Samery Samery komentáře u knih

Vražedné příběhy z Čech a Moravy Vražedné příběhy z Čech a Moravy Vladimír Šindelář

Kniha si mi líbila. Mnohdy jsem žasla nad tím, jaké tresty jednotliví vrazi dostali. Některé příběhy se mi četli dobře, některé pomaleji, ale kniha rozhodně za ten čas stála. Rozhodně doporučuji přečíst ;)

14.04.2018 4 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Nádherná pohádka, jejíž poselství je stále platné, bohužel. Možná že je tento příběh důležitější, než v těch dobách, kdy byla napsána.

23.02.2018 5 z 5

M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdy M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdy Richard Hooker

Kniha byla realističtější než seriál. V seriálu je ukázáno, že jde sice o velkou jednotku, ale že doktoru více než tři nikdy neměli. Je zajímavé přečíst si, jak to bylo, jak MASH jako taková fungovala, ale naopak tomu chyběla ta realita války, která je spíše zachycena v seriálu. Nicméně mě kniha nesmírně bavila a i když seriál se liší, před očima jsem měla jednotlivé postavy, byť v knize mají odlišnější povahu, reakce mnohdy i jednání.

20.02.2018 4 z 5

Učebnice o magických tvorech. Ač ve své podstatě nedůležitá, fanoušek světa Harryho Pottera si v tom to své najde.

24.01.2018 3 z 5

Macbeth Macbeth William Shakespeare

Toto dílo mě zklamalo, čekala jsem víc. Děj je jednoduchý a jasný. Na můj vkus byl konec trochu uspěchaný. Šílenství Macbetha bylo jen naznačeno a u jeho ženy bylo jen okrajové. Její smrt jsem přešla jako něco nezajímavého. Smrt Macduffovi rodiny ve mě vyvolal pocit nezajímavé vaty. Hlavně jsem nechápala, když Macduff utíkal, proč nepředpokládal, že tím ohrozí svou rodinu. Některá jednání postav mě zkrátka velmi mátla. Shakespeare má rozhodně lepší díla.

24.01.2018 3 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Kniha mě velmi zklamala. Kostra příběhu mi přišla zajímavá a poměrně se mi četla dobře. Problém nastal, když jednotlivé postavy spolu začali komunikovat. Charakter hlavních postav byl na zešílení, alespoň pro mě. Kolikrát jsem se chtěla dostat do děje, popadnout toho či onoho a třást s ní v zoufalé touze, aby se jim rozsvítilo. Knihu jsem takto dočetla do poloviny a pak jsem na to neměla nervy. Možná se jednou ke knize vrátím a dočtu jí, ale jinak: Děj dobře vymyšlený, postavy v jednu chvíli rozumné, pak pološílené. Nejhorší hlavní postavy ze kterých mám chvílemi neuvěřitelný pocit arogance, sobectví a bezohlednosti. Snad časem se na knihu budu moci dívat jinýma očima, do té doby... jedna hvězda.

03.01.2018 1 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

První kniha kterou dobrovolně odkládám. Ještě nikdy jsem nic takového neudělala. Děj mi přijde nudný, vleklý a neustále dokola se opakující. Kniha mě velmi zklamala, ale nepřekvapila. Předchozí díly na mě také dojem neudělaly, ale alespoň jsem je dokázala přečíst.

06.10.2017 odpad!

Šepoty v písku Šepoty v písku Barbara Erskine

Příběh je velmi těžké hodnotit. Myšlenka jako taková je velmi zajímavá, ale tak, jak byla kniha napsána, mě příběh zase až tak neuchvátil. Stále jsem čekala na to velké rozuzlení, na to velké NO PÁNI, ale nic takového se po celou dobu nekonalo. Rozhodně však oceňuji příběh jako takový. Navštívila jsme Egypt a kniha mi tuto cestu připomněla. Mám historii Egypta nastudovanou a těšilo mě, že rozumím tomu, o čem kniha pojednávala. Obávám se však, že ten, kdo Egyptem neprojel, nerozumí jeho historii, se v knize nemusí najít. Popis příběhu mi přišel rozvláčný, předvídatelný a nedokázala jsem se do něj ponořit. Nemyslím, že se ke knize vrátím z jiného důvodu, než jen jako vzpomínka na dovolenou v Egyptě.

