Svoboda - odvaha být sám sebou

od:


KoupitKoupit eknihu

Osho pokračuje v sérii promluv na různá ucelená témata. V knize nazvané Svoboda Osho mluví o tom, co je to opravdová svoboda. Rozlišuje tři rozměry svobody: fyzický, psychologický a duchovní. Varuje před zotročováním, které na lidech páchá stát, politické systémy a náš běžný způsob vzdělávání, a tvrdí, že svobodný není ani ten, kdo patří k nějakému náboženství. Vrcholem svobody je podle Osha uvědomění, že nejsme ani tělem, ani myslí - uvědomění, jež přichází jako výsledek meditace....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26552/svoboda-odvaha-byt-sam-sebou-26552.jpg 4.915
Vydáno:, Eugenika
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
anansie
09. srpna

Takové povznášející čtení na jeden večer, když má člověk filozofickou náladu. Ovšem čtení pro vyzrálejší duše, které jsou schopné pochopit tu svobodu vycházející ze zodpovědnosti, o které Osho hovoří.

Sayuri
10.03.2014

Jsem nadšená, jedna z nejlepších (mám takový pocit, že tohle říkám skoro o každé :D). Přišlo mi jako bych ji už někdy četla, ale to protože o svobodě mluví už v jiných svých knihách. Navíc se mi líbí, že píše stále dokola to samé, člověk si to opravdu zapamatuje! :D Je to moc dobrá knížka, hodně mi pomohla, hlavně, že nejdůležitější není osvobození se od něčeho, ale také k něčemu :o).