Samira Samira komentáře u knih

Přísaha krve Přísaha krve J. R. Ward (p)

Odkaz černé dýky si mě okamžitě získal. Důvodem je především fakt, že linie je podobně jako u prvních dílu bratrstva jednoduchá a nemáme zde mnoho rozpracovaných příběhů. Pro mne je to takový nostalgický návrat na počátek v novém kabátě.
A jaký je příběh samotný? Hlavní dvojice byla až mile něžná a velmi se k sobě hodila, takže musím jen pochválit. Doplněna byla pak bonusovým vyprávěním o Rhageovi a Mary. Říkám bonusovým, neboť jde o návazný příběh z Bestie. Určitě doporučuji přečíst nejprve Bestii a pak Přísahu krve.
Pomyslnou třešničkou je pak Lassiter, který zda jako obvykle září:). Díl o něm bude pravděpodobně vrcholem série, kterou tolik miluji.
Celkově výborné, moc se těším na další díl.

13.12.2017 5 z 5

Pohádkové hrátky se zvířátky Pohádkové hrátky se zvířátky Stanislava Reschová

Vynikající a krásná kniha pro malé čtenáře. Příběhy jsou opravdu zdařilé a kniha se celkově velmi pěkně čte. Navíc obsahuje kvízy a úkoly, které děti potěší a zaujmou.
Doplněna je pak nádhernými ilustracemi, doporučuji!

13.12.2017 5 z 5

Mafiosa Mafiosa Catherine Doyle

Velmi dramatický a maximálně mafiánský závěr skvělé série jsem si opravdu užila, ale drobnější výhrady mám. Erotika bývá cenzurována, ale násilí ne. Tomu nikdy příliš nerozumím. Kniha je opravdu již spíše románem pro ženy. Mrtvé bych ani nespočítala. Také jsem se zamýšlela nad skutečným zdrojem příjmů rodiny Falconeových, který se vůbec neřešil.
Ale jinak se četla absotulně sama a na mnoha místech velmi příjemně překvapila.
Nejvíc samozřejmě uchvátil samotný Luca...obrovská škoda, že pasáží s ním nebylo ještě o malý kousíček víc.
Závěr knihy byl poměrně otevřený, uvidíme jestli si autorka nenechává zadní vrátka, já bych se dalšímu čtení rozhodně nebránila.

Celou série opravdu doporučuji!

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Spící obry jsem vyhlížela delší čas a byla jsem velmi nadšená českým přebalem. Dle anotace jsem ve svém milovaném žánru nemohla sáhnout vedle, po otevření jsem navíc zajásala nad netradiční formou pomocí rozhovorů.
Ano námět je skvělý, ale za mne musím říci, že autor využil potenciál pouze z poloviny.
Jen rozhovor pro vyprávění takového rozsahu nakonec nestačil. Jednotlivé dialogy byly podle mého názoru vykonstruované a značně nevěrohodné. Ztratila se díky nim veškerá barva a hloubka jednotlivých postav a nepůsobily ani zdaleka sympaticky.
Některé děje byly předvídatelné jiné naopak a závěr musím pochválit.
Kdo ví, třeba nám autor teprve ukáže.
Teď se však v hodnocení držím průměru.

03.12.2017 3 z 5

Veršované rozcvičky pro kluky a holčičky Veršované rozcvičky pro kluky a holčičky Romana Suchá

Opravdu povedená a více než praktická. Kniha najde v knihovně četné využití a otevírat se bude opravdu často.
Doporučit se dá rodičům i odborníkům, ale především se nejen kvůli kresbě bude líbit samotným dětem.

Kocour z Montmartru Kocour z Montmartru Michaela Klevisová

První kočičí povídková sbírka se povedla tak, že bylo jasné, že pokračování na sebe nenechá dlouho čekat. Jsem za něj velmi ráda, ale zůstanu věrná knize první .
Ta byla dokonale vyvážená, všechny příběhy a každá jednotlivá kočička jedinečná.
První polovina Kocoura z Montmartru se nese ve stejné kvalitě a duchu. Druhá je pak více věnována lidem. Zde jsem nebyla zdaleka tolik oslovena a musím říci, že povídkám v mých očích něco chybělo.
Je to však pravděpodobně jen mým individuálním pohledem a u třetí kočičí knihy bude znovu hledat to pomyslné okouzlení,
neboť za přečtení určitě stojí!

