sarka9190 sarka9190 komentáře u knih

Bláznivý úplněk Bláznivý úplněk Jim Butcher

Bláznivý úplněk mne bavil daleko více než Bouřková fronta. Od začátku do konce akce, zvraty, žádné nesmyslné odbočky nebo zvraty pro zvraty. Já jsem knihu dala za den. Spolu ještě s jedním dílem nejlepší ze série - samozřejmě pro mne.

10.01.2019 5 z 5

Bouřková fronta Bouřková fronta Jim Butcher

Na sérii s Harrym Dresdenem jsem přešla, když jsem hledala náhradu za Simona R.Greena - jeho série Noční strana a Droodové. A musím říci, že paráda. Ba co více, jakože mám vše, co z této série vyšlo, musím pochválit, že série nemá rozkolísanou kvalitu. Ano, některé díly mne bavily více, některé méně, ale tempo a zápletky jsou slušné. Samozřejmě, kdo čeká vysokou školu(více filosofie, složitější mytologii), musí vyhledat jiného. Já jsem našla, co jsem hledala.

10.01.2019 4 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Neubráním se srovnání s prvním dílem. Za mne čistý průměr. Jako u prvního dílu, čte se to rychle, děj má spád, ale nějak jsem z té knihy nesvá - a teď nemyslím v dobrém smyslu. Zatímco první díl vygradoval v potěšující překvapivé počteníčko, tady je to přesně naopak. Začátek měl pro mne spád a druhou polovinu knihu včetně konce jsem už přelétla zběžně. Nebavila mne. Nicméně dle jiných komentářů, kniha má své příznivce a asi ji pošlu dál do rukou čtenáře, kterému sedne.

09.01.2019 3 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Metro 2033 jsem začala číst jako oddychovku. Pro mne je to taková adult road story. Čistý průměr. Čte se dobře a rychle, ale nic, co by mne dostalo do kolen. Nicméně zhruba za polovinou knihy přišly dvě části, díky kterým jsem přidala jednu hvězdu a za samotný závěr ještě jednu. Musím poctivě přiznat, že tato kniha, již jsem začala číst - jak jsem již psala - jako oddychovku a nic moc jsem nečekala, ve mně dokázala vyvolat husí kůži. A to se cení:-) Stejně silně mne sejmul Pohřbený obr. Poetická skoro něžná knížka, jejíž konec je svým stylem ...no .. masakr. Takže, doporučuji k přečtení.

09.01.2019 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Gejsu jsem zhltla na jeden zátah. Má jednu úžasnou zapornou postavu, kvuli ktere se ke Gejse vracím. Musim priznat, ze druhá polovina knihy, respektive, kdyz z deje zmizela Hacumomo, uz me dej trochu nudil. Asi je trochu licoměrne hodnocení, ale je to tak. S filmem nesrovnavam. Kniha dokaze tnout do živého, zatimco film na mne působil velmi neosobne a odtazite.

18.11.2018 4 z 5

Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta David Mitchell

Paráda. Tady jsem se o pana Zoeta a jiné opravdu bála. Tisice podzimu ve mne po přečtení zanechalo úžasný příval emocí. Smutek, radost, přehršel otázek, napětí, melancholie...ja v zásadě nečtu vysvetlivky, ani autorovy doslovy. Neni to zapotřebí. Rozhodne se kniha zahakla drapkem v me duši a moji knihovnu nikdy neopustí. Jedine, co bych mozna vytkla, je kupodivu úvod na přebalu. Neni zavadejici, ale knížka diky tomu pusobi tezkopadne a leckdo radeji sáhne po ,,lehčím,, námětu a vyhne se jí, protože očekává historický tezky vyzivny epos. Dostane pritom napínavý výborně napsaný příběh.