06.10.2017 4 z 5

Štvanice Štvanice Janet Evanovich

První díl mě tak upoutal, že jsem se po jeho přečtení hned vrhla na dvojku. A zde jsem se lehce zklamala. Děj byl čtivý, zábavný a super. Potíž je, že týmu všechno vychází, Jake všude byl a se vším si ví rady. Kate policie v Číně sežere žvást... zkrátka je to až moc šťastných náhod a všechno až uměle zapadá. Žádný zádrhel v plánech, nic negativního. První díl mi přišel daleko lepší. Ale i tak se mi dvojka moc líbila a těším se na další. Snad tato série nebude mít sestupnou tendenci, to by mě mrzelo.

16.08.2017 4 z 5

Podfuk Podfuk Janet Evanovich

Kniha mě velmi bavila. Otevřela jsem první stránku a než jsem se nadála, seděla jsem nad druhým dílem. Musím říci, že je to první bestseller jaký jsem přečetla s takovým nadšením. Kate a Nick jsou opravdu zábavná kombinace, ale nejvíce mě bavili jednotliví členové týmu.

16.08.2017 5 z 5

Hamlet, princ dánský / Hamlet, Prince of Denmark Hamlet, princ dánský / Hamlet, Prince of Denmark William Shakespeare

Hamlet je jedinečná tragédie, ale nejsem si jistá, zda jí nyní dokážu zcela ocenit. Jsem velmi zvědavá, až se za pár let ke knize znovu vrátím, a to se rozhodně vrátím, zda na ni budu pohlížet stejně, nebo na ni naleznu něco, co nyní naleznout nedokáži. Některé pasáže knihy mě celkem mátly a jiné mi přišly nepatřičné na danou situaci, ale to může pramenit z toho, že jsem zcela nepochopila autorův záměr. Moc ráda bych viděla Hamleta hraného v divadle, ale bojím se na Shakespeara jít. Když jsem byla posledně, znechuceně jsem v polovině představení odešla, a to hráli moji nejoblíbenější hru - Zkrocení zlé ženy. Snad se mi poštěstí vidět Hamleta neupraveného a nezničeného tak, jak byl původně napsán.

03.08.2017 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Čekala bych od prvního dílu posun. Ale přijde mi, že se tak nestalo. Zpočátku je děj nijaký. Teprve závěr se zdá zajímavý. Christian a Anastasie mi přišli chvíli k smíchu, chvílemi na zabití. Děj jako takový je velmi zajímavý, ale je zbytečně zdlouhavý. Někdy méně je více. Bohužel ten konec nakonec přeci jen vzbuzuje zvědavost, jak to všechno dopadne. Ráda bych si konec přečetla, ale netěším se na to množství stránek, bez kterých by se kniha obešla.

30.06.2017 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Když jsem se mámy ptala, jaká je její nejoblíbenější kniha, kvůli výzvě, řekla mi tuhle. S obavami jsem se do ní pustila. Nemohu říci, že jsem zklamaná, ale ani nemohu říci, že jsem nadšená. Začátek byl zajímavý, ale pak se stal nudným. Neustálé opakování vtipů a narážek začalo být pozvolna lehce trapné. Jediný úsek knihy, který se mi opravdu líbil, byl závěrečný. Bez tohoto úseku bych neměla ani trochu chuť v sérii pokračovat. Takto mohu říci, že si další díl přečtu. Snad bude lepší. I tak je tato kniha spíše oddechová. Jen čtení smlouvy bylo jednoduše utrpením, které jsem přelistovala. Nejlepší pasáže byly když si hlavní postavy posílaly dopisy a poslední fáze děje, kdy se sblížili a nakonec rozešli. Jinak mi kniha přišla podprůměrná.