03.12.2017 4 z 5

Králíček Káťa Králíček Káťa Lily Small

Roztomilé fantasy čtení pro malé čtenáře. Vhodné jako pro předčítání, tak pro čtení samostatné. Zpracování, kresba i samotný výborně sestavený text jsou pro ponoření do Kouzelného lesa jako stvořené.
Nepochybuji, že i další knihy série budou stejně zdařilé.

Odvaha Odvaha Brian Azzarello

Wonder Woman nepatří mezi komixovou špičku, přesto má co nabídnout. A musím také říci, že je u druhého svazku znatelný posun, jak v kresbě, tak v příběhu. Ano je to čtivo spíše akční a přímočaré, nenajdete tam mnoho navíc, ale i tak se již těším, jestli mě náhodou příště něčím nepřekvapí.
Za přečtení stojí!

23.11.2017 4 z 5

Osamělé lvíče Osamělé lvíče Amelia Cobb

Opravdu povedené, výborně zpracované a napsané čtení pro děti. Kdo by nechtěl žít v zoo a ještě rozumět řeci zvířat? Dcera byla po dočtení tak nadšená, že mě chtěla okamžitě uprosit na další díl. Ten bohužel vyjde až za rok a ji čeká první z mnoha budoucích knižních čekání:).
Víc takových knih pro děti!

23.11.2017 5 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Illuminae byla oslnivou dokonalou hvězdou a Gemina je supernovou!!!
Ano jde o naprosto ojedinělou a souhlasím s anotací monumentální vesmírnou ságu.
Tentokrát nevyzdvihávám prvotně formu psaní, i když je i zde zpracována naprosto výjimečně s použitím nových dokumentů, včetně deníku se záhadným krvavým průstřelem, ale především přenesení jejím prostřednictvím do nefalšovaného nekonečného vesmíru se všemi jeho fascinujícími paradoxy, které tolik miluji, milovala jsem a milovat budu.
Gemina není tolik krvavá, i když jde stále o velmi naturalistické čtení, ale stejně drtivě napínavá a prostě ÚŽASNÁ!!!
Díky formě navíc o to sugestivnější, uvěřitelnější a hlavně hravější. I tentokrát velmi chválím české vydání, s pouhým jediným drobným překlepem.
A hrdinové - nelze si je nezamilovat!!!
Zde by bylo místo pro další galaxie superlativů, o to horší bude však čekání na pokračování, věřím, že bude stejně snové.

DOPORUČUJI!!!!

20.11.2017 5 z 5

Hříšnice Hříšnice Suzanne Enoch

Suzanne Enoch má nesporný talent a její knihu V moci lásky musím v žánru hodně vyzdvihnout. Doufala jsem, že první kniha nové série bude podobným milým a výborně napsaným a hlavně jiskřivým dílkem.
Potenciál určitě má, i když celá zápletka je značně nereálná, ale to bych jí dejme tomu v rámci žánru odpustila. Bohužel v ději nenajdeme kromě otevření klubu a vztahu hrdinů jiné zvraty či děje a hlavní dvojice knihu samotná neutáhne. A to hlavně proto, že nejsou oba až tolik sympatičtí a také jim to prostě mezi sebou moc nejiskří.
Průměrné čtení, které nebylo úplně špatné, ale ani zdaleka neoslní!

20.11.2017 3 z 5

Pan Lišák má knihy rád! Pan Lišák má knihy rád! Franziska Biermann

Veliká škoda, že takhle dobrých, chytrých, vtipných a hlavně originálních knih pro děti není víc. Pana Lišáka si užijí a doslova "vychutnají" malí i velcí.
Nádhera, která baví a dobře se čte.

20.11.2017 5 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

V téhle jednoduše a přímočaře podané knize nenajdete nic převratného ani nového. Naopak milovníci žánru naleznou mnoho inspirací z jejich oblíbených kousků - Skleněným trůnem počínaje Rudou královnou konče. Také vás v ději asi nic úplně nepřekvapí a nebudete lapat po dechu.
Přesto se čte výborně a musím říci, že jsem si první díl maximálně užila. Je však otázkou jestli má kniha i na kvalitní pokračování. Nastíněno toho příliš nebylo, takže může pouze překvapit.
Jinak, ale žánrově na oddech stojí za to!

