Johanka z Arku

Životní osudy francouzské národní hrdinky, Johanky z Arku, inspirovaly mnoho umělců. Německý spisovatel a režisér Leo Linder pojal tuto historickou postavu poněkud netradičním způsobem: nepředkládá čtenářům jednoznačný názor, ale umožňuje jim vytvořit si vlastní na základě postojů Johančiných současníků, ať už to byli významní jedinci nebo prostí lidé. Na pozadí různých situací pozvolna vyplývá na povrch Johančin charakter. Panna orleánská se nám neukazuje jen jako Bohem vyvolená hrdinka, která vedla francouzská vojska proti anglickému nepříteli a obětovala na oltář svůj mladý život. V podání Leo Lindera poznáváme v Johance i obyčejnou venkovskou dívku, která leckdy pociťuje rozpaky nad svými výjimečnými schopnostmi. Autor pravidelně doplňuje autentické vyprávění zasvěcenými historickými komentáři a díky této formě vzniklo dílo vskutku netradiční, poučné a velmi poutavé......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45672/big_johanka-z-arku-QCm-45672.jpg 3.730
Literatura světová, Romány, Historické romány

01.06.2021

Docela dobré.

Bandini
21.04.2021

Cekal jsem nudu, ale kniha je zajimava a cte se snadno. Konecne jsem se dozvedel, jak to s tou Johankou bylo.

Sayuri
14.06.2014

Historicky přesné a zajímavé, bohužel jsem čekala také románové zpracování, takže mě kniha nijak nenadchla :/.

Levandulová
16.08.2013

Moc hezky zpracovaná kniha. Minimum smyšleností ,autor se drží faktu.

Janyssek
07.06.2013odpad!

Čekala jsem románové zpracování....Bohužel mi kniha připomíná spíše učebnici dějepisu:-(