Sauerkraut Sauerkraut komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Napínavé, čtivé. Mizení lidí i paralelní vesmíry patří k vděčným tématům. Ani autor neví, jestli ho někdo nemystifikoval. A my nevíme, zda nás nemystifikoval autor.

23.01.2019 5 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Pěkná a napínavá story o mladé holce, která lehkovážně kývla na skoro sebevražednou misi. Život v ilegalitě je nepředstavitelný, ale ona se zde tak nějak naučí fungovat. Naučí se žít na hraně života a smrti s kapslí kyanidu v kapse. Nakonec, vždyť je válka a život nemá velkou hodnotu. Začátek je trochu pomalejší, konec překvapivý. Oceňuju spisovatelovy znalosti francouzských reálií.

21.01.2019

Muřinoh a Krchomilka Muřinoh a Krchomilka Milan Valenta

pěkné čtení, ale takové nostalgické, smutné

05.11.2018 5 z 5

K čemu je dobrá válka? K čemu je dobrá válka? Ian Morris

Ale ano, dává to docela smysl. Autor nás provedl dějinami bojů a válčení od počátku světa až po svoji vizi singularity s umělou inteligencí (od singularity k singularitě, řečeno s nadsázkou). Jeho teze o potřebě hodno/trochu zlého policajta (USA), který musí dohlížet na dění ve světě, aby se nezřítil do špatných konců, vyznívá trochu nepřesvědčivě, ale co už. Oceňuji přehledné a chronologicky seřazené kapitoly i jasnou terminologii, která umožní čtenáři se neztrácet (Leviathan, efekt Červené královny, globocop, uvězňování,....). Četlo se mi to dobře

09.10.2018 5 z 5

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Pěkná česká detektivka o obyčejných i bohatých lidech za hranou zákona. Zápletka uvěřitelná i na město jako je Jindřichův Hradec. Hlavní hrdina je sympaťák. Rád používá pěsti, ale zároveň není žádným terminátorem bez duše.

10.09.2018 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Martin Goffa

zatím asi nejlepší příběh od Martina Goffy. Paráda, doporučuji

12.06.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Vše ok, naprosto strhující. Jen ty neustále se opakující propletence jednotlivých rodin nebyly vždy pro příběh nezbytné.

07.06.2018 4 z 5

Moucha Moucha Dominik Dán

Zajímavá kniha na motivy skutečných příběhů. Jediné, co mi vadilo, je neustálé zdůrazňování autora, že za komančů bylo všechno ok a po "plyšáku" vše špatně.

28.02.2018 4 z 5

Anděl temnoty Anděl temnoty Caleb Carr

Knížku jsem si stáhla do mobilu. Četla se skvěle. Parta vyšetřovatelů narazila na mimořádně nebezpečnou sokyni, jež využívá všech možných úskoků, iluzí a klamů. Stevie je šikovný vypravěč a třeba jeho popis soudního procesu - to byla fakt lahůdka.

29.01.2018 5 z 5

Psychiatr Psychiatr Caleb Carr

Možná je příběh zdlouhavý a občas pomalejší, ostatně jako ten svět drožek a fiakrů před boomem automobilismu. Přesto je napěchovaný úžasně zajímavými informacemi o prostředí NY na přelomu 19. a 20.století. Vývoj psychiatrie s poukazem na evropské školy, imigranti, mafie, společnost a její zrcadlo...to vše nám velmi zvolna a plynule vypráví v ichformě jeden z týmu vyšetřovatelů ohavných vražd. Členové vyšetřovací skupiny jsou sympaťáci, určitě si většina z nich získá srdce čtenáře.

08.01.2018 5 z 5

Ohnivé znamenie Ohnivé znamenie Juraj Červenák

tímto dílem jsem dočetla celou pětidílnou sérii. Nevím, jak budu dál žít do doby, než autor napíše pokračování. Od poslední stránky je mi po těch třech strašně smutno :((((

23.12.2017 5 z 5

Infernum: Každé zlo má svou příčinu Infernum: Každé zlo má svou příčinu Mark Maria Kraft

No, moc mě nenadchla ani forma ani obsah. Dialogy nic moc, postavy s křestními jmény málo osobní, hlavní hrdinka hysterka. Druhá polovina děje byla podstatně lepší a čtivější, takže dávám nakonec za tři

18.12.2017 3 z 5

Diabol v zrkadle Diabol v zrkadle Juraj Červenák

Skvělý spád, napínavá anabáze. S každou stránkou jsem litovala, jak rychle se blíží konec příběhu. Už to tu někdo vzpomínal, ale ten děj mi také připomněl staré dobré "indiánky". A Jaroš je Vinnetou - zkušený stopař, jehož charakterizuje málo zbytečných řečí a hodně vykonaných činů. Vídeň a okolí (už tak poznamenané dávnější tureckou hrozbou) nyní čelí odplatě fanatických evangelíků. Naši hrdinové však vše zdárně dotáhnou do úspěšného konce a slaví vítezství. Ať již jakkoliv hořké, Pyrrhovo....to si ale uvědomí jen Barbarič.

