sasena sasena komentáře u knih

Dům na útesu Dům na útesu Rachel Abbott

Taky jsem se nemohla odtrhnout, knížka je napsaná tak, že vás nepustí, ale ten konec...

19.11.2020 3 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Jako horor dobrý, postupné dodávání informací o tom, co se vlastně stalo, udržuje napětí až do konce. Hřbitov zvířátek je jasná inspirace, ale mně se Jáma líbila víc. I když možné, že hororové finále zvolil autor z bezradnosti, jak to všechno vysvětlit. :-D

15.11.2020 4 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Hezky se to čte, nepřipadalo mi to zdlouhavé, ale bude to jedna z knih, ke kterým se vracet nebudu.

08.11.2020 3 z 5

Jepice Jepice James Hazel

No nevím, dost dlouho jsem si myslela, že je to na 5*, ale od chvíle, kdy se do vyšetřování namotala Jessica, jsem tomu přestávala věřit. Najednou měla přístup ke stejným informacím, jako advokát, který je ale vázán mlčenlivostí a tím to pro mě ztratilo věrohodnost. Navíc, velmi časté indispozice hlavního hrdiny by mu myslím nedovolily ani řídit auto, natož úspěšnou advokátní firmu a náročné vyšetřování. A ten překombinovaný závěr...takže 3* za to, že se to docela dobře četlo a zkrátilo mi pobyt v posteli v době nemoci.

14.10.2020 2 z 5

Gottland Gottland Mariusz Szczygieł

Tohle by si měl přečíst každý, kdo si stále ještě myslí, že socialismus je dobré zřízení a za komunistů že bylo líp. Nezaujaté popisy osob a událostí od polského autora vystihuje českou povahu asi nejlíp, co jsem kdy četla. A je to smutný čtení...

11.10.2020 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Další Kim Stoneová, žádné velké překvapení, ale je to dobrá oddechovka.

29.08.2020 3 z 5

Na Věrnosti Na Věrnosti Tana French

TF prostě umí psát. Takže jí ledacos odpustím a ráda si přečtu další knihu.

11.08.2020 4 z 5

Ztracený přístav Ztracený přístav Tana French

Mně se velice líbí styl psaní této autorky, takže mi vůbec nevadí délka jejích románodetektivek. Baví mě postavy, dokážu si je živě představit, celková atmosféra i děj. Právě to, že její detektivky mají atmosféru, pokaždé zatím úplně jinou, ale dokáže to vtáhnout do děje. Výhrady uvádět nebudu, protože bych prozradila příliš, ale asi takhle: když dva dělají totéž, není to totéž, že, detektive Kennedy? Peníze opravdu nejsou všechno a i zdánlivě neřešitelné problémy mají řešení, jen si je musíme umět připustit a pojmenovat a případně si nechat pomoci. A nemuselo by se to nechat zajít až tak daleko, že jde o život.
to wooloong: já si myslím, že to bylo vysvětleno stavem mysli té osoby (nechci být konkrétní).

11.08.2020 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Slušná detektivka, řekla bych, že také skvěle přeložená. Zezačátku jsem se i docela zasmála. Moc podezřelých na výběr nebylo, takže pachatele jsem měla vytipovaného dobře, ale motiv překvapil. Doporučuji a už si jdu vyhledat další dílko od tohoto autora. A ona to Rowlingová? No páni, tak to si možná přečtu i toho Harryho. :-D

03.08.2020 4 z 5

Dokonalá podoba Dokonalá podoba Tana French

Ono je to moc hezky napsané, takže takový nesmysl, jakože se někdo někomu podobá jako identické dvojče, aniž by nakonec vyšlo najevo, že se jednalo o nějaký čachr v porodnici nebo předání jednoho z dvojčat k adopci, můžu tolerovat. Ale je to podle mě blbost, lidi si můžou být hodně podobní, ale do detailů, pokud se nejedná o dvojčata, určitě ne. Já tyhle romány neberu moc jako detektivky, je to spíš taková sonda do různých životů s kriminální zápletkou. A čte se to hezky.

