Sayuri Sayuri komentáře u knih

Mefisto a androgyn Mefisto a androgyn Mircea Eliade

Tato kniha je plná užitečných poznatků a komparací východního a západního náboženství. Moc doporučuji zejména studentům religionistiky, je velmi obohacující :).
Obsahuje plno buddhistických, hinduistických, tibetských, křesťanských a židovských náboženských mýtů a filozofických pojmů.
Doporučuji.

01.02.2021 5 z 5

Zakázaná kniha o Panně Marii Zakázaná kniha o Panně Marii Roland F. Hock

Nerozumím také moc dobře, co je na této knize Zakázané?! Kniha mě bavila, přečetla jsem ji na jedno posezení, ale moc mi nedala. Ne to, co jsem očekávala, že se dozvím něco fascinujícího o Ježíšovi a Janu Křtiteli, nebo o samotné Marii a svaté Anně. Chápu, proč toto evangelium není v Bibli, nemá moc velký význam pro víru jako takovou, ale myslím, že všichni, kdo mají rádi Marii o ní uvítají nové informace, zaujalo mě to, ale čekala jsem více :), navíc nic z Bible nevyvrací, naopak.

14.03.2016 4 z 5

Tajemství sedmi závojů Tajemství sedmi závojů Ruediger Schache

Ve skutečnosti nám nemusí dělat problém pokora, laskavost a podobné ctnosti, třeba můžeme být svatí ale pořád můžeme mít pocit, že se sebou bojujeme. Některé věci přehlížíme právě přes závoje. U každého jiný závoj, ale v podstatě stačí jeden a už omezuje nejen úhel pohledu ale i náš život. Moc doporučuji poznat závoje, o nic se nemusíte snažit, stačí přečíst a uvědomění přijde samo.

04.11.2015 5 z 5

Čtyři pilíře smyslu života Čtyři pilíře smyslu života Dan Millman

Od Dana Millmana jsou knihy, které po přečtení nikdy nezapomenete, vašemu životu dají něco úplně nového, jiný rozměr. O téhle knize to říct sice nemůžu. Popravdě už ted nevím o čem vlastně byla, ale vím, že v danou chvíli pomohla a splnila svůj účel, doporučuji však, počkejte až k vám přijde kniha sama :).

04.11.2015 5 z 5

Graciana: tajemná tvář perly Graciana: tajemná tvář perly Gabriele Marie Schuster

Narazila jsem na tuto knihu náhodou. Četla jsem ji jako jednu z mých prvních e-knih a musím přiznat, velice mě upoutala, každou chvíli jsem se těšila az ji zase budu číst. Někdy i tak napínavé, že jsem četla při chůzi. Hlavně vztahy a emoce postav autorka líčila moc hezky. Plný počet vsak nemůžu dát, chvílemi se mi zdálo, že je příběh trochu pubertalní, hezky řečeno :).

04.11.2015 4 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Tato kniha pro mě neměla žádný smysl, jedině to, že jsem s ní vyplnila nudné chvíle při čekání na autobus apod. Na to, že je to povinná četba jsem byla mírně zklamaná, protože jsem čekala hlubší smysl. Asi byl její účel spíše pobavit, což podle mě splnila, ale bohužel nemůžu hodnotit lépe :).

03.09.2014 3 z 5

Šaolin - Nemusíš bojovat, abys zvítězil Šaolin - Nemusíš bojovat, abys zvítězil Bernhard Moestl

Doporučuji všem. Pro všechny typy lidí, kteří chtějí dosáhnout harmonie se sebou samým i s ostatními lidmi, v rodině, v práci, ve škole. Kdekoliv jste, tato kniha dokáže, že na tom nezáleží, jde vždy jen o vás.

03.09.2014 5 z 5

Tudorovci – Král, královna a milenka Tudorovci – Král, královna a milenka Anne Gracie

Hodně zajímavé :), miluji historické romány a seriál jsem naštěstí neviděla, takže díky tomu mě kniha bavila nejspíš více, i přesto jsem si ale postavy představovala jako ty v seriálu :( :D.

28.08.2014 3 z 5

Sibyla, proroctvo kráľovnej zo sáby Sibyla, proroctvo kráľovnej zo sáby Sibyl Cumaean

"Milujte proto všechno, co roste, milujte všechno, co kolem sebe vidíte, protože tím milujete především sebe."
Sibyla byla moudrá žena! Škoda, že dnes už ji zná málokdo...

26.08.2014 3 z 5

Tibetské mistrovské metody Tibetské mistrovské metody Tarthang Tulku

Jedna ze slabších duchovních knížek :), ale myslím že pro začátečníky super.

07.07.2014 4 z 5

Rok se svatými Rok se svatými Vera Schauber

Prošla jsem ji pečlivě ale díky vybírání jména (ke křtu) to nebylo nijak drastické :D :).

01.07.2014 5 z 5

Barunčin hodný pejsek Barunčin hodný pejsek Luce - Andrée Lagarde

Když jsem byla dítě neuvěřitelně se mi líbili tyto obrázky a přiznávám, že text mě nikdy více nezaujal :D.

01.07.2014 5 z 5

Koinonia Koinonia kolektiv autorů

Jeden z nejlepších křesťanských zpěvníků :), moc pěkné písničky i s akordy.

30.06.2014 5 z 5

Marana tha - Pane, přijď! Marana tha - Pane, přijď! Eva Muroňová

Přehledné, hodilo se mi to, i když nejsem dítě :D.

30.06.2014 5 z 5

Kancionál Kancionál neznámý - neuveden

Dostala jsem ke křtinám, abych mohla na mších zpívat :D, ale nijak zajímavé čtení.

30.06.2014 3 z 5

Atlas světa - s aktualizovanými tematickými mapami Atlas světa - s aktualizovanými tematickými mapami kolektiv autorů

Klasický atlas, pro mě super, protože je formát A5, takže mnohem lepší než ty velké.

30.06.2014 4 z 5

Čítanka pro 3. ročník SOŠ Čítanka pro 3. ročník SOŠ Josef Soukal

Obsahuje důležité úryvky povinných četeb, dobře se s ní pracuje a díky ní jsem přečetla pár nepovinných děl ;).

30.06.2014 4 z 5

Kniha stínů – Slavná a starodávná pro vědmy a čarodějnice Kniha stínů – Slavná a starodávná pro vědmy a čarodějnice Silver RavenWolf (p)

Hodně věcí mi tam chybí, ale základy tam jsou ;).

29.06.2014 4 z 5

Moudrost pokojného bojovníka Moudrost pokojného bojovníka Dan Millman

Výborné :), vysvětleny všechny nejasnosti, spíše kniha, kterou kdykoliv a kdekoliv můžete otevřít na radu :).

21.06.2014 5 z 5

Kleopatra Kleopatra Georg Ebers

Četla jsem už hodně románů o Kleopatře, proto už jsem hodně vybíravá a tenhle mě bohužel moc neupoutal.

14.06.2014 3 z 5