Sandor Sandor komentáře u knih

Arnold si fakt všechno vydřel. Nebyl ve správný čas na správném místě, on se na to místo proste vypracoval sám.

Začátek knihy a zároveň jeho kariéry byl fantastickej. Pak to byla jen a jen vetsi nuda, historky z nataceni, s kym slavnym se jak seznamil, to uz nebylo pro mě.

Nicméně Arnoldovi respekt. Anebo, jak by rekl Ali-G, RESTEKP.

25.04.2023 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Wow, 10 let jsem kolem bohyn krouzil, az ted jsem si je precetl a musim pred autorkou vyseknout poklonu. Z knizky je citit, ze musela nastudovat a posbirat kvanta dokumentu pro napsani knizky. Ja si cteni uzil, i kdyz stylisticky je to nezvykle a musel jsem si chvili zvykat, rozhodne muzu jen doporucit.

07.07.2022 5 z 5

Incal Incal Alejandro Jodorowsky

Incal je šílená jízda! Jodorowski a Moebius museli bejt celou dobu na houbách, protože tohle střízlivá mysl nevyplodí.

05.03.2022 5 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Naprosto stejné jako předchozí 3 díly, jen v jiném období, ale nemůžu jinak. Follett mě prostě strašně baví, baví mě jeho styl vyprávění, ale nedoporučuju číst jeho knížky rychle za sebou, přijde vám pak, že čtete jeden příběh pořád dokola.

24.12.2021 5 z 5

Totální úlet, bizár, úchylárna, sodomie... Jonák se rozhodl ve svém životě zařadit nejvyšší stupeň a jel jak buldozer. Co je pravda a co si vymyslel se už asi nikdy nedozvíme, ale knížka mě naprosto nadchla, jen škoda že nezvládl napsat další díl :(

20.02.2021 5 z 5

Sága Sága Brian K. Vaughan

Wow, tak tohle jsem nečekal. Sága se mi válela na disku v elektronické verzi asi 3 roky, než jsem na ní nedávno omylem narazil a úplně mě to vtáhlo! Nádherná kresba a originalita zasazení příběhu z toho stříká do všech stran. Jdu hned na další díl.

05.02.2021 5 z 5

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Z knihy na mě úplně dýchala noblesa, elegance a galantnost... Ach!

02.02.2021 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Za mě docela originální nápad, jen to zpracování bylo utrpení. Kraťoučké kapitoly mi naprosto znemožňovaly se do příběhu začíst...

02.02.2021 3 z 5

Blacksad Blacksad Juan Díaz Canales

Naprosto skvělý dílo! Dospělé a vážné příběhy, které jsou k vyšperkovány NÁDHERNOU kresbou. Chci víc!

17.01.2021 5 z 5

Lovci kostí Lovci kostí Steven Erikson (p)

Stejně jako Las_T níže, i já měl více jak roční pauzu po Půlnočních vlnách a do Lovců kostí se pustil pěkně odpočatej. A dostal jsem další totální nářez. Epická bitva v Y’Ghatan v první části knihy byla pekelná. :) Lovci kostí jsou zatraceně tvrdý parchanti...

09.01.2021 5 z 5

Půlnoční vlny Půlnoční vlny Steven Erikson (p)

Erikson je naprostej šílenec. Utnout děj předchozích dílů a rozehrát další partii na jinym světadíle. Tam, kde magie je odporná, syrová síla mrzačící její uživatele. Skvělé protipóly jako vtipní Bugg a Tehol (groteskní dvojka) na jedné straně, a po moci prahnoucí Tiste Edur, pro které není žádná oběť příliš vysoká. Konec knížky jsem docela dlouho rozdejchával.

09.01.2021 4 z 5

Dům mrtvých Dům mrtvých Steven Erikson (p)

Wow! Hodně lidí hejtí Psí řetěz, za mě byla tahle pasáž absolutní psycho v tom nejlepším slova smyslu. A ještě se tu objeví mí oblíbenci ze Silandy, což jsou borci jak Paliči mostů!

09.01.2021

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knížka se četla sama - hrozně čtivě napsaná! Ale po dočtení mám ze sebe až špatný pocit. Asi ani jednou jsem neměl pocit, že se nacházíme v tom nejhorším pekle ve kterém člověk kdy mohl být. Pocitově jsem na tom byl asi podobně, jako když jsem koukal na Shawshank. Vězení, přísná stráž, ale vůbec z toho nedýchala atmosféra zmaru, beznaděje a utrpení. Dovedu si představit rozhodně důstojnější zpracování tématu holokaustu...

27.12.2020 3 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Relativně dlouho mi trvalo začíst se, ale pak přišel zlom a z Pilířů se stala jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četl. A teď hurá na Na věky věků!

15.09.2020 5 z 5

Baudolino Baudolino Umberto Eco

Baudolina jsem začal číst celý nadšený, jelikož mám rád historické romány, ale bohužel, styl psaní je pro mě naprosto nestravitelný...

15.09.2020 odpad!