta času.

23.05.2014 2 z 5

Buddha a Kristus Buddha a Kristus Leopold Procházka

Porovnávání křesťanství s buddhismem, základy jsou téměř totožné. Ježíš se možná učil budhismu (?). Kniha není až tak záživná na čtení, ale obsahově přínosná.

23.05.2014 5 z 5

Drahé kameny Drahé kameny Rudolf Ďuďa

Čekala jsem něco i o léčivých účincích kamenů, tahle kniha je jen čistě vědecky založená, ale nelituji, že jsem ji našla v naší "staré" knihovničce a otevřela ji, jsou v ní i překvapivé informace pro lajky jako já :D :).

09.05.2014 3 z 5

Sokrates Sokrates Dan Millman

Ještě teď jsem v němém úžasu po přečtení knihy. Opravdu musím přiznat, že takové zakončení jsem nečekala. Paráda! Téměř mě odradily těžké události, které Sergeje potkaly, ale rozhodla jsem se číst dál, abych zjistila, jak se z něj stal tak úžasný člověk a stálo to za to! Takže nenech se se odradit, konec za to stojí :)))

09.05.2014 5 z 5

Dějiny astrologie Dějiny astrologie Peter Berling

Tuto knihu shledávám jako velice užitečnou. Nejen, že mě hned uchvátila a já ji tak přečetla během pár dní a těšila se na ni více a více, ale věřím, že každý, kdo se zajímá o astrologii a podobným vědám, v ní nalezne skvělé informace a pochopení souvislostí, jako např. živly, Bohové (germánští, řečtí, římští, egyptští atd.), Planety, tarot. Vše je to propojené a po přečtení první poloviny knihy to dává větší až najednou logický smysl. Doporučuji hlavně těm, co rádi historii.

01.05.2014 5 z 5

Prótagoras Prótagoras Platón

Velice zajímavé a poučné, ovšem řekla bych, že i tohle je trochu moc, mysl je vážně úžasný nástroj, ale podle mě zlý pán. Nevyžívám se zrovna nad tím, když někdo o něčem moc přemýšlí, ale i přesto Sokrata i Protagoru obdivuji a své doby to byli úžasní muži, kteří se zasloužili slávou až do dnes.

16.04.2014 4 z 5

Leonardo da Vinci Leonardo da Vinci Leonardo Da Vinci

Chybělo mi tam trochu z jeho soukromého života a taky jsem čekala něco více o jeho dílech, například skrytých poselstvých ohledně Jana a autoportrétech. Jinak se mi ale četlo dobře a velkou radost mi udělaly aforismy ;).

07.04.2014 4 z 5

Kniha o egu Kniha o egu Osho

Velmi doporučuji :), opravdu si člověk uvědomí co je ego a co jeho "já" a dá se na tom skvěle zapracovat. Nejvíce se mi líbí, že člověk musí ego živit, rozvíjet ho co nejvíce a až má dost a zjistí, že se stále žene za něčím v bludném kruhu, tak ego zahodí a je svobodný :)) ;).

04.04.2014 5 z 5

O strachu - Pochopení a přijetí životních nejistot O strachu - Pochopení a přijetí životních nejistot Osho

Zezačátku ve mě Osho probudil neskutečný strach, který jsem netušila, že ve mě dřímá. Nakonec mě zase kniha hezky uklidnila a povzbudila :).

16.03.2014 5 z 5

Svoboda - odvaha být sám sebou Svoboda - odvaha být sám sebou Osho

Jsem nadšená, jedna z nejlepších (mám takový pocit, že tohle říkám skoro o každé :D). Přišlo mi jako bych ji už někdy četla, ale to protože o svobodě mluví už v jiných svých knihách. Navíc se mi líbí, že píše stále dokola to samé, člověk si to opravdu zapamatuje! :D Je to moc dobrá knížka, hodně mi pomohla, hlavně, že nejdůležitější není osvobození se od něčeho, ale také k něčemu :o).

10.03.2014 5 z 5

Poutník – Mágův deník Poutník – Mágův deník Paulo Coelho

Mágův deník podporuje čtenáře ve víru a naději, v sílu a vytrvalost. Mám moc ráda Paulovi knížky a tahle je pro mě jedna z nejlepších!

27.02.2014 5 z 5

Čísla života Čísla života Dan Millman

Moc doporučuji, našla jsem spoustu odpovědí. Popis dokonale sedí na mě a na hodně známých s kterými jsem se o knihu podělila. Nalezla jsem více než jsem hledala.

22.02.2014 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Zatím nejlepší povinná četba, kterou jsem četla, tahle je podle mě opravdu důležitá! Byla jsem po celou dobu naprosto ponořená do děje, cítila jsem hrůzu, strach, úzkost, ale i sílu přátelství a celkově lítost nad tím vším, co se v 1. sv. válce událo, takže na konci knihy jsem si pěkně poplakala a zároveň si uvědomila, že můžeme být vděční za dnešní dobu!

11.02.2014 5 z 5

Brána k opravdovému zasvěcení Brána k opravdovému zasvěcení František Bardon

Ke knize se budu ještě hodně vracet. Je to jedna z knih, ve kterých u mě nebylo lehké všemu ihned porozumět, ale časem k tomuto pochopení člověk dospěje. Doporučuji.

18.01.2014 5 z 5

Soucit - vrchol lásky Soucit - vrchol lásky Osho

Osho je a vždy pro mě bude nejlepší Mistr 20.-21. století. Jeho učení je nepřekonatelné.

18.01.2014 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Krásná kniha a poutavý příběh. Coelho je génius, dodalo mi to spousty vnitřní síly! :)

10.12.2013 5 z 5

Astrální putování Astrální putování Serge Georg

Určitě se k této knize vrátím až budu připravena na OBE :). Jinak je to moc hezky popsané ;).

28.11.2013 3 z 5

Cesta k vnitřnímu pokoji Cesta k vnitřnímu pokoji Ellen Gould White

Kniha je zajímavá, ale musím se přiznat, že mi dělalo problém ji dočíst. Nejvíce se mi líbily krátké příběhy, které ukazovali na nějakou boží ctnost, ale jinak mě samotný text autorky příliš nezaujal. Každopádně to trochu "nakoplo" moji víru, takže jsem ráda, že jsem to nakonec dočetla - ovšem k vnitřnímu pokoji mne nedovedla.

21.11.2013 3 z 5