18.11.2018 5 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Krále krysu jsem našla v regalku na vlakovém nádraží v CB. Vzala jsem jej pro přítele, jenž zboznuje válečnou literaturu a samozřejmě mi to nedalo a přečetla jsem jej. Na mne to bylo přiznávám krapet zdlouhavé a dalo mi práci se tím prokousat. Takže za mne 2 hvězdy. Vzpomněla jsem si na něj kvůli čtenářské výzvě.

10.11.2018 2 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Klasika a povinná četba na základní škole. Musím přiznat, ze tenkrát jsem se u toho trochu nudila, četla jsem, protože jsem musela. Neškodilo by možná se k tomu teď vrátit.

10.11.2018 3 z 5

Špalíček veršů a pohádek Špalíček veršů a pohádek František Hrubín

Tato kniha je moje dětská láska.

10.11.2018 5 z 5

Zimoděj Zimoděj Terry Pratchett

Koupila jsem a přečetla - snad během jednoho dne. Zimoděj je má oblíbená knížka, ale první dva díly jsou u mne o dvě třídy výš.

Klobouk s oblohou Klobouk s oblohou Terry Pratchett

Tonička nám trochu vyrostla a jde do služby. První díl mám zahalený v mlhách obláčcích a širém moři se Štastným námořníkem. Druhý díl vrhá Toničku do cizího světa mezi sobě rovné a do boje s krapet abstraktním nepřítelem. Taková Malá čarodějnice:-)

Svobodnej národ Svobodnej národ Terry Pratchett

Nádherná snová melancholická záležitost. Tuto sérii mám spjatou se svojí babičkou, které se strašně líbilo nářečí Nac Mac Fíglů. Svobodnej národ jsem jí četla asi 2x. Hlavně pasáž se svatbou a jak se krade ovce.

Obléknu si půlnoc Obléknu si půlnoc Terry Pratchett

Sérii o Toničce zbožňuji, ale první dva díly jsou u mne nejlepší. Tonička je roztomilá malá přemoudřelá a vše je takové víc pohádkovější. Přijde mi, že když byla menší, byla více rázná a víc rozhodná:-)

Pravda Pravda Terry Pratchett

Pravda je u mne slušný průměr. Mám u Pratchetta jiné oblíbence. Faktem je, že jsem pravdu zhltla na posezené a pamatuji si z ní jen velmi málo, zatímce jiné příběhy ve mně nechali hlubší otisk.

Johnny a bomba Johnny a bomba Terry Pratchett

Konec mne dojal. Za něj čtvrtou hvězdičku. Plný počet nedám, jelikož ten mají od Pratchetta u mne jiné knížky.

09.11.2018 4 z 5

Johny: jen ty můžeš zachránit lidstvo Johny: jen ty můžeš zachránit lidstvo Terry Pratchett

Zábavné hravé a inteligentní.

Johnny a mrtví Johnny a mrtví Terry Pratchett

Díl Johnny a mrtví jsem četla ze série jako první. Nemusím dodávat, že když se udělala reedice, byla jsem šťastná jako blecha. Duchové byli neuvěřitelně roztomilí a celé mi to přišlo zsněné a něžné, jako ve stylu Kniha hřbitova od Neila Gaimana. Rozhodně malý klenot.

Těžké melodično Těžké melodično Terry Pratchett

První setkání vnučky se svým dědečkem a mágové k tomu. Bundy s cvočky, zabijácká hudba a první motorka na Zeměploše.

Zloděj času Zloděj času Terry Pratchett

Jsem fanoušek Smrtě a jeho vnučky Zuzany Stohelitské, nejvíce mne jejich duel bavil v Otci prasátek. Ze Zloděje času jsem ovšem měla smutný pocit, že o Zuzaně už asi neuslyším a pokud měl záměr autor těma dvěma ještě věnovat nějaký ten příběh, nedošlo k tomu.

Pátý elefant Pátý elefant Terry Pratchett

Pod pátým elefantem se mi vybaví hlavně psí gang a sprint pana Elánia mrazivou divočinou. Terry Pratchett umí psát vtipné psychopaty a tady byla pomalu celá rodinka:-)