Pan Lišák má knihy rád!

Pan Lišák má knihy rád! https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195385/pan-lisak-ma-knihy-rad-195385.jpg 4 67 13

Malý pan Lišák má moc rád knihy. Co to znamená, že je má rád? Má je rád opravdu a natolik, že pokaždé, když nějakou dočte do konce, tak ji se špetkou soli a trochou pepře spořádá. Svou zálibou v knihách tedy nejen naplňuje touhu po vzdělání, nýbrž i zahání hlad. A ten má stále obrovitý. Nezastaví se ani před knihami z městské knihovny. Jednoho dne však vezme útokem knihkupectví, a pak už ho nečeká nic jiného než cesta do vězení… Úžasně vtipný příběh pro všechny milovníky knih bez rozdílu věku!... celý text

Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

Herr Fuchs mag Bücher! , 2014

Hanka_Bohmova
09.09.2023 4 z 5

Lahůdka! Vždycky mě povzbudí, když někdo žere Bratry Karamazovy :o)

argi111
11.10.2019 5 z 5

Kniha doslova k sežrání :-)

Lenka.Vílka
02.03.2019 5 z 5

Tahle kniha vás sežere. Pokud to vy nestihnete první.

Je to kniha pro děti? Hmm, v tom případě, to nečtěte s nimi, protože neusnou přes váš hlasitý smích. Já se smála snad každé větě. Jako dospělák si knihu užijete sami pro sebe mnohem víc. Nejdřív to začíná jako krásná metafora. Nejen ohledně zavislosti se čtením, ne každý má to štěstí (smůlu? Přečtěte si to...), že skončí jako Lišák, ale na mě to ze začátku působilo "pozor na všechny závislosti", ale ten konec je spíš pro hodně závislý "lišáky", ne pro všechny závislosti :D

A nesmím zapomenout na ilustrace. Krása střídá nádheru.

Mňam. Kde mám sůl a pepř?!

efka.saf
07.02.2019 5 z 5

Pan lišák je kouzelná postava v kouzelném a vtipném příběhu, který je navíc úžasně originální! Kniha je milá desetiminutovka, která mě velmi pobavila, dokonce jsem měla po jejím dočtení chuť donést si sůl a pepř :D. A ačkoliv tento typ ilustrací není úplně můj šálek čaje, sem se skvěle hodí a dokresluje atmosféru celého příběhu. Vřele doporučuji pro děti jako první či druhé čtení. Moc krásné!

ivzu77
30.08.2018 5 z 5

Vtipné, zábavní, k sežrání. ..

michaela7881
12.03.2018 5 z 5

Knihu jsem dala dceri k narozeninam. Uz jsme ji precetly obe a urcite si ji jeste nekolikrat precteme. Je mile vtipna, krasne ilustrovana. Co vic si prat.

zupri
03.02.2018 5 z 5

Jako druhé - třetí čtení výborné. Má to vtip a je to krátké:-)

Samira
20.11.2017 5 z 5

Veliká škoda, že takhle dobrých, chytrých, vtipných a hlavně originálních knih pro děti není víc. Pana Lišáka si užijí a doslova "vychutnají" malí i velcí.
Nádhera, která baví a dobře se čte.
Doporučuji!

Asterix
14.01.2017 5 z 5

Knížka se mi líbila, byla legrační. Přečetl jsem ji v sobotu před obědem, četla se skoro sama. Líbilo se mi, jak pan Lišák vykradl knihkupectví, aby měl dost knížek ke čtení a k jídlu.

evasamankova
14.04.2016 4 z 5

Mně to bavilo i pobavilo :)

triatlet
17.12.2014 5 z 5

100% naplněný dvojsmyslný název knihy. Originální příběh, výborná typografie, parádní ilustrace.

bibi.r
19.11.2014 4 z 5

Tohle bylo fakt hrozně roztomile vtipné :D. A nejvíc ten závěr, že ke každé knize je přibalen pytlíček se solí a pepřem :D.
Ilustrace originální a netuctové, takové mám prostě ráda :).

DennisMoore
23.10.2014 5 z 5

Je to pro děti? Je to pro dospělé? Je to jedno! Dospělí si spíše vychutnají nadsázku, úžasný smysl pro humor a kouzelné ilustrace se spoustou detailů, které jim napoprvé mohou utéct, jenže děti, jak víme, není radno podceňovat. Pan Lišák je možná bude bavit trochu jiným způsobem, ale jistojistě se mu to povede také. Vždyť komu by se nelíbila kniha o zrzavém žroutovi literatury, který se dostane do křížku se zákonem, aby nakonec... A to vám neprozradím.

humor knihovny knihožrouti

Franziska Biermann
německá, 1970
2014  83%Pan Lišák má knihy rád!
2013  88%Líný kocour Josef