10.12.2017 5 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Vraždy mladistvých šlechticů v Praze slibují napínvé čtení. Prostředí zhýralé Prahy plné intrik tentokrát nahraje vyšetřovacímu umu Barbariče, zatímco von Stein zůstává poněkud vzadu. A Jaroš? Ten se sice činí, avšak kostlivci v jeho vlastní skříni mu nepříjemně dýchají na záda. Rozuzlení alá Agáta Christie, (viz mnoho účastníků rozpléta případ v jedné místnosti) je vítané, protože je jasně přehledné. Těším se na další díl

04.12.2017 5 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

No, to je tedy povedená trojka: lehce zhýralý, ale dobrosrdečný protestantský měšťan Barbarič, jehož helvítská víra je všelijaká, jen ne pevná. Pak katolický důstojník, pro kterého je celoživotní poslání zabíjet nepřátele. Ten je pro změnu hluboce věřící, ale tvrdý jak kámen a zároveň spravedlivý, a jako skála pevný ve svých zásadách (pán von Stein). No a jeho deviantní pobočník Jaroš, jenž disponuje hlubokými znalostmi lidského těla i bolesti, a který bez řečí splní všechny pánovy rozkazy. Určitě se na svých misích skvěle doplňují a společně rozluští nechutné korupční a politické machinace. První díl z hornického města Banské Štiavnice se mi líbil a už jsem si koupila dlší dvě pokračování. Tyhle hochy můžu, nejvíc z nich je mi sympatický asi Joachim, pán ze Steinu

17.11.2017 5 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Knihu jsem začala číst stylově - v Brně na "Mendláku", který je každodenní součástí mého pracovního života. Takže genius loci určitě zapracoval v tom kladném slova smyslu. Příběh se čte lehce a rychle. Historické aspekty Brna a Moravy ve 2.pol. 19.století, genetika, etika, eugenika, paradoxy dějin i osudy jednoho německého mnicha, který předběhl dobu - to vše je popsáno čtivě a zajímavým způsobem. Neméně nadšeně člověk hltá osudy postiženého vědce Lamberta. Zápory: vypravěč je sarkastický, zahořklý a protivný. Jeho věčné ohánění se "neviditelnou rukou přírody" a světonázor typu "já to vím nejlíp", působí příliš nadřazeně. Useknutý konec je rozpačitý.

30.10.2017 3 z 5

Sarajevská princezna Sarajevská princezna Edo Jaganjac

Občanská válka je obzvláště hnusná, přičemž běžný občan nic neznamená. Z knihy vyplývá hrozná bezmoc prostých lidí, kteří tvoří světovým médiím jakousi bizardní reality show. Kromě hlavní linie záchrany dítěte mě nejvíc zaujalo neadekvátní chování jednotlivců z UNPROFOR. V dobrém pak postoj personálu špitálu, který si za každou cenu snaží zachovat lidskost tam, kde lidský život už dávno nic neznamená.

19.10.2017 5 z 5

Poklad ve Stříbrném jezeře Poklad ve Stříbrném jezeře Karel May

Perfektní děj, kterému nechybí vůbec nic. Nádherná divočina, tajemné jezero, staré předkolumbovské legendy, stříbrné naleziště, hluboké lesy a nebezpečné skály.... Trampové jsou schopni strašlivých nepředstavitelných vražd a podlých krádeží. Proti nim však stojí bílí i indiánští hrdinové, kteří pevně věří, že konat spravedlnost a pomáhat se vyplatí i na tak šíleném místě, jakým je Divoký západ.

10.10.2017 5 z 5

Převtělený mstitel Převtělený mstitel Craig Russell

U mě dobrý. Mám ráda historii a německé reálie. Klidně i od Brita. Jan Fabel z Fríska je mi sympatický a oceňuji, že se nesnaží podobat postavám ze severských detektivek. Nejvíc působivá byla vzpomínka starého pána na kobercový nálet.

02.01.2017 5 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Četlo se to snadno a rychle. Prvních sto stran mi to silně připomínalo román Dracula. Každopádně to byl fajn zážitek s užitím reálií a historických událostí. Zbytek byl ve znamení stírání reality a fantasmagorie, což zrovna nemusím, ale budiž.

20.04.2016 4 z 5