sappan sappan komentáře u knih

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Jedna z mých srdcovek, které nikdy nezklamou. A to mám vydání z roku 1970. Vřele doporučuji k přečtení.

15.09.2020 5 z 5

Zimní naděje Zimní naděje Lisa Kleypas

Čekanky jsou moje oblíbené, ale asi nejraději mám Zimní naději. Jak píše Mnaui - Evie dokáže překvapit a Sebastian je prostě Sebastian. Jen mi vadí, že nakladatel popletl obálky (a nejen u nás, ale i v originále). Musela jsem si správnou obálku "přepracovat". K Zimní naději evidentně patří obálka knihy Vše pro lásku. Ale i přesto knížku doporučuji, je to úžasná oddechovka.

23.06.2020 5 z 5

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Jedna z mých srdcovek. Mám ji od roku 1974 a pořád mě těší stejně.

15.09.2020 5 z 5

Ďáblova dcera Ďáblova dcera Lisa Kleypas

Paní Kleypas nezklamala, knížka se mi moc líbila a četla se jedním dechem. Možná jsem trochu předpojatá, protože hlavní hrdinka je dcera Sebastiana a Evie. Tuto dvojici mám zatím ze všech hrdinů paní Kleypas nejraději. Každopádně knížku vřele doporučuji k přečtení.

08.08.2020 5 z 5

Nevěsta Nevěsta Julie Garwood

Rozhodně stojí za přečtení. Zajímavý příběh, který nepostrádá humor. Bavila jsem se od začátku do konce. Navíc se to celé odehrává ve středověku na skotské Vysočině. Pro mě perfektní odreagování.

09.08.2020 5 z 5

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

Jedna z mých zamilovaných knih. Paní Agatha se narodila do viktoriánské éry, prožila dvě války, časy začátkem století, kdy se život žen začal rychle měnit, i časy po druhé světové válce. Její postřehy o tom, jak se tenkrát žilo mě neskutečně baví, protože z knihy je jasné, že píše s láskou a lehkostí. Navíc byla paní Agatha na svou dobu dáma neskutečně odvážná a činorodá. Její postřehy o tom, jak se tenkrát žilo a cestovalo jsou z dnešního pohledu sice trochu úsměvné, ale možná by nebylo špatné něco takového vyzkoušet. :-) Velmi doporučuji k přečtení.

23.06.2020 5 z 5

Vezmi mě domů Vezmi mě domů Julie Tottman

Nádherné pohlazení po duši. Doporučuji k přečtení.

08.06.2022 5 z 5

Skandál na spadnutí Skandál na spadnutí Julia Quinn

Vtipná konverzační komedie, hodně jsem se u čtení nasmála už od první stránky. Je pravda, že tady chybí velká gesta, velké aféry a rádoby kriminální zápletky, ale to mi nijak nevadilo, spíš naopak. Čte se to moc dobře (paní překladatelka odvedla dobrou práci), je to takové pohlazení po duši pro nedělní odpoledne u šálku kávy. Za mě doporučuji.

13.08.2021 5 z 5

Král musí zemřít / Býk přichází z moře Král musí zemřít / Býk přichází z moře Mary Challans Renault

Tahle knížka patří k mému zlatému papírovému fondu. Vřele doporučuji, úžasné počtení.

04.01.2021 5 z 5

Let do nebezpečí Let do nebezpečí Arthur Hailey

Arthur Hailey je jeden z mých oblíbených spisovatelů a Let do nebezpečí mám z jeho knížek možná nejraději - dobře napsané, dobrý překlad, děj se nezadrhává, člověk to přečte jedním dechem.

03.08.2020 5 z 5

Kapsa plná žita Kapsa plná žita Agatha Christie

Slečna Marplová je moje srdeční záležitost. Všechny knihy s ní stojí za přečtení.

