Sam & Julie v divadle

Projekt Domu myšek jde světem a všude sklízí nebývalý úspěch. A všechny děti chtějí mít doma také svoje háčkované a pletené myšky, takže jsou stále vyprodané nejen v Holandsku, v zemi svého původu, ale taky v Japonsku, Jižní Koreji, Austrálii, Německu, Francii, Polsku, Itálii a Turecku i Frísku, kde všude kniha vyšla. A stále na ně čekají i české děti, jimž se v několika měsících chystají další tři knihy o dobrodružstvích Julie a Sama. Když se Karina Schaapman, máma šesti dětí a žena známého sochaře, v roce 2008 rozhodla vytvořit obrázkovou dětskou knížku, nevěděla, jestli ji má namalovat nebo nakreslit. Vzala svou nejoblíbenější dětskou „Knihu o myších“ od Clinge Doorenbos, prohlížela si ty obrázky a napadlo ji postavit opravdický dům myšek. Nejprve ušila patchworkovou dečku, pak k ní vyrobila postýlku a postýlka si sama říkala o pokojíček. Jen jako dekoraci do této dětské knížky. A pokojík potřeboval dům a ten měl najednou desítky komůrek a pokojíčků… Dům myšek je celý vyrobený z krabic. Na zařízení všech interiérů používala Karina autentické látky z padesátých, šedesátých a sedmdesátých let i různé vyhozené věci. Dům myšek má přední, boční a zadní trakt a je v něm již přes sto pokojů, chodebních systémů a venkovních prostranstvíček. Také myšky, které ho obývají, navrhla a vyrobila sama Karina. Během stavby a zařizování jednotlivých pokojů spontánně vznikaly příběhy do knihy se Samem a Julií v hlavních rolích. Dům myšek je vystaven ve veřejné knihovně v ulici Oosterdokskade v Amsterdamu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/316281/dum-mysek-sam-a-julie-v-divadle-4aM-316281.jpg 4.717

Dům myšek 2.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Meander

Het Muizenhuis : Sam en Julia in het theater, 2012

Kniha Sam & Julie v divadle

Teri27
16.07.2020

Myšky jsou tak roztomiloučké,že bych je sama chtěla mít doma. Chválím i příběh,kde se vyskytlo téma - pohřeb. Téma o kterém se s dětmi mluví velmi málo,nebo raději vůbec a přitom k životu patří.

Litocha
21.12.2019

Pořád u mě vede Pouť, ale ani divadelní příběh nezklamal. Do detailu dovedený dům s myškami přímo vybízí k tomu, aby se ke knížce čtenář vracel, protože je pořád co objevovat.

haki34
03.03.2019

příběhy krátké, možná až moc jednoduché, ale vizuální zpracování a nápad je naprosto bez chybičky !! tleskám autorce za úžasné myšky a úžasné scény :)

Samira
09.11.2017

Nádherná a propracovaná série bez jediného slabého místa. Ocení ji děti menší k předčítání, neboť obrázky (respektive fotografie skutečného domu myšek) doslova uhranou. Stejně tak první čtenáři a co si budeme povídat i dospělí, kteří ocení um autorky a nevšední kouzlo díla.
Doporučuji!

haaabi
19.07.2017

Myslela jsem, že to bude víc o divadle, ale i tak náááádhera. Líbil se mi ještě víc než první díl. A moc se mi líbila část o smrti dědečka, taková jednoduchá a nenásilná. Opět úžasnost!

Zuzvil
19.05.2017

Nejprve jsem k těmto knížkám byla skeptická, ani pořádně netuším proč, ale dcera se do nich ihned zamilovala a bylo jasno. Velkoformátové obrázky, krátké, ale příjemné příběhy. A já navíc cením celý nápad, kdy si autorka všechno dekorace a detaily vytvořila sama, nafotila a napsala příběhy. Další díly proto na sebe nenechali dlouho čekat, některé další doma ještě máme a řekla bych, že neztrácení na kvalitě, ba naopak.

bibi.r
21.12.2016

Velmi pěkné, škoda jen, že nemůžu vidět dům myšek ve skutečnosti.

Makrela Liška
16.12.2016

Krásný zážitek. Líbí se mi, že autorka lehce píše i o závažných tématech a přitom není přemoudřelá a nevzdaluje se lehkosti dětského světa.