22.06.2017 2 z 5

Alfa Alfa Jasinda Wilder

Tohle je první kniha, která ve mě zanechala rozporuplné pocity.
Nečetla jsem 50 odstínů, ale z náznaků a z toho co o Odstínech vím od kamarádek, jsem našla mnoho prvků stejných právě tady. Celkem mě zarazilo, když Valentin několikrát zdůraznil, že není dominant a že se v trestání nevyžívá. Nejednou mě napadlo, že tam autorka rovnou mohla napsat - nekopíruju 50 odstínů.
Děj je jednoduchý a moc ho tam není. První část je zkrátka o postavách a druhá část o sexu. Nic víc tam najít nelze, takže je to kniha vhodná na odreagování. I když některé části mi přišli dost suché a někdy až i nudné.
Méně postelových scén, méně erotických dialogů (Ty se ostatně až otravně opakovaly), více děje nebo snad více rozvinout děj a tím přidat stránky... a kniha by hned mohla být lepší. Ale nemůžu říci, že jsem vysloveně zklamaná. Jen si myslím, že potenciál jaký kniha má zůstal bohužel nevyužitý. Snad další díly budou lepší.

28.05.2017 2 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Příběh se mi líbil. Zvraty, neustálé přemýšlení kdo je pachatel... to mám ráda. Ale vleklé až moc podrobné popisy, dlouhé nudné pasáže nebo robotické, naivní či nepřirozené jednání postav (viz šéf kriminálky krmící rybičky, psovodka které se musí PŘESNĚ říci, co má dělat...) mi celkem dost vadili. Nemluvě pak o policistovi v penzi, jehož vnučka umírá strachem, zda přežije po přejetí autem, aby o stránku dál procitl a o další už stíhal výtržníky. Ale i tak si přečtu další díl. Snad bude lepší.

25.05.2017 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Je to složitý, smutný, ale zajímavý příběh. Nečetl se mi však snadno. Je třeba se nad ním zamyslet a i když je děj zajímavý, četla jsem poutavější knihy. Je to hodně složitý text.

19.05.2017 3 z 5

Začít Pánem prstenů a končit Hobitem asi není nejlepší nápad. Hobit se tak jeví jako pohádka. Začít však Hobitem, jistě by se mi líbila více. Přesto všechno jsem však z knihy nadšená a věřím, že se k ní ještě mnohokrát vrátím. Tentokrát snad ve správném pořadí.

16.05.2017 5 z 5

Vědomá prostitutka Vědomá prostitutka Veronica Monet

Velmi zajímavá a poučná kniha. Je sice primárně určená pro ženy, ale myslím, že by si jí měli přečíst i muži. Zpočátku jsem četla každou větu a byla velmi zaujatá. Od prostředních kapitol jsem však často přeskakovala, kvůli neustálému opakování. To mi bylo dost nepříjemné a přišlo mi to až neuvěřitelně otravné. Konec jsem jen tak proletěla, protože se vesměs opakovalo to, co autorka psala v prvních kapitolách. Kdyby nebylo toho neustálého omílání, byla by mi kniha více po chuti. I tak rozhodně stojí za přečtení a za nějaké ty poznámky. Rozhodně doporučuji párům, kterém mají ve vztahu problémy, nebo pro ty, co si v ložnici zcela nerozumí. Tato kniha by mohla předejít nejednomu rozchodu, ale je třeba jí číst s otevřenou myslí a brát ji jen jako návod, nikoli jako doslovnou příručku.

04.05.2017 4 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Krásné zakončení trilogie. Jen mi trochu vadili dlouhé popisy, někdy až nudné pasáže. Mrzelo mě že některé postavy byly jakoby zapomenuty a bitva o město je celkově pojata až naivně - Aragorn a jeho armáda mrtvých, až na Théodena všichni důležití přežijí bez škrábnutí (Krom Smíška a Éowyn) a ač všichni na smrt unavení, jeli to potřeba, vyskočí s novým elánem. Nebyla jsem si mnohdy jista časovým sledem. Přišlo mi, že o den dva je příběh Froda a Sama oproti zbytku posunutý. Úlohu Gandalfa jsem v této knize vůbec nepochopila. Za celou bitvu se nijak neprojevil a pak zanechá hobity svému osudu? Trochu mi to přišlo nefér, že Frodo, Sam, Smíšek a Pipin pomáhali jak jen mohli a na závěr se museli o vše postarat sami. Ale nic není dokonalé a i přes mé výhrady je tato kniha jednoduše nejlepší.

12.04.2017 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Velmi silný, ale dost naivní příběh. Bohužel však nesmírně pravdivý.

06.04.2017 4 z 5