20.02.2020 5 z 5

Nezkrotný doktor Nezkrotný doktor Diana Palmer

Hezky se mi to četlo, mělo to docela odpich, zápletku, love story a šťastný konec, takže fajn. Knížky Diany Palmer jsou v sériích trochu špatně očíslované a tak jsem si musela knížky přečíslovat a srovnat tak, aby celá ta věc na sebe navazovala, ale obávám se, že není přeložené všechno. Přesně jak píše Havrmoni. Nedávno jsem měla knížku, kterou tady vydavatel pustil do oběhu bez poslední kapitoly a dneska jsem dávala dohromady sérii, která u nás jako série vůbec není označená a ze tří dílů tu vyšel první a třetí. Přijde mi, že v nakladatelství se v devadesátých letech bumbalo přes míru. :-)

26.08.2020 5 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Julie Tottman

Opět příjemné čtení, stejně jako u knížky Vezmi mě domů - doporučuji k přečtení obě, krásně pohladí duši.

08.06.2022 5 z 5

Vzplanutí v lóži Vzplanutí v lóži Julia James

Není to špatné, ale paní James to umí i líp. Každopádně velmi lehké čtení k odpolednímu kafíčku. Jen by mě zajímalo, proč paní překladatelka vymyslela tak stupidní a nekorespondující název knížky. Sice se v knize vyskytuje divadelní lóže, ale to je tak všechno. Takže název Vzplanutí v lóži neodpovídá ani názvu originálu, ani obsahu. Doslovný překlad originálního názvu je Řekova povinností vázaná královská nevěsta, takže se tak trochu nabízí název Nevěsta z povinnosti, což by bylo obsahově o hodně blíž než název, pod kterým ta knížka vyšla. Nechápu, proč tady musí ty knížky vycházet pod nesmyslnými názvy a občas i s ohavnými a nesmyslnými obálkami. Přijde mi to smutné.

02.07.2021 3 z 5

Na plechárně / Sladký čtvrtek Na plechárně / Sladký čtvrtek John Steinbeck

Jedna z mých oblíbených. Příjemné počtení, které vyvolá úsměv na tváři. Doporučuji.

27.12.2020 5 z 5

Svatba Svatba Julie Garwood

Mám ráda příběhy ze středověku a ze skotské Vysočiny, takže tohle jsou knížky pro mě. Je pravda, že první díl se mi líbil o maličko víc. Ale rozhodně stojí za přečtení.

09.08.2020 5 z 5

Kde je můj hrdina? Kde je můj hrdina? Julia Quinn

Knížka se mi líbila, takže dávám plný počet hvězdiček. Ale...
Navzdory pravděpodobnosti od Lisy Kleypas - tahle povídka se mi zdála z těch tří nejslabší, paní Kleypas to umí líp.
Letní rytíř od Kinley MacGregor - tahle povídka se mi moc líbila, ale souhlasím s těmi, kteří si myslí, že Simon z Ravenswoodu by si zasloužil samostatnou knížku.
Příběh dvou sester od Julie Quinn - moc pěkná povídka, milá a vtipná, Nedova reakce na útěk Lydie neměla chybu. :-)

24.06.2020 5 z 5

Dopis slečny Sophie Dopis slečny Sophie Suzanne Allain

Příjemná jednohubka k odpolednímu šálku kávy. Četlo se to pěkně, celý příběh je takový poklidný, bez velkých dramat a strhujících zápletek, ale jako relax to je velmi dobré.

23.06.2022 5 z 5

Doktorův osud / Unáhlená diagnóza Doktorův osud / Unáhlená diagnóza Meredith Webber

Druhá povídka se mi líbila víc, tam bych dala 5*. Ta první povídka se mi špatně četla, té bych dala 3* - nějak jsem tomu nemohla přijít na chuť, i když to je příběh, na který volně navazují nejméně dva další.

31.08.2021 4 z 5

Vévodkyně v přestrojení Vévodkyně v přestrojení Eloisa James

Je tu příliš mnoho nakousnutých příběhů, což je k vzteku, protože je tu dost postav, o kterých by bylo fajn si přečíst víc. Jako obvykle naše "geniální" vydavatelství z nějakého prapodivného důvodu vydalo jen tři díly z devíti. Kdyby vydali všechno, mohli jsme si přečíst o lady Robertě (ta tu vyšla), lady Perditě (ta tu vyšla), lady Harriet (ta tu vyšla), lady Isidoře, lady Jemmě, vévodovi z Villiers, lady Xenobii Indii, lady Emilii, lady Eugenii. Vážně by mě zajímalo, kdo dělá ediční plán a vydá z devítidílné série jen tři díly - to musí být opravdu inteligent na druhou.

29.08.2021 4 z 5