30.07.2020 4 z 5

Místo pro tajnosti Místo pro tajnosti Tana French

Druhá knížka od této autorky, kterou jsem četla. A četla se dobře. Místy velmi poetický retrospektivní pohled do světa dospívajících irských studentů se střídá s aktuálním vyšetřováním, vyšetřovatelé jsou celkem sympatičtí a děj plyne sice trochu pomalu, ale podle mě to není na škodu. Vraha jsem si vytipovala poměrně brzy, takže ten konec už byl trochu vleklý, ale hned jsem si pořídila další detektivku od této autorky.

21.07.2020 3 z 5

Lekce smrti Lekce smrti Jeffery Deaver

Jak píše JiříM, stačila by klidně půlka. Tady mě asi nejvíc bavila postava malé Sáry, taky mám dojem, že něco vyznělo úplně do ztracena a tak nějak vůbec že se autor zamotal tak, že byl nakonec rád, že někomu vložil do úst pomluvu, kterou v závěru zúročil.

03.06.2020 2 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

I pro spisovatele by mělo platit, že někde méně znamená více. A u tohoto autora to platí dvojnásob. Ne že by se to špatně četlo, ale klidně to mohlo být poloviční.

03.06.2020 2 z 5

Třikrát Kramer a Zondi Třikrát Kramer a Zondi James McClure

Mně se detektivky líbily, ale myslím, že překladatel si často nevěděl rady a z toho plynuly podivnosti, o kterých píše Rup. Něco jsem musela číst několikrát, aniž by mi to dávalo smysl. Jinak zajímavý pohled do reálií země, kde ještě nedávno původní obyvatelé neměli stejná práva jako bílí.

03.06.2020 4 z 5

Doktor na moři Doktor na moři Richard Gordon (p)

Vtipné čtení, ráda se k této knížce vracím. :-)

14.04.2020 5 z 5

Kněz Kněz Ken Bruen

Nemůžu si pomoc, ale přestože je tahle knížka stejně jako zatím všechny od tohoto autora jedna velká depka, čte se moc dobře. Víc než detektivka je to čtení o Irsku, irské mentalitě, o světě a živote tak nějak vůbec a ta kriminální zápletka je tam jen tak mimochodem. Takže až se mi do ruky dostane další, jdu do toho.

30.03.2020 3 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Až asi do tří čtvrtin dobrý, ale pak už to začalo být tak překombinované, že jsem přeskakovala stránky, abych už byla na konci. Konec nepřekvapil. Motiv podivný, oproti... ale nechci prozrazovat. Kdyby to celé bylo tak o 100 stran kratší, vůbec nic by se nestalo.

28.03.2020

Tajemná řeka Tajemná řeka Robert Crais

Elvise Cole je prostě sympaťák, jeho parťák jakbysmet. Čte se to moc dobře, ten konec na můj vkus trochu překombinovaný, ale čert to vem. Tady to odpouštím a těším se na další knihu od Roberta Craise.

01.03.2020 3 z 5

Anděl zkázy Anděl zkázy Robert Crais

Když je kniha napsaná takhle čtivě a navíc v překladu, jako je tento, nedá se hodnotit jinak než plným počtem hvězdiček.

26.02.2020 5 z 5

Dramatik Dramatik Ken Bruen

Tento autor píše tak, že se nedá přestat číst. Detektivka to ani moc není, vyšetřování je spíš jen zmíněno než popsáno, ale styl je parádní, nechybí humor. Ale ten konec jsem nějak nepobrala. Tím myslím motiv vražd. Buď jsem nebyla dost pozorná, nebo to chtěl mít Bruen už v tisku a tak se s tím moc nepáral. Ten úplný konec, no, ten se trochu předvídat dal. Jak někdo otevře okno v místnosti, kde je...ale to už bych prozradila víc, než by bylo dobré. Takže tu jednu hvězdičku možná ubírám sobě, protože jsem nepochopila pachatele? :-D

26.02.2020 4 z 5