Šárík001 Šárík001 komentáře u knih

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Tuto sérii považuji za jednu z mých oblíbených a musím říct, že mne tento díl nezklamal. Aelin, Rowan, Dorian, Chaol, Nesryn, Elide, Lysandra, Manon a Asterin,... I když je hlavní hrdinkou Aelin, uchvátily mne příběhy všech postav, líbí se mi, jak se osudy všech navzájem prolínají a zamotávají se dohromady. Akce, romance, vraždy, záhady, odporné magické potvory, víly a démoni,... Co víc by si měl člověk přát? Jen mne mrzí, že zatím není pokračování. Zvědavost mi často nedá spát a moje hlava vymýšlí různé šílené scénáře. Navíc jsem nedávno narazila na TAKOVÝ SPOILER, že jsem málem umřela na místě. Snad tu bude nová kniha brzy!!!

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Na tuto knihu jsem byla popravdě dost zvědavá. Nejen, že je poměrně dlouhá, ale je také psaná naprosto úplně nepopiratelně jinak, než drtivá většina knih.
Jakmile jsem ji otevřela, nemohla jsem se odtrhnout (minus pro mě, jelikož jsem ji doslova zhltla za méně než dva dny). Styl psaní mne velmi zaujal (přiznávám, že ve mě vzbudil touhu mít knihovnu plnou složek s tajným materiálem, což je pochopitelně naprosto nemožné a já mám tak na své seznamu jen další nesplnitelný sen, ale ok ). Příběh je dle mého názoru strhující, některé části (minimum) se sice dají předvídat, ale překvapení a zvratů je tam více než dost. Popis (ač je udělám onou zvláštní formou) je velmi pěkný, střídání stylů je velmi zajímavé.
Na závěr menší upozornění pro budoucí čtenáře:
Připravte se, že s velkou pravděpodobností nebudete rozumět všem pojmům. Na zážitku Vám to ale vůbec neubere, takže nemějte obavy.
Hodnotím pěti hvězdičkami a vřele doporučuji VŠEM.*

*I těm, které sci-fi moc nemusí. Kniha je opravdu vydařená a velmi zajímavá.

19.07.2017 5 z 5

Harry Potter a prekliate dieťa Harry Potter a prekliate dieťa Jack Thorne

Harry Potter je klasika, kterou zná snad každý. Původní sérii jsem četla opravdu hodně dávno. Líbily se mi dospělé postavy, které známe již z dřívějška. Tedy, abych to upřesnila, líbily se mi jejich různé alternativy. A Albus a Scorpius. Dá se tahle dvojka vůbec popsat slovy? Trochu mne zklamalo, že jsem hlavního padoucha podezírala hned ze začátku, ale na zážitku mi to neubralo, takže jsem spokojena. Navíc mimo jiné naprosto zbožňuji divadlo, takže pro mne byla forma scénáře požehnáním.

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Dlouho jsem přemýšlela, co bych o této knížce mohla napsat.
Napětí, milostný trojúhelník, očekávaně neočekávaný zvrat. Líbilo se mi, že jsem až do jedné konkrétní chvíle nebyla jistá, který z dvou mužských hrdinů je který. Zabiják nebo princ? Musím se přiznat, že jsem to odhadovala úplně naopak, ale co se dá dělat (možná za to mohla moje nepozornost a ostatním to bude jasné hned). Co mne trochu zarazilo, byl konec.
Shrnu to tak, že je to příjemné odpočinkové čtení, ALE i když se zde nějaká ta akce nachází, kniha je zaměřená HLAVNĚna onen milostný trojúhelník.

31.05.2017 4 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Richelle Mead je jedna z mých oblíbených autorek. Zamilovala jsem si její příběhy a styl psaní, ale u této knihy jsem byla mírně zklamaná. Na vině však není autorka, ale má nepozornost. Předpokládala jsem, že Třpytný dvůr bude jedno z fantasy děl, ale není tomu tak. Zřejmě jsem byla ovlivněna faktem, že všechny ostatní knihy od Richelle Mead jsou právě fantasy, tak jsem předpokládala, že takový bude Třpytný dvůr, nicméně se v tomto případě jedná o román. Musím ale říci, že mne děj vtáhl do sebe. V některých částech se mi rozbušilo srdce a ve čtení jsem musela dost často pokračovat, i když už bylo velmi pozdě. Velmi se mi líbil popis prostředí a praktický základ. Bylo vidět, že má autorka prostudovány potřebné věci - kdy, jak, co, proč. Trochu mne mrzelo, že na konci nebyly události úplně vysvětleny, nicméně předpokládám, že tyto informace nejspíše budeme moci najít v dalších knihách ze série.