13.11.2017 5 z 5

Pipa Peprkornová - Ve škole Pipa Peprkornová - Ve škole Charlotte Habersack

V Levných knihách se velmi často nacházejí nenápadné poklady, u nichž doslova kroutíte hlavou, jak se tam mohly dostat. Pipa tímto pokladem není. Moje dcera knihy miluje a přečte ve druhé třídě s velkou chutí i hodně archaický jazyk. Tato kniha byla první, kterou vzdala, ba přímo nechtěla číst dál.
Inspirace autorky je jasná - Pipi Dlouhá punčocha. Není však ani trochu zdařilá. Pipa je především nevychovaná, nábádá k rozbíjení věcí na návštěvách, nemluví jak bych slušně řekla vybraně a nad každým jejím pomyslným dobrodružstvím kroutíte hlavou.
Za mne opravdu ne, škoda působila slibně.

13.11.2017 2 z 5

Sny andělů a chimér Sny andělů a chimér Laini Taylor

Styl mnohých autorů i forma jejich vyprávění může být mnohdy podobná, jen málokdy se stane, že narazíte na autora, který vypráví i píše jako nikdo jiný. Laini Taylor je opravdu výjimečná a svět, který stvořila neporovnatelný.
Na třetí díl se čekalo doslova věčnost. Jazyk knihy je velmi květnatý a specifický, takže by byla kniha v angličtině opravdovým oříškem.
I v češtině nejde o jednoduché čtení, již daný příběh totiž autorka ve třetí knize nečekaně rozšířila do nových rozměrů a mohu říci světů a vystavěla si prostor pro pokračování.
Pomyslné zakončení příběhu v knize nenajdete, spíše další otevřené dveře.
Někomu kniha může připadat zdlouhavá i já ji četla delší čas, ale celkově musím tuto sérii pouze vyzdvihnout a pochválit.
Je a bude jedinečná!
Už se moc těším na novou autorčinu u nás vydanou knihu. Čekání by to naštěstí nemělo být dlouhé.

09.11.2017 5 z 5

Sam & Julie v divadle Sam & Julie v divadle Karina Schaapman

Nádherná a propracovaná série bez jediného slabého místa. Ocení ji děti menší k předčítání, neboť obrázky (respektive fotografie skutečného domu myšek) doslova uhranou. Stejně tak první čtenáři a co si budeme povídat i dospělí, kteří ocení um autorky a nevšední kouzlo díla.

09.11.2017 5 z 5

Modelka Modelka Holly Smale

Milá a opravdu hlavně dívčí série, která se sice drží klasické romantické linky a obvyklého žánrové složení příběhu, přesto má v sobě osobité kouzlo. Hrdinka si vás netradičními a pro danou chvíli nevhodnými, ale inteligentními postřehy prostě získá.
Zápletka však byla jednoduší a musím říci, že první díl byl o kus lepší.
Celkově příjemné oddechové čtení, které však opravdu ocení nejvíce ti, pro které bylo napsáno především.

06.11.2017 4 z 5

Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít! Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít! Michal Široký

Kniha doslova hypnotizuje již obálkou a ani po otevření vás a především děti nezklame. Líbit se však bude spíše klukům.
Kniha vyniká skvělými ilustracemi a originálním příběhem, který je vhodný pro děti od sedmi výše, pro mladší by byl příliš složitý.
U nás se sice nezařadí mezi knihy, ke kterým se vrátíme, ale je třeba ji pochválit a určitě stojí za to.

06.11.2017 4 z 5

Inferno Inferno Catherine Doyle

Paráda! Tomu říkám mafiánsko-romantické čtení se vším všudy. Druhý díl v ději řádně přitvrdil, překvapil a hlavně ani na vteřinu nenechal vydechnout.
V takovém prostředí bych osobně nechtěla strávit ani minutu, ale v kůži skvělé hrdinky to byl zážitek.
K tomu navíc svérázně romantický Luca, co více si přát? Vím - okamžitě otevřít další díl:)!
Čekání by však naštěstí nemělo být dlouhé.

28.10.2017 5 z 5

Tajný život mazlíčků: První čtení Tajný život mazlíčků: První čtení Dennis R. Shealy

Ideální pro milovníky tajného života mazlíčků, kteří se zároveň nesměle seznamují se čtením. Pro lepší čtenáře či pro předčítání nevhodné, jde opravdu o krátký kousek obsahující pouze vtipný začátek z filmu.
Prvního čtenáře však potěší a zvedne mu čtecí sebevědomí.

28.10.2017 5 z 5