Buddha a Kristus

Buddha a Kristus https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34746/buddha-a-kristus-34746.jpg 5 4 2

Podtitul: Karma: buddhisticko-křesťanské pojetí Karma a její buddhisticko-křesťanské pojetí Tato kniha je převedením moudrých rad a úvah autora spisovatelkou Irenou Šindelářovou do jazyka našich dnů. Rady k cestě do vlastního nitra a k poznání sebe sama opravdově nabízí pouze ten, kdo sám svým vývojem prodělal mnohé změny. Kristus a Buddha, tieto dve najväčšie osobnosti duchovnosti a náboženstva našej civilizácie, majú veľa spoločného. Zároveň sa vzájomne ovplyvňujú kresťanstvo a budhizmus ako kultúry aj ako náboženské systémy. Autor ich skúma a porovnáva, pričom sa zameriava na to, čo je im spoločné v snahe prispieť k tolerancii a vesmírnej jednote.... celý text

Mareček1993
23.03.2020 5 z 5

Super kniha. Pomohla mi pochopiť viac Krista a jeho prepojenie s niektorými aspektami buddhizmu. Určite odporúčam.

Sayuri
23.05.2014 5 z 5

Porovnávání křesťanství s buddhismem, základy jsou téměř totožné. Ježíš se možná učil budhismu (?). Kniha není až tak záživná na čtení, ale obsahově přínosná.