19.05.2017 4 z 5

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

Nebylo to zlé, to musím uznat, nicméně se mi první díl líbil o něco více. V příběhu šly některé věci až příliš snadně, několikrát jsem objevila díru v ději, ale ne nijak velikou.
V závěru jsem ale byla celkem spokojena.

12.02.2017 4 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Tato kniha mne opravdu mile překvapila, a to ve všech směrech. Obálka je velmi zajímavě vytvořená, styl psaní je adekvátní vzhledem k ději, a ten byl také velmi zajímavý. Jediné, co mne trochu zklamalo, byl (dnes již obvyklý) milostný trojúhelník. Co se týče konce, něco podobného jsem předvídala, ale i tak mi způsobil menší zástavu srdce (což se moc často nestává).
Jinými slovy se jedná o velmi vydařenou knihu, jež nepostrádá děj, zápletku, rychlý spád následovaný velkým rozuzlením a částečně otevřený konec.

12.02.2017 5 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Tuto knihu jsem začala číst díky seriálu, který řadím mezi mé oblíbené. Abych řekla pravdu, čekala jsem něco trochu jiného, koneckonců, seriál se řadí mezi dobrodružné žánry.
Dle mého názoru nebyla kniha ani tak o Zemi, přežití, ani nic podobného, celý děj je zaměřen spíše na vztahy mezi stovkou, což mne možná trochu zklamalo. Na druhou stranu jsem zde našla spoustu 'věcí' a 'momentů', o které jsem v seriálu velmi stála, nicméně se nikdy neuskutečnily. To jest hlavní důvod, proč jsem hodnotila čtyřmi hvězdičkami - je to dokonalé obohacení seriálového děje, nicméně, pokud jste fanoušky dobrodružství a boje o přežití, kniha asi nebude Váš šálek kávy.

12.02.2017 4 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Krásný příběh v krásném prostředí. Musím říci, že mne kniha vcelku mile překvapila, a také pobavila. Humor, romantika, napětí, drama. Všechno krásně vyvážené. Celý příběh se mi velmi líbil, naučila jsem se nová slovíčka, přesto musím podotknout, že jsem byla po většinu příběhu velmi zmatená a nerozuměla jsem úplně všemu. Nijak moc mi to nevadí, právě naopak. Jednu věc musím vytknout - pohledy ostatních (kromě Šazí a Chálida) mi nepřišly až tolik zajímavé a jednou jsem měla trošičku chuť jednu takovou část přeskočit. Jinak ale hodnotím velmi kladně a doporučuji. Už se nemohu dočkat, až si přečtu další díl a dozvím se, jak bude pokračovat příběh. Nebo bych snad měla říct spíš - jak budou pokračovat osudy jednotlivců a jaký příběh jejich spletením vznikne.

27.07.2017 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Měsíční kroniky mi doporučovalo už tolik lidí, že jsem zkrátka neodolala a musela jsem si je přečíst. Zatím mám za sebou jen první díl, ale nemůžu se dočkat pokračování. Knížka se mi velice líbila. Ani nevím jak bych své pocity a dojmy měla nějak smysluplně sepsat. Co ale vím je, že bych tento příběh doporučila snad každému. Líbí se mi nápadité upravení staré klasiky. Styl psaní je pro mne naprosto vyhovující. Přečteno jsem měla během pár dní, až tak mne děj vtáhl do sebe. Nemohu jinak, než hodnotit velmi kladně.

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Série Vampýrská akademie patří k mým oblíbeným, takže jsem se bála příchodu posledního dílu. Musím uznat, že jsem byla velmi překvapena. Myslím, že Richelle Mead opravdu dobře popsala pobyt 'mimo' morojský svět a závěr jsem opravdu nečekala. V životě by mne něco takového nenapadlo, ale jakmile bylo vysvětleno 'proč, kde a jak', vše mi již dávalo smysl.
Doporučuji.

12.02.2017 5 z 5