Soucit - vrchol lásky

Soucit - vrchol lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26551/soucit-vrchol-lasky-26551.jpg 5 13 2

Osho zde nabízí svůj vlastní pohled na to, co je to soucit a opravdová láska. Vysvětluje rozdíl mezi soucitem a citem, mezi formální potřebou konat dobro a hlubokým pochopením, sjednocením se s jinou bytostí.

Duchovní literatura , Esoterika, astrologie, okultismus

Vydáno: , Eugenika

Compassion - The Ultimate Flowering of Love , 2004

Georges1
17.08.2019 5 z 5

Nádherná kniha s mnoha velice hlubokými a pravdivými myšlenkami. Chci ovšem hned na začátek svého komentáře připustit jeden pro mne základní fakt, jenž zní, že na tuto knihu je zapotřebí aby u každého z nás dozrál ten správný čas. Je zde mnoho poznání, která si snadno můžeme vztáhnout na sebe, nemusíme porozumět pravé podstatě daného slova a ihned skrze své ego budeme na knihu i celý odkaz koukat jiným pohledem. (Pokud tomu ve své hlavě dáme svolení). S vděčností vyjadřuji obdiv a radost, že se mi kniha dostala do rukou neboť mi mnoho událostí i věcí, které se dějí bylo objasněno a dávají nyní ten "jiný" smysl, který hledám. Procitnutí ze systému v kterém mylně žijeme a opětovné získání "dětské" svobody je velký krok pro každého z nás. A ač každý z nás má svou vlastní životní cestu, jeden faktor je stejný pro nás pro všechny, člověk má ve všem začít pouze a jen u sebe.

Křesťanství poukazuje na sobeckost jako na velmi špatnou vlastnost, jsme tu přeci hlavně pro druhé lidi, ale pokud se ponoříme do významu slova, jak můžeme druhým ukázat cestu ke světlu z tunelu, když sami v něm máme velký zával? Jedu je v naší společnosti více než dost, tak není zapotřebí přidávat další, dejme si do pořádku vše před vlastním prahem a změna nechť sama započne.

S temnotou není třeba bojovat, postačí zapálit svíčku. :)

Sayuri
18.01.2014 5 z 5

Osho je a vždy pro mě bude nejlepší Mistr 20.-21. století. Jeho učení je nepřekonatelné.

Osho
indická, 1931 - 1990