Svoboda - odvaha být sám sebou

Svoboda - odvaha být sám sebou

Osho pokračuje v sérii promluv na různá ucelená témata. V knize nazvané Svoboda Osho mluví o tom, co je to opravdová svoboda. Rozlišuje tři rozměry svobody: fyzický, psychologický a duchovní. Varuje před zotročováním, které na lidech páchá stát, politické systémy a náš běžný způsob vzdělávání, a tvrdí, že svobodný není ani ten, kdo patří k nějakému náboženství. Vrcholem svobody je podle Osha uvědomění, že nejsme ani tělem, ani myslí - uvědomění, jež přichází jako výsledek meditace....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26552/svoboda-odvaha-byt-sam-sebou-26552.jpg 4.915
Vydáno:, Eugenika

anansie

Takové povznášející čtení na jeden večer, když má člověk filozofickou náladu. Ovšem čtení pro vyzrálejší duše, které jsou schopné pochopit tu svobodu vycházející ze zodpovědnosti, o které Osho hovoří.

Sayuri
10.03.2014

Jsem nadšená, jedna z nejlepších (mám takový pocit, že tohle říkám skoro o každé :D). Přišlo mi jako bych ji už někdy četla, ale to protože o svobodě mluví už v jiných svých knihách. Navíc se mi líbí, že píše stále dokola to samé, člověk si to opravdu zapamatuje! :D Je to moc dobrá knížka, hodně mi pomohla, hlavně, že nejdůležitější není osvobození se od něčeho, ale také k něčemu :o).