Johanka z Arku

Johanka z Arku https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45672/bmid_johanka-z-arku-QCm-45672.jpg 4 33 7

Životní osudy francouzské národní hrdinky, Johanky z Arku, inspirovaly mnoho umělců. Německý spisovatel a režisér Leo Linder pojal tuto historickou postavu poněkud netradičním způsobem: nepředkládá čtenářům jednoznačný názor, ale umožňuje jim vytvořit si vlastní na základě postojů Johančiných současníků, ať už to byli významní jedinci nebo prostí lidé. Na pozadí různých situací pozvolna vyplývá na povrch Johančin charakter. Panna orleánská se nám neukazuje jen jako Bohem vyvolená hrdinka, která vedla francouzská vojska proti anglickému nepříteli a obětovala na oltář svůj mladý život. V podání Leo Lindera poznáváme v Johance i obyčejnou venkovskou dívku, která leckdy pociťuje rozpaky nad svými výjimečnými schopnostmi. Autor pravidelně doplňuje autentické vyprávění zasvěcenými historickými komentáři a díky této formě vzniklo dílo vskutku netradiční, poučné a velmi poutavé...... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Domino

Jean D´Arc , 1995

Emik87
Emik87
14.02.2024 3 z 5

Četla jsem knihu už před lety a tak jsem od ní asi čekala něco jiného. Spíš zajímavý román, ale jsou to spíš sepsaná fakta.

MarcoPolo936
MarcoPolo936
21.05.2023 4 z 5

" Zrazena králem, upálena církví" Moc dobře napsáno, je to jinak podaný historický román o Johance z Arku. Skoro literatura faktu. Doba šílené stoleté války. Myslím, že král Karel VII. byl zbabělec a maršál hrabě Gilles de Rais totální stvůra.

Antibabiš
Antibabiš
01.06.2021 1 z 5

Docela dobré.

Bandini
Bandini
21.04.2021 3 z 5

Cekal jsem nudu, ale kniha je zajimava a cte se snadno. Konecne jsem se dozvedel, jak to s tou Johankou bylo.

Sayuri
Sayuri
14.06.2014 3 z 5

Historicky přesné a zajímavé, bohužel jsem čekala také románové zpracování, takže mě kniha nijak nenadchla :/.

Levandulová
Levandulová
16.08.2013 5 z 5

Moc hezky zpracovaná kniha. Minimum smyšleností ,autor se drží faktu.

Janyssek
Janyssek
07.06.2013 odpad!

Čekala jsem románové zpracování....Bohužel mi kniha připomíná spíše učebnici dějepisu:-(

Jana z Arku, 1412-1431

Leo G. Linder